Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos futbolo specialistai žinių semiasi kursuose Čekijoje

Raimondas Statkevičius (dešinėje)
Lff.lt nuotr. / Raimondas Statkevičius (dešinėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienuolika Lietuvos futbolo federacijos (LFF) deleguotų specialistų šią savaitę Prahoje (Čekija) dalyvauja „UEFA Study Group Scheme“ programos kursuose, kurie skirti trenerių rengimui ir tobulėjimui, patirties apie treniravimą apsikeitimui.

Į kursus išvyko Lietuvos delegacija iš dviejų grupių. Vieną sudarė LFF Techninio centro specialistai, organizuojantys trenerių kursus ir mokymus: Raimondas Statkevičius, Rimas Kazakevičius, Gracijus Girdauskas, Rolandas Čepkauskas, Romualdas Lavrinavičius ir Viačislavas Novikovas.

Kitą delegacijos dalį sudarė specialistai iš įvairių Lietuvos regionų: Romualdas Norkus (Klaipėda), Saulius Lesnickas (Šiauliai), Juozas Aleksa (Panevėžys), Juozas Bagdanavičius (Simnas, Alytaus raj.) ir Juozas Šiaučiulis (Anykščiai, Utenos raj.).

„Mūsų tikslas – kad ne vien Lietuvos futbolo federacija organizuotų trenerių rengimą, kvalifikacijos kėlimą, tačiau į šį procesą būtų įtraukti ir regionai. Dėl to pasikvietėme specialistų iš įvairių regionų ir sričių. Tikimės, kad jie pasisems žinių ir patirties – nuo masinio futbolo iki akademijų organizavimo – ir ją panaudos bei perteiks kitiems“, – sakė delegacijai vadovaujantis Nacionalinės futbolo akademijos direktorius Raimondas Statkevičius.

Lietuvos atstovai kursuose dalyvauja kartu su delegacijomis iš Italijos ir Islandijos. Trijų šalių specialistai kursų metu dalinasi žiniomis tarpusavyje ir analizuoja mokymų šeimininkės Čekijos patirtį.

„Teorinės dalies metu kiekviena delegacija pristatė savo trenerių rengimo sistemą ir ypatumus. Buvo nagrinėjami specifiniai klausimai, nuo UEFA C iki UEFA A ir PRO licencijos kursų organizavimo mokymų, vyko diskusijos, patirties apsikeitimas. Praktinės dalies metu stebėjome vietos mėgėjų klubo „Tempo“  treniruotes vaikams nuo šešiamečių iki keturiolikmečių“, – pasakojo R.Statkevičius.

Mokymų dalyvių artimiausiu metu laukia vizitas profesionalaus „Spartos“ klubo akademijoje ir kiti praktiniai seminarai. Futbolo specialistai Prahoje buvo keturias dienas – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką