Marijampolės „Sūduva“ namuose nepasipriešino Vienos „Rapid“ (nuotraukos, trenerių komentarai)

Rungtynių akimirka.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka.
0

UEFA Europos lygos turnyre Marijampolės „Sūduvos“ komandai nepavyko nustebinti Europos. Bronzos medalius praėjusių metų Lietuvos čempionate iškovojusi ekipa ketvirtadienį namuose nusileido rungtynių favorite laikytai Vienos „Rapid“ rezultatu 0:2 (0:1).

Rungtynes kiek aktyviau pradėjusiems svečiams iš Austrijos jau pačioje pradžioje pavyko išsiveržti į priekį. Itin šiurkščią klaidą padarę „Sūduvos“ gynėjai Steffenui Hoffmannui leido iššokti vienam prieš Marijampolės klubo vartininką. Austrijos klubo futbolininkas 11-ą minutę nestipriu, tačiau tiksliu smūgiu kelis šimtus į Lietuvą atvykusių „Rapid“ sirgalių privertė pašokti ant kojų.

Nors praleidę įvartį „Sūduvos“ futbolininkai atrodė kiek sutrikę, jau po dešimties minučių Vienos „Rapid“ gerbėjai turėjo progą dėkoti jiems nusišypsojusiai fortūnai. Marijampolės klubo gynėjas Vaido Slavicko, nutarusio realizuoti teisėjo skirtą baudos smūgį, iš maždaug 26 metrų spirtas kamuolys sudrebino Austrijos ekipos vartininko saugomų vartų skersinį.

Antrą kėlinį pradėjusios labai ramiai, jam įpusėjus abiejų ekipų futbolininkai ėmė vis dažniau grasinti varžovų vartams. Nors 3 tūkst. sirgalių palaikomi marijampoliečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, pavojingiausias progas kūrė svečių ekipa.

Nikica Jelavičius ir Christopheris Trimmelis smūgiais galva 65-ą ir 67-ą minutėmis po kartą pagrasino „Sūduvos“ vartams, tačiau kamuolys abu kartus skriejo greta virpsto. Galiausiai sužaidus 80 minučių tas pats Christopheris Trimmelis, sulaukęs komandos draugo perdavimo iš dešinės, galva perkėlė kamuolį per neapdairiai vartus palikusį Marijampolės klubo vartininką ir padvigubino rezultatą.

Atsakomosios UEFA Europos lygos antrojo etapo rungtynės bus žaidžiamos liepos 22 d. Vienoje.

Marijampolės „Sūduvos“ treneris Donatas Vencevičius: „Tai yra aukštos klasės komanda. Savo vaikinams pretenzijų neturiu. Svečiai turi kelis labai aukštos klasės žaidėjus, kurie lėmė šių rungtynių rezultatą. Labai sunku žaisti, kai rungtynių pradžioje praleidi įvartį ir turi vytis varžovus. Antrose rungtynėse stengsimės nenuvilti savo žiūrovų ir bandysime pademonstruoti gražų futbolą.“

Vienos „Rapid“ treneris Peteris Pacultas: „Mums tai buvo labai svarbi pergalė. Rungtynės buvo sunkios, iš pradžių niekaip neįsivažiavome į ritmą, mums labai trūko ramybės. Svarbiausia yra tai, kad mes laimėjome 2:0 ir prieš atsakomąsias rungtynes esame puikioje pozicijoje.“