TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė atranką į Europos čempionatą užbaigė pralaimėjimu namuose Suomijai

Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė
V.Knyzelio/LFF.lt nuotr. / Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė
0

Praretėjusios sudėties Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinei paskutinėse 2013 m. UEFA U-21 čempionato atrankos rungtynėse nepavyko antrą kartą iš eilės įveikti suomių. Lietuviai pirmavo po Aurimo Vilkaičio įvarčio dvikovos pradžioje, tačiau antrajame kėlinyje praleido tris įvarčius ir nusileido varžovams 1:3.

Daug žadanti pradžia

Lietuviai prieš šias rungtynes turėjo nemažai praradimų saugų ir puolimo grandyse, tad rinktinės treneriai turėjo pakoreguoti komandos sudėtį. Saugų linijoje rungtyniavo Karolis Urbaitis, o atakos smaigalyje žaidė Lukas Kochanauskas.

Rungtynes lietuviai pradėjo itin aktyviai ir prie varžovų vartų per pirmąsias dvi minutes kėlė net tris kampinius. Pirmąją pavojingą progą pasižymėti turėjo Martynas Dapkus, kurio smūgį blokavo suomių komandos gynėjas. 13 minutę po eilinio kampinio prie suomių vartų iššokęs aukščiau už visus įvartį galva pelnė Aurimas Vilkaitis.

Po praleisto įvarčio svečiai šiek tiek atkuto ir sukūrė keletą pavojingų progų prie Emilijaus Zubo ginamų vartų. Įsiminė Petterio Forsello bandymas po baudos smūgio, kuris atsimušė į virpstą. Dar vėliau tas pats Suomijos rinktinės puolėjas patikrino ir mūsų komandos vartininko budrumą.

Iki pertraukos lietuvių gretose pavojingai rungtyniavo Lukas Kochanauskas, Fedoras Černychas ir Martynas Dapkus. 37 minutę po pastarojo prasiveržimo dešiniuoju kraštu tik vieno tikslaus perdavimo pritrūko, kad lietuvių persvara padvigubėtų. Baigiantis kėliniui laimę iš toli pabandė ir gynėjas Ernestas Pilypas, kurio smūgiuotas kamuolys vos neatsidūrė varžovų vartuose.

Prieš pat pertrauką Lietuvos jaunimo rinktinės treneriai atliko priverstinį keitimą – vietoj traumą gavusio Karolio Jarmalavičiaus į aikštę išbėgo Rokas Urbelis.

Nesėkmingas antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžia lietuviams susiklostė itin nesėkmingai. 47 minutę suomių baudos smūgį atmušė E.Zubas, tačiau pirmas prie atšokusio kamuolio pirmas buvo Timas Väyrynenas ir rezultatas tapo lygus. Šiek tiek vėliau lietuviai buvo nubausti dar kartą – po pakelto kampinio smūgiu galva suomius į priekį išvėdė Tero Mäntylä.

Nemalonumai prie lietuvių vartų tęsėsi ir toliau, o suomiai net neketino mažinti savo tempo. 75 min. bene pavojingiausias Suomijos rinktinės futbolininkas P.Forsellis tolimu smūgiu į vartų kampą pasiuntė kamuolį ir rezultatas tapo 1:3.

Rungtynių pabaigoje lietuviai galėjo sušvelninti rezultatą, tačiau Mindaugui Grigaravičiui ir F. Černychui pritrūko tikslumo užbaigiant atakas.

Iškovoję šią pergalę Suomijos futbolininkai Europos U-21 čempionato atrankos 2 grupėje užėmė penktąją vietą, o lietuviai su trimis pergalėmis liko penkti.

Rungtynių statistika

Lietuva U-21 – Suomija U-21 1:3 (1:0)
Marijampolės „Arvi" arena,
Teisėjas – Danilo Grujič (Serbija)
Įvarčiai: 13 min. Aurimas Vilkaitis (Lietuva); 48 min. Timas Väyrynenas, 62 min. Tero Mäntylä, 75 min. Petteris Forsellas (Suomija)
Įspėtas: 72 min. Donatas Nakrošius (Lietuva)

Lietuva: Emilijus Zubas, Karolis Jarmalavičius (43 min. Rokas Urbelis), Donatas Nakrošius, Aurimas Vilkaitis, Ernestas Pilypas, Ernestas Veliulis (82 min. Mindaugas Grigaravičius), Martynas Dapkus, Karolis Urbaitis, Simonas Paulius, Fedor Černych, Lukas Kochanauskas (66 min. Edvinas Girdvainis). Atsarginiai: Kornelijus Timofejevas, Marius Miškinis, Jaunius Juozaitis.