2011 10 23 /20:58

Mančesterio derbyje „City“ pažemino „United“ futbolininkus net 6:1

Svarbiausiame sekmadienio Anglijos futbolo čempionato („Premier“) mače – Mančesterio derbyje – įspūdingą pergalę iškovojo „Manchester City“ klubas. Svečiai „Old Trafford“ stadione tėškė skaudų antausį didžiausiems konkurentams ir šalies čempionų titulus ginantiems „Manchester United“ futbolininkams, sutriuškinę juos žeminančiu rezultatu 6-1.
Svo varžovus Europos taurėje sužinojo ir Anglijos futbolo grandai – „Manchester City“ ir „Manchester United“
„Manchester City“ (žydra apranga) triumfas ir „Manchester United“ nusivylimas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Manchester United“ pirmą kartą nuo 2008 metų namuose pralaimėjo to paties miesto konkurentui.

Paskutinį kartą tokiu dideliu skirtumu „United“ futbolininkai „City“ futbolininkams buvo pralaimėję beveik prieš 100 metų – 1923-iaisiais. Nesėkmė 1:6 yra skaudžiausia „United“ istorijoje.

Sugriuvo mačo pabaigoje

Pirmasis įvartis šiame mače krito sužaidus 22 minutes, kai po tikslaus perdavimo iš kairiojo krašto kamuolį į patį vartų kampą pasiuntė Mario Balotelli.

Šeimininkams žaidimas nesiklijavo, o antrojo kėlinio pradžioje situacija dar labiau komplikavosi: už paskutinės vilties pražangą stabdant vieną prieš vartininką iššokusį M.Balotelli raudoną kortelę prieš save išvydo gynėjas Jonny Evansas.

Baudos smūgio iš 17 metrų italui realizuoti nepavyko, bet 60 minutę jis padvigubino skirtumą, po Jameso Milnerio perdavimo pasiųsdamas kamuolį į tinklą.

Ir tai nebuvo pabaiga – 69 minutę trečią kartą Davidą De Gea nuginklavo iš kelių metrų pasižymėjęs Sergio Aguero.

Nors Darrenas Fletcheris įspūdingu smūgiu netrukus kiek sušvelnino skirtumą, Edinas Džeko paskutinę minutę iš arti atstatė trijų įvarčių pranašumą, o tyčiotis iš varžovų pradėjo Davidas Silva, per pridėtą laiką iššokęs vienas prieš vartininką bei įmušęs penktą įvartį.

Šeimininkai nuleido rankas, o „Manchester City“ atakos nesiliovė. Netrukus E.Džeko iš patogios padėties nepataikė į vartus, tačiau dar po minutės nesuklydo ir įkalė paskutinę vinį į „Manchester United“ karstą.

Naujokų antausis „Chelsea“

Kituose sekmadienį vykusiuose mačuose sensacingą pralaimėjimą patyrė Anglijos vicečempionė Londono „Chelsea“. Ji svečiuose 0:1 buvo priversta pripažinti „Premier“ lygos naujokės „Queens Park Rangers“ pranašumą.

„Chelsea“ mačą baigė net be dviejų pašalintų žaidėjų. 33 minutę iš aikštės buvo pašalintas J.Bosingwa, o 41 minutę – D.Drogba. Vienintelį rungtynių įvartį H.Helgusonas 10 minutę pelnė iš 11 metrų baudinio.

Vis aukščiau turnyrinėje lentelėje kopia Londono „Arsenal“. Po tragiško sezono starto atsigaunantis „Arsenal“ sekmadienį 3:1 palaužė „Stoke City“ klubą.

Švieslentė

„Manchester United“ 1 6 „Manchester City“

83' [1 – 3] D.Fletcheris

47' iš aikštelės pašalintas Jonny Evansas

22' [0 – 1] M.Balotelli
60' [0 – 2] M.Balotelli
69' [0 – 3] S.Aguero
90' [1 – 4] E.Džeko
90' [1 – 5] D.Silva
90' [1 – 6] E.Džeko
Londono „Arsenal“ 3 1 „Stoke City“
27' [1 – 0] Gervinho
73' [2 – 1] R.van Persie
82' [3 – 1] R.van Persie
34' [1 – 1] P.Crouchas
Londono „Fulham“ 1 3 Liverpulio „Everton“
68' [1 – 1] B.Ruizas 3' [0 – 1] R.Drenthe
90' [1 – 2] L.Saha
90' [1 – 3] J.Rodwellas
„Blackburn“ 1 2 Londono „Tottenham“
28' [1 – 1] M.Formica 15' [0 – 1] R.van der Vaartas
53' [1 – 2] R.van der Vaartas
„Queens Park Rangers“ 1 0 Londono„Chelsea“
10' [1 – 0] H. Helgusonas (iš 11 m baudinio) 33' iš aikštės pašalintas J. Bosingwa
41' iš aikštės pašalintas D. Drogba