Marijampolės „Sūduva“ sutriuškino „Šiaulius“ ir pakilo į antrą vietą A lygoje

„Šiauliai“ išlieka vienintele nelaimėjusia komanda „SMScredit.lt A lygoje“. Šiaurės Lietuvos komanda savo aikštėje nesugebėjo pasipriešinti Marijampolės „Sūduvai“ ir patyrė penktąją nesėkmę čempionate, nusileisdami rezultatu 0:3 (0:1). Puikias rungtynes sužaidė saugas Povilas Kiselevskis, į savo sąskaitą įsirašęs rezultatyvų perdavimą ir pirmąjį sezone įvartį.
Tomas Radzinevičius
Tomas Radzinevičius / fksuduva.lt nuotr.

Jau trečiąją minutę svečiai privalėjo išsiveržti į priekį. Po kampinio Povilo Valinčiaus kumščiais atmuštas kamuolys nukrito Karoliui Chvedukui, kuris smūgiu „iš oro“ sudrebino skersinį. Pakartotinį Maximiliano Ugges smūgį vartininkas nukreipė į skersinį ir, kamuoliui atsimušus į žemę, jį sugavo. Sūduviškiai tikėjosi įskaityto įvarčio, bet rungtynių arbitras jų prašymų neišgirdo.

Atlaikę pirmąją marijampoliečių atakų bangą, pavojingą išpuolį sukūrė ir „Šiauliai“. Tamaziui Čargeišviliui permetus kamuolį Tadui Eliošiui, šio smūgį iš kelių metrų sugebėjo atremti užtikrintai sužaidęs Džiugas Bartkus. Vėliau „Sūduvos“ vartininkas sugavo tolimą Edvino Jasaičio šūvį.

Vėl perėmusi iniciatyvą Marijampolės komanda ir toliau rengė pavojingas atakas flangais, tačiau nei Vaidoto Šilėno, nei Valentino Baranovskio aštrūs perdavimai adresatų nepasiekė.

Vis tik 34-ą minutę „Sūduva“ įmušė. Atrodė, kad Marko Živkovičius kiek perlaikė kamuolį, sustabdydamas svečių ataką, tačiau P.Kiselevskio puikų perdavimą tiksliu smūgiu į vartų kampą galva užbaigė K.Chvedukas.

Jau kitos atakos metu V.Baranovskis turėjo padvigubinti persvarą, tačiau po idealaus P.Kiselevskio perdavimo vienas prieš vartus atsidūręs sūduviškis neįveikė jį pasitikusio ir puikiai sužaidusio P.Valinčiaus.

Po pertraukos šiauliečiams pavyko žaidimą perkelti į svečių aikštės pusę, tačiau pavojingų momentų sukurti nesisekė. Įsiminė tik pavojingas Sergijaus Ševčiuko smūgis virš vartų.

Greitas atakas rengusi „Sūduva“ buvo labai arti įvarčio 63-ą minutę, tačiau laisvas prieš vartus iššokęs Ernestas Veliulis smūgiu galva smūgiavo netaikliai po idealaus Tomo Radzinevičiaus perdavimo.

Kėlinio viduryje aktyviai į žaidimą po keitimo įsijungęs „Sūduvos“ naujokas įsiveržė į baudos aikštelę, bet jo stiprų smūgį atrėmė gerą reakciją pademonstravęs P.Valinčius.

Rungtynių baigtis išsisprendė per paskutines 10 minučių. Iš pradžių preciziškai tiksliu, tolimu smūgiu rezultatą padvigubino P.Kiselevskis, vėliau „Sūduvos“ pergalę įtvirtino vienas prieš vartus iššokęs rezultatyviausias svečių futbolininkas T.Radzinevičius, įmušęs savo septintąjį įvartį čempionate.

Per arbitro pridėtą laiką svečiai sukūrė dar dvi puikias progas, tačiau E.Veliulio smūgį atrėmė „Šiaulių“ vartininkas, po to, prieš jį iššokusiam V.Šilėnui pritrūko tikslumo, nukreipiant kamuolį į tolimą vartų kampą.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 6 0 1 5 6:18 1

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 10 įvarčių – Andrejus Paniukovas („Atlantas“).