Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė sužaidė lygiosiomis su Švedija

Iškovojusi teisę sužaisti Europos atrankos elitiniame etape, Vytauto Vaškūno treniruojama U-19 vaikinų rinktinė nenuvylė sirgalių ir pademonstravo charakterį 3-iosios grupės rungtynėse prieš Švediją. Galutinį susitikimo rezultatą 1:1 nulėmė Beno Spietinio tikslus smūgis.
U-19 rinktinė
U-19 rinktinė / V. Skersytės/LFF.lt nuotr.
Temos: 1 Švedija

Rungtynės Norčiopinge prasidėjo gana kovingai, su nusižengimų gausa ir dviem geltonomis kortelėm lietuviams. Šeimininkai didino spaudimą ir 14 min. Edvinui Gertmonui teko atremti Valmiro Berišos smūgį.

Antrasis šio albanų kilmės futbolininko smūgis po minutės buvo tikslus, tad Švedijos rinktinė anksti įsiveržė į priekį.

Mūsiškiai vis dažniau prie varžovų vartų artinosi antroje kėlinio dalyje. 30 minutę po Danielio Romanovskij pakelto kampinio varžovai blokavo Rimvydo Sadausko smūgiuotą kamuolį. Nepraėjus penkioms minutėms progas pasižymėti susikūrė Edvinas Baniulis ir D. Romanovskij.

Praėjus pertraukai atakuojančio futbolo braižas rungtynėse išliko. Dovydas Virkšas pirmas smūgiavo į vartus, vėliau komandos apsikeitė kontratakomis. Galop, 60 minutę Donatas Šėgžda uždirbo mūsiškiams baudinį. Šia proga pasinaudojo Benas Spietinis, sulaukęs Dominyko Barausko rezultatyvaus perdavimo ir nukreipęs kamuolį į vartus!

Praleidę įvartį švedai suskubo keisti situaciją ir 71 minutę sekė pavojingas Erdalo Rakipo smūgis, kurį atrėmė E. Gertmonas. Lietuviai susitvarkė su kampinių lavina rungtynių pabaigoje, tačiau neteko Donato Šėgždos – jam buvo parodyta raudona kortelė. Per penktą teisėjo pridėtą minutę švedai turėjo puikų šansą išplėšti 3 taškus, tačiau jiems pritrūko tikslumo, kad nuginkluotų patikimai sužaidusį E. Gertmoną.

Kovo 28 dieną, 15 val. Norčiopinge įvyks Lietuvos ir Rusijos bendraamžių dvikova.

Rungtynių statistika

Švedija U-19 – Lietuva U-19 1:1 (1:0)

Norčiopingo „Nya Parken" stadionas

Teisėjas – Stavros Tritsonis (Graikija)

Įvarčiai: 15 min. V. Berisha (Švedija U-19); 61 min. B. Spietinis (Lietuva U-19)

Įspėti: 8 min. R. Sadauskas, 13 min. S. Rakauskas, 81 min. J. Lasickas (Lietuva U-19); 45 min. Anton Jönsson Salétros (Švedija U-19)

Pašalintas: 90+1 min. D. Šegžda (Lietuva U-19)

Lietuvos U-19 rinktinės sudėtis: Edvinas Gertmonas, Benas Spietinis, Aldas Korsaka, Dominykas Barauskas, Rimvydas Sadauskas, Domantas Šimkus, Daniel Romanovskij (66 min. J. Lasickas), Tomas Dombrauskis, Skirmantas Rakauskas (68 min. Martynas Zaleckis), Edvinas Baniulis (46 min. Dovydas Virkšas), Donatas Šėgžda