Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 8d. 16:26

Lietuvos futbolo treneriai UEFA „PRO“ licencijos pirmą kartą siekia namuose

Vitalijus Stankevičius
avgi.lt nuotr. / Vitalijus Stankevičius

Futbolo specialistai Lietuvoje nuo šiol galės įgyti ir aukščiausią profesionalo trenerio – Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) „PRO“ – licenciją. Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) veikiantis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) techninis centras pradėjo rengti futbolo trenerių UEFA „PRO“ licencijos kursus.

UEFA „PRO“ licencija – aukščiausia trenerio kategorija. Ji suteikia teisę treniruoti bet kurį Europos futbolo klubą. Iki šiol UEFA „PRO“ licencijas turėjo tik keturi Lietuvos treneriai – jie šią kvalifikaciją įgijo užsienyje. Nuo šiol tokias licencijas galės suteikti ir LFF techninis centras, kuris anksčiau rengdavo UEFA „A“ ir „B“ licencijų kursus.

„PRO licencijų kursus pradėjome organizuoti remiantis kitų šalių patirtimi. Tai ne akademiniai mokymai, kur dėstytojai studentams pateikia informaciją. Kursai interaktyvūs, paremti trenerio darbo kompetencija – nuo pat pirmos dienos šių kursų studentai patys ieško atsakymų į visus klausimus, kurie jiems kyla aikštėje“, – LFF.lt pasakojo kursus vedantis Raimondas Statkevičius.

Lff.lt nuotr./Raimondas Statkevičius (dešinėje)
Raimondas Statkevičius (dešinėje)

UEFA „PRO“ kursai susideda iš 12 sesijų ir trunka daugiau nei 18 mėnesių. Treneriai savo žinias turi pademonstruoti teorinėse ir praktinėse užduotyse, taip pat planuoja apsilankyti ir užsienyje, kur išklausys garsių sporto vadybos dėstytojų, trenerių paskaitų.

„Šių kursų organizavimas – didelis iššūkis ir mums patiems. Mes taip pat turime tobulėti – netgi greičiau nei mūsų studentai. Sekame naujausias tendencijas bei futbolo treniravimo metodikas ir visa tai perteikiame „PRO“ kursų studentams“, – aiškino kursus prižiūrintis R.Statkevičius.

Tarp 16 pirmųjų, siekiančių UEFA ‚PRO“ licencijos Lietuvoje – nemažai žinomų šalies futbolo specialistų. Kursuose dalyvauja nacionalinės rinktinės treneriai Vitalijus Stankevičius ir Igoris Pankratjevas, daugkartinio šalies čempiono Panevėžio „Ekrano“ strategas Valdas Urbonas, Vilniaus MFD „Žalgirio“ trenerio asistentas Mindaugas Čepas, „Šiauliams“ ir Alytaus „Dainavai“ vadovaujantys Gediminas Jarmalavičius bei Rimvydas Kochanauskas.

Organizatorių nuotr./Valdas Urbonas
Valdas Urbonas

„Dirbame tokį darbą, kur nuolat reikalinga viską žinoti ir ieškoti naujovių, naujų tendencijų. Šie kursai puiki proga pabendrauti su kitų komandų treneriais, pasidalinti patirtimi. Šiuolaikiniam futbolo treneriui nuolat reikia gerinti savo kvalifikaciją, nes reikalavimai nuolat kyla. Todėl nenuostabu, jog nusprendžiau siekti aukštesnės trenerio licencijos“, – LFF.lt sakė V.Urbonas.

Pirmoje kursų sesijoje patirtimi su treneriais dalijosi futbolo specialistas iš Anglijos Stephenas Constantine'as. Šią savaitę mūsų šalies futbolo specialistai pristatė savo namų darbo užduotis – šiemet vykusio Europos futbolo čempionato finalinio etapo rungtynių analizes.

V.Urbonas džiaugėsi, kad kursai pradėti rengti mūsų šalyje ir juos galima suderinti su darbu: „Kursų trukmė nėra ilga ir tai nesudaro ypatingų sunkumų. Džiaugiuosi, jog nereikėjo važiuoti ir šios licencijos siekti užsienyje. Dažniausiai ten nėra lengva pakliūti.“

Spalio 22-25 dienomis UEFA PRO licencijos kursų dalyviai lankysi Šveicarijoje, kur kartu su treneriais iš Latvijos, Turkijos ir Slovakijos dalyvaus keturių šalių kursų sesijoje.

Temos: 2 Valdas Urbonas UEFA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką