-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Manchester City“ užmojai: pastatyti naują 100 mln. vertės kompleksą ir pervilioti jaunąsias „Barcelona“ žvaigždes

Neabejotinai vienas turtingiausių pasaulio futbolo klubų nusprendė atnaujinti savo infrastruktūrą. „Manchester City“ paskelbė, kad vos per dvejus metus pastatys naują 100 mln. svarų sterlingų vertės treniruočių kompleksą.
Manchester City treniruočių kmpleksas
Manchester City treniruočių kmpleksas / mcfc.com

„Geriausias pasaulyje“

Naujoji sporto bazė užims apie 3200 arų plotą, o joje bus įrengta 17 atvirų futbolo aikščių, iš kurių 12 bus skirti jauniesiems „Manchester City“ futbolo akademijos auklėtiniams. Taip pat bus pastatytas 7000 vietų stadionas jaunimo ir rezervinės komandos mačams, nauja akademija su mokymosi klasėmis ir gyvenamaisiais kambariais-viešbučiu (400 auklėtinių), bendruomenės laisvalaikio centras, nedidelė ligoninė, kurioje būtų rūpinamasi žaidėju sveikata ir reabilitacija, praneša oficiali ekipos interneto svetainė.

Klubo ambasadorius, buvęs Prancūzijos rinktinės narys Patrickas Vieira naująjį kompleksą pavadino „vienu geriausiu pasaulyje“. „Klubo darbuotojai važinėjo po įvairius pasaulio sporto kompleksus, pasisėmė idėjų ir patirties ir netruks viską įgyvendins čia“, – teigė prancūzas.

Visas kompleksas iškils šalia dabartinio komandos „Etihad“ stadiono – abu objektai bus sujungti tiltu. Šiuo metu stadionas yra vienoje, treniruočių aikštynai – kitoje, o jaunimo akademija – dar kitoje Mančesterio vietoje. Klubas žada pastatyti 2000 medžių bei išvalyti kažkada užterštą teritoriją, kurios dešimtadalis bus naudojama bendruomenės tikslams.

mcfc.com/Manchester City treniruočių kmpleksas
mcfc.com/Manchester City treniruočių kmpleksas

„Tai ypatinga diena „Manchester City“ klubo istorijoje. Jaunų ir vietinių žaidėjų ugdymas yra mūsų ateities strategijos svarbiausia dalis, kad sukurtume didingą, laiminčią ir save išlaikyti galinčią komandą“, – su pasididžiavimu kalbėjo klubo direktorius Ferranas Soriano.

Jaunimo parduotuvė

Ispanas F.Soriano 2003-2008 m. dirbo „Barcelona“ ir net buvo klubo vice prezidentas. Pranešama, kad ispanas turi gerus ryšius su klubo jaunimo akademija „La Massia“, laikoma produktyviausia ir geriausia pasaulyje.

Nieko nestebina, kad Mančesterio klubas nežada jaunų talentų ieškoti vien Anglijoje. Goal.com praneša, kad F.Soriano nusitaikė į geriausius „La Massia“ auklėtinius: Cristianą Tello, Gerardą Deulofeau, Sergi Roberto ir kitus.

Tačiau anot fcbarcelona.lt, sumedžioti jaunuosius „Barcelona“ talentus nėra itin lengva. Katalonai jau anksčiau yra praradę kelis perspektyvius žaidėjus, kuriuos, naudodamiesi spragomis jų kontraktuose ir šalies teisės aktuose, yra pusvelčiui nupirkę Anglijos bei kitų šalių klubai. „Barcos“ vadovai nekart piktinosi tokiu „protų nutekėjimu“ ir net bylinėjosi teismuose, tačiau dabar talentingiausi jaunieji futbolininkai yra tiesiog „šarvuojami“ milžiniškomis išpirkų sumomis.

AP/Scanpix nuotr./Manchester City ekipa laimėjo praėjusio sezono Anglijos pirmenybes
AP/Scanpix nuotr./„Manchester City“ ekipa laimėjo praėjusio sezono Anglijos pirmenybes

Pavyzdžiui G.Deulofeau kontrakte numatyta išpirkos suma yra 10 mln. eurų, tačiau jau po netrukus katalonai žada talentui siūlyti pratęsti kontraktą. Tokiu atveju žaidėjo išpirka išaugtų iki 50 mln. eurų. Žinant, kad puolėjui yra vos 18-a, suma atrodo prasilenkianti si logika, tačiau kitų būdų, apsaugoti jaunuosius talentus nuo išėjimo, nėra.

Šiame sezone į pagrindinę „Barcelona“ sudėtį perkeltų gynėjų Marco Bartra, Martino Montoya ir Marco Muniesa bei saugo Jonathano dos Santoso kontraktuose išpirkos taip pat nemažos – po 30 milijonų eurų.

Kada baigsis „Manchester City“ milijonai?

Pranešama, kad nuo klubo perėmimo 2008-aisiais, šeichas Mansouras bin Zayedas Al Nahyanas „Manchester City“ reikmėms jau išleido 1,2 mlrd. eurų. 2010-2011 metų sezone klubas patyrė rekordinį 246 mln. eurų nuostolį.

Kyla natūralus klausimas, nejau „Manchester City“ vadovai nebijo UEFA finansinių taisyklių. Turbūt bijo, nes šią vasarą ekipą futbolininkų perėjimų rinkoje buvo gana rami – „miestiečiai“ rinkos nebedrebino rekordiniais pirkiniai ir net pardavė keletą žaidėjų.

Visi ženklai rodo, kad didžiulių investicijų dėka greitai iškilęs klubas juda kryptimi, kurią turėtų judėti bet koks verslas – kad uždirbtum, reikia išleisti. Galime manyti, kad po didžiulių investicijų į elitą prasibrovęs klubas mažins išlaidavimą ir ateityje sieks išsilaikyti iš gaunamų pajamų.

Be to, UEFA finansinės taisyklės (Financial Fair Play – FFP), pagal kurias klubai negali išleisti daugiau nei uždirba, negalioja infrastruktūros vystymui ir jaunimo akademijoms. Tai reiškia, kad naujų stadionų statyba, žaidėjų iki 18 metų įsigijimas ir panašūs dalykai UEFA FFP ataskaitoms neturės jokios įtakos. Plačiau apie FFP skaitykite čia.

Save išlaikančio, jaunus ir perspektyvius futbolininkus ugdančio futbolo klubo viziją 2008 m. iškėlė šeichas Mansouras, tačiau iki šiol „Manchester City“ judėjo į priešingą pusę. Kiek pasikeis tendencijos per ateinančius kelis metus priklausys ne tik nuo UEFA finansinio apynasrio, bet ir nuo komandos sėkmės bei iškeltų tikslų.

„Galima nusipirkti vieną kitą titulą, bet ne istoriją“, – neseniai pasakė Jose Mourinho. Atrodo, esame „Manchester City“ istorijos kūrimo liudininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius