Londono derbyje „Arsenal“ įrodė pranašumą prieš čempionę „Chelsea“

Paskutinėse 19-ojo turo Anglijos „Premier“ lygos rungtynėse Londono derbyje triumfavo „Arsenal“ vienuolikė. Ji namuose 3:1 nugalėjo savojo žaidimo vis dar nerandančią ir čempionės titulą ginančią „Chelsea“ komandą.
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Londono Arsenal

Pirmą įvartį į svečių vartus pačioje pirmo kėlinio pabaigoje (44 min.) pasiuntė saugas Alexas Songas. Įdomiausia kova užvirė antro kėlinio pradžioje, kai 51-ą minutę pasižymėjo Cescas Fabregasas, o 53-ią minutę trečią įvartį „Arsenal“ komandai pelnė Theo Walcottas. Atrodė, kad rungtynių baigtis jau aiški, tačiau svečiai spaudė šeimininkus ir netrukus rezultatą sušvelnino.

Stadione susirinkusi minia kėlė kurtinamą triukšmą, bet jis kiek aprimo 57-ą minutę, kai pirmą įvartį įmušė „Chelsea“ gynėjas Branislavas Ivanovičius. Po jo tikslaus smūgio „Chelsea“ toliau greitai puolė, tačiau daugiau tikslių atakų nesukūrė.

Po šios pergalės „Arsenal“ kyla į antrą vietą Anglijos „Premier“ lygoje (35 tšk.) ir dviem taškais atsilieka nuo lyderio „Manchester United“ klubo. „Chelsea“ su 31 tašku užima ketvirtą vietą čempionate.

Antradienį Anglijoje bus žaidžiamos septynerios  20-ojo turo rungtynės.

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 13 įvarčių pelnęs Dimitaras Berbatovas („Manchester United“).

Turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Manchester United 17 10 7 0 38-16 37
2. Arsenal 18 11 2 5 37-20 35
3. Manchester City 19 10 5 4 28-16 35
4. Chelsea 18 9 4 5 32-15 31
5. Tottenham 18 8 6 4 27-23 30
6. Bolton 19 7 8 4 32-25 29
7. Sunderland 19 6 9 4 21-20 27
8. Stoke City 18 7 3 8 23-22 24