-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

LSU studentai bus ruošiami pagal legendinio Lietuvos futbolininko sukurtą metodologiją

Lietuvos sporto universitetas (LSU) įsigijo ilgamečio Lietuvos futbolo rinktinės kapitono Aurelijaus Skarbaliaus parengtą modernią trenerių ruošimo metodologiją „Auri – Dohm“.
Aurelijus Skarbalius „Auri – Dohm“ metodologiją sukūrė kartu su garsiu Danijos specialistu Carstenu Dohmu.
Aurelijus Skarbalius „Auri – Dohm“ metodologiją sukūrė kartu su garsiu Danijos specialistu Carstenu Dohmu. / Organizatorių nuotr.

LSU futbolo specializacijos studentai nuo šiol galės remtis Danijoje sukurta ir Lietuvos futbolui pritaikyta vaikų ir jaunių treniravimo sistema. Ilgus metus Danijoje žaidęs, o dabar šioje šalyje treneriu dirbantis A. Skarbaliaus „Auri – Dohm“ metodologiją sukūrė kartu su garsiu Danijos specialistu Carstenu Dohmu.

„Lietuvos sporto universitetas nuolat diegia naujausias technologijas bei metodologijas ir žengia koja kojon kartu su pažangiausiais Vakarų Europos sporto universitetais. Visi puikiai žinome, koks futbolas yra populiarus Europoje, tuo tarpu Lietuvoje futbolas išgyvena ne geriausius laikus. Todėl yra nepaprastai svarbu Lietuvoje rengti būsimus trenerius pagal modernias programas, sukurtas šalyse, kur futbolas yra numeris vienas. Siekiame, kad futbolo specializacijos studentai būtų visapusiškai pasirengę pradėti trenerio karjerą vaikų ir jaunimo akademijose bei profesionaliuose klubuose“, – sakė LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė.

LSU vis daugiau dėmesio skiria futbolui ir jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Lietuvos futbolo federacija. LSU futbolo specializacijos studijas baigusiems studentams gali būti suteikiamos UEFA B ir C kategorijų trenerio licencijos. LSU sporto mokslininkai šiais metais laimėjo UEFA skelbtą konkursą ir vykdant tyrimus, bendradarbiaus ne tik su Lietuvos komandomis, bet ir su vienu garsiausiu pasaulyje „Barcelonos“ futbolo klubu. Liepos mėnesį buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su „Kauno Žalgirio“ futbolo akademija.

„Kartu su Lietuvos sporto universitetu tikimės padėti būsimiems Lietuvos futbolo treneriams tapti šiuolaikiniais futbolo specialistais, gebančiais pritaikyti įgytas žinias, ugdant jaunuosius Lietuvos futbolininkus. Jau ketveri metais bendradarbiaujame su LSU, suteikdami galimybę studentams ir dėstytojams nemokamai naudotis „Stats4sport“ varžybinės veiklos analizės ir treniravimo proceso valdymo programa ir labai džiaugiamės, kad mūsų bendradarbiavimas dabar kyla į naują lygį. Manome, kad tai yra ypatingas ir neeilinis įvykis Lietuvos futbolo istorijoje“, – teigė Danijos HB „Koge“ klubą treniruojantis A.Skarbalius.

„Auri – Dohm“ metodologija susideda iš keleto dalių. Teorinėje medžiagoje yra smulkiai aprašytos visos treniravimo temos kiekvienoje amžiaus grupėje su detaliomis instrukcijomis, mokymosi etapais, pagrindiniais akcentais ir pedagoginiais nurodymais bei pagalba treneriams.

Ypatingas dėmesys kreipiamas į amžiaus grupių suskirstymą ir treniravimo periodus. Programoje numatyta, kad jauniausia amžiaus grupė yra vos 5 – 6 metų amžiaus, vyriausia – 16 – 17 metų. Parengtoje metodologijoje yra pateikiama kokiame amžiuje ir kokią reikšmę reikia skirti lavinant ir ugdant aukšto meistriškumo futbolininkus techniškai, taktiškai, psichologiškai bei fiziškai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius