Londono klubų akistatoje „Tottenham Hotspur“ ir „Chelsea“ išsiskyrė taikiai 1:1, o Mančesterio klubai pralaimėjo

Anglijos „Premier“ lygos VI-asis turas prasidėjo tikru skanėstu futbolo mėgėjams – Londono derbiu tarp „Tottenham Hotspur“ ir „Chelsea“ klubų.
Johnas Terry
Johnas Terry / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Komandų strategai Andre Villas-Boas ir Jose Mourinho prieš rungtynes įsivėlė į žodžių karą, todėl šiame mače turėjo progą išsiaiškinti, kurio trenerio vadovaujama komanda šiuo metu stipresnė.

Rungtynių pradžioje iniciatyvą įgijo aikštės šeimininkai ir savo pranašumą sugebėjo įrodyti 19-ąją minutę, kuomet po derinio su Christianu Eriksenu ir Roberto Soldado kamuolį į vartus griūdamas pasiuntė Gylfi Sigurdssonas.

Po įvarčio futbolas tapo apylygis – nei viena komanda neturėjo ryškios iniciatyvos, o veiksmas nuo vienos baudos aikštelės greitai persikeldavo į kitą.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo Jose Mourinho auklėtiniai. Jiems rezultatą pavyko išlyginti 65-ąją minutę. Po Juano Matos perdavimo į baudos aikštelę, įvartį galvą įmušė komandos kapitonas Johnas Terry.

Po įvarčio, palaikomi savų sirgalių, „Tottenham Hotspur“ rungtyniavo aktyviau, todėl „Chelsea“ ekipa buvo priversta gintis.

Situaciją „aristokratams“ apsunkino 81-ąją minutę Fernando Torreso gauta antroji geltona kortelė, po kurios jis turėjo palikti aikštę.

Nepaisant to, Londono „Chelsea“ klubas sėkmingai apsigynė ir miesto derbis pasibaigė lygiosiomis 1:1.

Šiandien nepasisekė dviems Mančesterio miesto klubams.  „Manchester United“ ekipa namuose netikėtai patyrė pralaimėjimą prieš „West Bromwich“ futbolininkus.

54-ąją minutę Morganas Amalfitano išvedė svečius į priekį, tačiau jau po 3-jų minučių „raudonųjų velnių“ puolėjas Wayne'as Rooney išlygino rezultatą.

Po 10-ies minučių „West Bromwich“ ekipa susigrąžino persvarą po puikaus Saido Berahino įvarčio. Šis įvartis, kaip paaiškėjo vėliau, tapo pergalingu – 2:1. Po šio pralaimėjo „Manchester United“ su 7 taškais užima vos 11 vietą.

Kita Mančesterio ekipa „Manchester City“ taip pat patyrė pralaimėjimą. Manuelio Pellegrini auklėtiniai dukart iššvaistė persvarą prieš Birmingamo „Aston Villa“ futbolininkus.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Yaya Toure buvo išvedęs į priekį „miestiečius“, tačiau antrojo pradžioje – 51 min.  Karimas El Ahmadi rezultatą išlygino.

57-ąją kėlinio minutę Edinas Džeko sugrąžino persvarą „City“ ekipai, tačiau pastaroji ir vėl neišsaugojo persvaros – rezultatą 73-ąją minutę išlygino Leandro Bacuna.

„Villa Park“ susirinkę žiūrovai jau po 2 minučių galėjo vėl šokti iš savo vietų, mat Andreas Weimannas išvedė į priekį šeimininkus bei svariai prisidėjo prie trečiosios komandos pergalės „Premier“ lygoje – 3:2.

Vėliausiai vykusiame susitikime Velse vietos "Swansea City" ekipa turėjo pripažinti lygos lyderių Londono "Arsenal" pranašumą.

Po blankaus pirmojo kėlinio, įvarčiai pasipylė antrajame - 58-ąją minutę į priekį komandą išvedė 18-metis Serge'as Gnabry, o netrukus skirtumą padvigubino puikią formą demonstruojantis Aaronas Ramsey.

"Arsenal" fanai turėjo sunerimti 82-ąją minutę, kai gynėjas Benas Daviesas sušvelnino rezultatą, tačiau Arsene'o Wengero auklėtiniai apsigynė ir laimėję 2:1 sugrįžo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą.