Mirtinų priešų dvikovoje – drama, raudonos kortelės ir „Barcelona“ triumfas

Aistra, konfliktai ir aukščiausios klasės futbolas – tai lydi Ispanijos grandų mūšius. Vėlyvą trečiadienio vakarą kovoje dėl Ispanijos Supertaurės „Barcelona“ dar kartą įrodė, jog yra pranašesnė už Madrido „Real“ ir šventė pergalę 3:2.
Cescas Fabregasas, Leonelis Messi, Seydou Keita
Cescas Fabregasas, Leonelis Messi, Seydou Keita / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmosios rungtynės sostinėje baigėsi lygiosiomis 2:2, tad katalonai šventė pergalę bendrų rezultatu 5:4.

Pergalingą įvartį 88 mačo minutę po „Barcelonos“ naujoko Cesco Fabregaso perdavimo puikiu smūgiu pelnė Lionelis Messi. O vos prieš šešias minutes „Real“ komanda buvo išlyginusi santykį ir beveik iškovojusi pratęsimą – po kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje pasižymėjo Karimas Benzema.

„Barcelona“ pirmavo nuo 15 minutės, kai iššokęs vienas prieš vartininką kamuolį į tinklą pasiuntė Andresas Iniesta, bet ir tuomet Madrido vienuolikė greitai išlygino rezultatą: Karimo Benzema smūgį pakeitęs kamuolio skriejimo kryptį įvarčiu pavertė Cristiano Ronaldo.

Visgi šeimininkai pirmojo kėlinio pabaigoje vėl įgijo iniciatyvą – po puikaus Gerardo Pique perdavimo techniškai Ikerą Casillasą nuginklavo tas pats Messi, o po pertraukos užvirė tikra drama.

Vakaro kulminacija tapo masinis konfliktas jau per teisėjo pridėtą laiką, rezultatui esant 3:2. Neatlaikė „Real“ gynėjo Marcelo nervai – jis aikštės viduryje grubiai iš nugaros pargriovė Fabregasą ir buvo išvytas iš aikštės.

Abiejų komandų futbolininkai subėgo į įvykių epicentrą ir dar kelias minutes aiškinosi santykius. Aktyviausi susistumdymo dalyviai taip pat išvydo prieš save raudonas korteles – tai buvo „Real“ saugas Mesutas Ozilas bei „Barcelonos“ puolėjas Davidas Villa, kurie jau sėdėjo ant atsarginių suolelio, nes antrajame kėlinyje buvo pakeisti.

Pasireiškė ir Jose Mourinho, kuris lyg vaikų darželio auklėtojas norėjo patampyti vienam „Barcelonos“ trenerio asistentų Tito Vilanovai už ausies, bet buvo pastumtas ir patyliukais atsitraukė iš kovos lauko.

„Barcelona“ 3:2 Madrido „Real“
(pirmosios rungtynės 2:2, bendras rezultatas 5:4)
15' [1:0] A.Iniesta
20' [1:1] C.Ronaldo
45' [2:1] L.Messi
82' [2:2] K.Benzema
88' [3:2] L.Messi

90' iš aikštės pašalintas Marcelo („Real“)
90' iš aikštės pašalintas M.Ozilas („Real“)
90' nuo atsarginių suolelio pašalintas D.Villa („Barcelona“)