Liūdnas lenkų startas Maskvoje – įsimušė į savus vartus ir pralaimėjo

Lenkijos futbolo rinktinė pasirodymą pasaulio futbolo čempionate Rusijoje pradėjo nesėkme. H grupės rungtynėse Maskvoje Senegalas 2:1 nugalėjo Lenkiją po kaimynų šiurkščių klaidų gynyboje ir įvarčio į savus vartus.
Lenkija – Senegalas
Lenkija – Senegalas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Senegaliečiai daug aktyviau pradėjo rungtynes ir pasiekė įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje. 38 minutę Thiago Rangelas Cionekas apmaudžiai įsimušė į savus vartus. Idrissa Gueye taikėsi į lenkų vartus, bet atliko savotišką perdavimą lenkui ir šis netyčia kamuolį nukreipė į savus vartus.

Antrajame kėlinyje lenkai ir toliau vangiai atakavo ir sulaukė dar vieno skaudaus dūrio. 61-ąją minutę po šiurkščios lenkų gynėjų klaidos M'Baye Niangas permetė kamuolį per Lenkijos vartininką ir padvigubino afrikiečių persvarą.

Rezultatą tik 87-ąją minutę sušvelnino Grzegorzas Krychowiakas, kuris galva nuginklavo Senegalo vartus po K.Grosickio pakelto baudos smūgio.

Praktiškai nematomas šiose rungtynėse buvo Lenkijos puolimo lyderis Robertas Lewandowskis, kuris atliko tik vieną pavojingą baudos smūgį.

Senegalas tapo pirmąja Afrikos komanda, šventusia pergalę šiame pasaulio čempionate.

Lenkija pasaulio čempionate žaidžia aštuntą kartą, Senegalo rinktinė – antrą. Vienintelį kartą (2002 metais) senegaliečiai grupės etape nepatyrė nė vieno pralaimėjimo ir nukeliavo iki ketvirtfinalio, kur nusileido Turkijai.

Pirmosiose H grupės rungtynėse Japonija 2:1 nugalėjo Kolumbiją.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Lenkija – Senegalas 1:2

87 min. ĮVARTIS. Grzegorzas Krychowiakas sušvelnino rezultatą. Lenkas galva nuginklavo Senegalo vartus po K.Grosickio pakelto baudos smūgio.

85 min. I.Sarras reikalavo baudinio, kai griuvo baudos aikštelėje, bet kontakto nebuvo.

73 min. Dawidas Kownackis pakeitė lūkesčių nepateisinusį A.Miliką.

72 min. Geltoną kortelę gavo Idrissa Gueye.

70 min. Pirmą rimtą progą sukūrė A.Milikas, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

61 min. ĮVARTIS. Po šiurkščios lenkų gynėjų klaidos M'Baye Niangas permetė kamuolį per Lenkijos vartininką ir padvigubino afrikiečių persvarą. Tai buvo pirmasis futbolininko įvartis rinktinėje.

60 min. Keitimas Senegalo rinktinėje. Mame Dioufą pakeitė Cheikhą N'Doye.

49 min. Geltona kortelė Salifui Sane, kuris nutraukė greitą Roberto Lewandowskio ataką. Lenkas atliko solidų baudos smūgį, bet kamuolį atmušė Senegalo vartininkas.

46 min. Adamas Nawalka nusprendė stiprinti gynybą. Janas Bednarekas pakeitė Jakubą Blaszczykowskį. Tačiau šiam iškart prireikė medikų pagalbos po susidūrimo su varžovu.

Pirmasis kėlinys: Lenkija – Senegalas 0:1

45 min. Senegalas pelnytai pirmauja. Lenkai nei karto nesmūgiavo į vartų plotą ir atsitraukė į gynybą.

38 min. ĮVARTIS. Lenkai apmaudžiai įsimušė į savus vartus. Idrisso Gueye smūgiuotas kamuolys prieš atsidurdamas vartuose atsimušė į Thiago Rangelą Cioneką.

18 min. Pirma rimta Senegalo proga. M'Baye Niangas sulaukė puikaus perdavimo šalia vartų, tačiau nesugebėjo kamuolio tiksliai nukreipti.

12 min. Pirmąją geltoną kortelę gavo lenkas Grzegorzas Krychowiakas, kuris pargriovė varžovą. Baudos smūgį atliko S.Sane, bet jokio pavojaus nesukūrė.

Startinės sudėtys:

Lenkija: Wojciechas Szczesny (Turino „Juventus“, Italija); Michalas Pazdanas (Varšuvos „Legia“), Thiago Cionekas („SPAL 2013“, Italija), Arkadiuszas Milikas („Napoli“, Italija), Robertas Lewandowskis (Miuncheno „Bayern“, Vokietija), Grzegorzas Krychowiakas („West Brom“, Anglija), Kamilis Grosickis („Hull City“, Anglija), Maciejus Rybusas (Maskvos „Lokomotiv“, Rusija), Jakubas Blaszczykowskis („Wolfsburg“, Vokietija), Piotras Zielinskis („Napoli“, Italija); Lukaszas Piszczekas (Dortmundo „Borussia“, Vokietija).

Senegalas: Khadimas Ndiaye („Horoya“), Kalidou Koulibaly („Napoli“, Italija), Idrissa Gueye (Liverpulio „Everton“, Anglija), Salifas Sane („Hannover“, Vokietija), Mame Biramas Dioufas („Stoke City“, Anglija), Sadio Mane („Liverpool“, Anglija), Youssoufas Sabaly („Bordeaux“, Prancūzija), Alfredas Ndiaye („Wolverhampton“, Anglija), Ismailas Sarras („Rennes“, Prancūzija), Mbaye Niangas („Torino“, Italija), Moussa Wague (Epeno „KAS“, Belgija).