M.Kalono baudinys Airijos taurės finale buvo lemiamas

Lietuvos rinktinės saugo Mindaugo Kalono realizuotas 11 metrų baudinys lėmė Dublino „Bohemians“ klubui pergalę Airijos taurės („Fai Ford Cup“) finale po baudinių serijos prieš „Derry City“ ekipą.
Mindaugas Kalonas
Mindaugas Kalonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Legionierius iš Lietuvos aikštėje pasirodė 62 minutę, kai komanda atsiliko rezultatu 0:1.  Jau po kelių minučių M.Kalonas uždirbo kampinį, o po jo rezultatą išlygino Glennas Croninas. Prabėgo vos šešios minutės ir „Bohemians“ išsiveržė į priekį – 11 metrų baudinį realizavo Jasonas Byrne'as.

Tačiau vos po šešių minučių „Derry City“ žaidėjas Samas Morrow išlygino rezultatą. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 2:2 , tad komandoms teko žaisti pratęsimą. Bene arčiausiai tikslo per pratęsimą buvo M.Kalonas, po kurio smūgio iš maždaug 14 metrų varžovų komandą išgelbėjo vartininkas.

Nugalėtojas paaiškėjo tik mušant 11 metrų baudinius. Abiejų klubų žaidėjai sėkmingai pradėjo baudinių seriją – pirmi penki smūgiai tikslą pasiekė (3:2). Vėliau dviejų baudinių neįmušė „Derry City“, vieno – „Bohemians“. Daugiau nei 10 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje tašką rungtynėse padėjo M.Kalonas – stipriu smūgiu nepaliko jokių vilčių oponentų vartų sargui ir lėmė savo komandos triumfą.

„Bohemians“  šį sezoną taip pat iškovojo Airijos čempionų titulą. M.Kalonui tai buvo paskutinės rungtynės komandoje pagal galiojantį kontraktą. Kitą savaitę lietuvis vyks į Anglijos klubo „West Bromvich Albion“ peržiūrą.