Lietuvos salės futbolininkai Kauno sporto halėje įveikė Kiprą

Lietuvos salės futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre užėmė antrąją vietą. Lietuviai po nerezultatyvios kovos antrojo kėlinio pabaigoje rezultatu 1:0 privertė pasiduoti Kipro atstovus. Pergalingą įvartį 37 minutę pelnė Audrius Juozaitis.
Lietuvos salės futbolo rinktinė palaužė Kiprą
Lietuvos salės futbolo rinktinė palaužė Kiprą / LFF nuotr.

Kelialapį į kitą varžybų etapą jau buvo užsitikrinusi Anglija, kuri pirmąją dieną 4:3 dramatiškai įveikė Lietuvą, o antrąją – 2:1 nugalėjo Kiprą. Atkakli kova vyko ir trečiose turnyro rungtynėse.

Pirmajame kėlinyje kamuolį dažniau kontroliavo Kipro futbolininkai.  Tačiau daugelis jų smūgių buvo labai netikslūs.  Lietuvos ekipoje arčiausiai tikslo buvo Jaunius Juozaitis, kurio spirtas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Kartą vartai sudrebėjo ir po varžovų kapitono Kostas Christodoulou smūgio.

13 min. gero šanso neišnaudojo lietuvių kapitonas Marius Bezykornovas. Kipro gretose itin aktyvus buvo Manolis Manoli, bet jo smūgiai net nesukeldavo pavojaus vartininkui Mindaugui Labuckui.

Antrąjį kėlinį Lietuvos komanda pradėjo aktyviau ir sužaidus vos porą minučių atsidūręs vienas prieš vieną į vartus nepataikė Arūnas Šteinas, netrukus vartininkas sutrukdė ir Audriui Juozaičiui. 32 min. lietuvių padėtį apsunkino Dariaus Urbelionio gauta raudona kortelė, tačiau dvi minutes mūsiškiai apsigynė ir be vieno žaidėjo.

Dar vienos progos įmušti neišnaudojo A.Šteinas, o Kipro komanda užsidirbo šeštąją pražangą ir 10 m. baudinį į savo vartus. Tačiau salės futbole tokį baudinį realizuoti daug sudėtingiau nei lauke į didesnius vartus ir nei Jurijui Jeremejevui, nei vėliau tokius šansus gavusiems A.Juozaičiui, nei A.Šteinui įmušti nepavyko.

Sužaidus kiek daugiau nei 36 min. po vartininko M.Labucko tolimo perdavimo A.Juozaičiui pavyko permesti kamuolį per išbėgusį vartininką ir pelnyti pergalingą įvartį. Lietuvos komanda išsaugojo persvarą ir padovanojo pergalę gausiai į Kauno sporto halę susirinkusiems žiūrovams.

Lietuva – Kipras 1:0 (0:0)

Kauno sporto halė, 1000 žiūrovų

Teisėjai – Nuno Bugalho (Portugalija), Sebastian Stawicki (Lenkija), Gerd Bylois (Belgija)

Įvartis: 36 min. 28 sek. Audrius Juozaitis (Lietuva)

Įspėti: 10 min. 56 sek. Darius Urbelionis, 39 min. 12 sek. Arūnas Šteinas (Lietuva); 14 min. 28 sek. Christos Iaсovou, 25 min. 6 sek. Manolis Manoli, 31 min. 7 sek. Markos Ioannou (Kipras)

Pašalintas: 31 min. 13 sek. Darius Urbelionis (Lietuva)

Neįmušė 10 m. b.: 34 min. 3 sek. Jurijus Jeremejevas, 34 min. 6 sek. Jaunius Juozaitis, 35 min. 13 sek. Arūnas Šteinas (Lietuva)

Lietuva: Mindaugas Labuckas, Justas Gulbinas, Tomas Nemanis, Marius Bezykornovas, Arūnas Šteinas, Darius Urbelionis, Audrius Juozaitis, Vidas  Adomaitis, Jaunius Juozaitis, Jurijus Jeremejevas. Atsargoje: Kęstutis Bulatovas, Jurijus Mežonis,  Tadas Straleckas, Antonas Naumovas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius