„Manchester United“ namie įveikė „Arsenal“ komandą (nuotraukos)

Pirmose UEFA čempionų lygos pusfinalio rungtynėse trečiadienį „Manchester United“ savo aikštėje 1:0 įveikė Londono „Arsenal“ futbolininkus. Anglų klubų derbyje raudonieji beveik visąlaik grasino varžovų vartams, tačiau turėjo tenkintis vieninteliu pelnytu įvarčiu dvikovos pradžioje.
J.O'Shea – įvarčio autorius.
J.O'Shea – įvarčio autorius. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Be jokios žvalgybos rungtynes pradėjusios komandos demonstravo veržlų, agresyvų ir įdomų futbolą. „Manchester United“ po truputį perėmė iniciatyvą ir ėmė pavojingai atakuoti varžovų vartus. Pirmasis realų šansą turėjo Carlosas Tevezas.

Argentiniečių puolėjas 17-ą minutę dukart iš arti smūgiavo į vartus, bet „Arsenal“ vartininkas Manuelis Almunia reagavo laiku. Aikštės šeimininkai nenuleido rankų ir tęsė Londono komandos vartų šturmą. Tą pačią minutę po pakelto kampinio Michaelas Carrickas grąžino kamuolį į baudos aikštelę, kamuolys rikošetu nuo „Arsenal“ žaidėjo atšoko tiesiai Johnui O‘Shea po kojomis ir šis savo progą išnaudojo. 1:0 – priekyje Mančesterio komanda.

Po pelnyto įvarčio žaidimo tempas sulėtėjo, kamuolį ėmė ilgiau kontroliuoti „Arsenal“ futbolininkai, tačiau tai jiems nedavė jokio apčiuopiamo rezultato. Pavojingų progų prie sero Alexo Fergusono auklėtinių vartų svečiams iki pertraukos nepavyko sukurti, o C.Tevezo bandymas pelnyti įvartį baigėsi geltonąja kortele – norėdamas pavyti kamuolį argentinietis kojomis įsirėžė į varžovų vartininką.

Po pertraukos aikštės šeimininkai nė kiek nemažino apsukų, taip parodydami, kad vieno įvarčio jiems negana. Aktyviai žaisti pradėjęs raudonųjų lyderis Cristiano Ronaldo turėjo realią progą pasižymėti 69-ą minutę, tačiau šūvis maždaug nuo 25 metrų sudrebino viršutinį vartų virpstą.

Didesnę likusio laiko dalį daug pavojingiau ir dažniau atakas rezgė „Manchester United“ komanda. Andersoną pakeitęs Ryanas Giggsas vienas pabėgęs į priekį apgavo varžovų vartininką ir įrideno kamuolį į vartus, tačiau tai padarė būdamas nuošalėje.

Rungtynių pabaigoje Mančesterio komandos pergalę šiek tiek aptemdė kapitono raištį ryšinčio Rio Ferdinando trauma – jis nukentėjo per kovą prie savo vartų. Atsakomasis mačas – kitą savaitę „Arsenal“ namų aikštėje Londone.