Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Macikų komanda – antrą kartą žaidė neįgaliųjų futbolo lygos finale

Žmonių su negalia futbolo turnyras SENI CUP
Žmonių su negalia futbolo turnyras SENI CUP
Šaltinis: 15min
0
A A

Prienų miesto stadione vyko jau aštuntasis tarptautinės žmonių su negalia mini futbolo lygos turnyras SENI CUP. Žaidynėse pirmąją vietą užėmė svečių teisėmis dalyvavusi baltarusių komanda, kuri Lenkijoje vyksiančiame finale atstovaus savo šaliai. Lietuvos garbę gins antrąją vietą laimėję praėjusių metų čempionai – Macikų komanda. Trečioji vieta atiteko Suvalkijos socialinės globos namų komandai.

„Šiais metais sulaukėme dar daugiau, net 14 komandų – iš Baltarusijos, Latvijos bei įvairiausių Lietuvos kampelių, – sakė viena turnyro organizatorių Edita Bilinskienė. – Toks didelis susidomėjimas rungtynėmis parodo, kaip tai yra svarbu ne tik dalyviams, bet ir visuomenei, kadangi palaikančių žiūrovų taip pat susirinko gausus būrys. Todėl matome, kad būtina nesustoti ir eiti pirmyn“.

E.Bilinskienė pabrėžė, kad be rėmėjų renginys greičiausiai nebūtų įvykęs, todėl jaučiasi dėkinga visoms prisidėjusioms įmonėms bei asmenims. Jos teigimu, varžybų metu emocijos liejosi per kraštus – tarsi per tikrą futbolo čempionatą: žaidėjus šūksniais ir plojimais palaikė lydintieji asmenys ir sirgaliai, o atmosferą kaitino nuotaikingasis renginio vedėjas, kalbinęs tiek pačius dalyvius, tiek ir susirinkusiuosius. Apdovanojimų ceremonijos metu veiduose švietė šypsenos, o akyse atsispindėjo kitų metų laukimo nuotaikos. Organizatoriai taip pat džiaugėsi ir žadėjo, jog žmonėms su negalia skirta mini futbolo lyga bus rengiama ir kitais metais.

Pirmosios SENI CUP rungtynės Lenkijoje suorganizuotos 1992 m., siekiant didinti žmonių su protine negalia integraciją į visuomenę. Turnyro iniciatorius ir organizatorius – Torūnės tvarstomųjų medžiagų gamykla (TZMO SA), gaminanti SENI prekės ženklo gaminius, skirtus slaugai.

2000 m. tradiciniu tapęs turnyras įgavo tarptautinį mastą ir buvo pavadintas tarptautine neįgaliųjų futbolo lyga SENI CUP. Dabar turnyras vyksta Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje, Latvijoje bei Lietuvoje. Kvalifikacinių varžybų nugalėtojai dalyvauja finalinėse varžybose Torūnėje (Lenkija). Lietuvoje SENI CUP organizuojamas nuo 2007 m.

Komentarai
Temos Futbolas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką