TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos futbolo teisėjams – žinomo Rusijos arbitro Valentino Ivanovo patarimai

Buvęs garsus futbolo arbitras Valentinas Ivanovas.
V.Knyzelio/LFF.lt nuotr. / Buvęs garsus futbolo arbitras Valentinas Ivanovas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) su Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) parama rengiamą seminarą antrus metus iš eilės atvyko buvęs garsus arbitras iš Rusijos Valentinas Ivanovas.

Šis seminaras – vienas iš daugelio LFTA mokymų intensyvų teisėjams  liepos mėnesį. Per šalies futbolo pirmenybių pertrauką įvairių lygių kursai vyksta net keturiuose miestuose, o geriausi šalies futbolo arbitrai jau antrus metus iš eilės renkasi FIFA ir LFTA seminare Kaune, informuoja Lietuvos futbolo federacija.

Pagrindinis šių seminarų tikslas – kelti teisėjų kvalifikaciją, pateikti jiems naujausią metodinę medžiagą, tikrinti jų teorines žinias bei fizinį pasirengimą ir supažindinti su LFTA veikla ir aktualijomis.

Vadovaus rusas ir belgas

Reikšmingiausias įvykis – pirmadienį startavęs penkias dienas truksiantis FIFA seminaras, kurį šiemet vėl ves lektorius iš Rusijos, futbolo pasaulyje gerai žinomas arbitras Valentinas Ivanovas.  Laikant normatyvus teisėjus stebės ir vertins fizinio pasirengimo specialistas belgas Bartas Gilis.

Garbus svečias iš Rusijos pristatys naujausią FIFA metodinę medžiagą, o seminaro dalyviai  spręs atstovo iš Belgijos parinktas praktines užduotis.

„Džiaugiamės galėdami vėl pasimatyti su V.Ivanovu. Tai tikrai geras lektorius ir puikus žmogus, mokantis bendrauti. Praėjusių metų seminaro dalyviai liko sužavėti jo darbu“, – sakė J.Braga.

Seminarai įvairiuose Lietuvos miestuose

LFTA organizuoja trijų lygių  A, B ir C lygio ir inspektorių seminarus, pagal tai sudaromos atskiros dienotvarkės. C lygio seminarai, kurie skirti pradedantiems ir mažai patyrimo turintiems futbolo teisėjams, šį mėnesį vyko Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje, o taip pat numatytas Gargžduose.

C lygio seminaro dalyviai yra supažindinami su futbolo taisyklėmis, kalbama apie jų traktavimą ir taikymą. Po teorinės dalies bei paskaitos apie LFTA narių pareigas, etiką, vyksta LFTA instruktorių vedami praktiniai užsiėmimai.

B lygio seminare dalyvauja ne mažesnę kaip II lygos teisėjų licencijas turintys teisėjai ir kandidatai. Šio lygio seminaro metu vykta ne tik teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, bet ir video testų  sprendimai ir fizinio pasirengimo egzaminas. Toks seminaras liepos 23-24 dienomis įvyks Kaune.

Teisėjų korpusas nuolat didėja

LFTA gali pasidžiaugti nuolatiniu teisėjų skaičiaus augimu. Šiuo metu įvairioms futbolo varžyboms teisėjauja 108 licencijuoti arbitrai, o apskritai LFTA aktyvių narių skaičius sudaro 300.

„Konkretus rungtynių skaičius šalies pirmenybėse reglamentuoja LFTA turėti konkretų licencijuotų teisėjų skaičių, kad teisėjai turėtų reikiamą krūvį. Aktyvi LFTA veikla susilaukia vis didesnio jaunų žmonių pasitikėjimo ir jie įsilieja į mūsų gretas nepaisant to, kad šiuo metu stengiamasi visokiais būdais apjuodinti mūsų futbolą“, – teigė LFTA prezidentas .

J.Braga prisiminė ir neseną istoriją, kuri pasak jo dar kartą įrodo, jog Lietuvoje populiarėjant futbolui didėja ir teisėjų korpusas.

„Šiais metais į C lygio seminarą atėjo vilnietis Mantas. Į kitą seminarą jis atėjo jau ne vienas ir atsivedė savo žmoną Vaivą. Po to jie u teisėjavo įvairioms vaikų ir jaunių varžybų rungtynėms. Dabar Vaiva laukiasi…. Tikėkimės po kelių metų šioje šeimoje futbolo teisėjų bus ir daugiau“, – džiaugėsi J.Braga.

Tolimesniuose šios vasaros LFTA planuose – seminaras futbolo teisėjams-talentams ir jų mentoriams, įvairūs kursai bei paskaitos šalies futbolo komandoms ir sporto mokyklų auklėtiniams. Eilinis LFTA valdybos posėdis numatytas liepos 29 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką