Miuncheno „Bayern“ džiaugsmas truko vos kelias minutes: „Barcelona“ – Čempionų lygos finale

Miuncheno „Bayern“ antradienio vakarą UEFA Čempionų lygos pusfinalyje bandė sukurti stebuklą, tačiau jų viltys dužo jau penkioliktą atsakomojo susitikimo minutę.
Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ – „Barcelona“
Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ – „Barcelona“ / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Čempionų lygos istorijoje dar nėra buvę atvejo, kai atkrintamosiose varžybose pirmąjį mačą 3:0 laimėjusi komanda nepatektų į kitą etapą. Tik La Korunjos „Deportivo“ ekipai 2004-aisiais ketvirtfinalyje pavyko palaužti „Milan“ komandą, pirmąsias rungtynes laimėjusią 4:1.

Istorijos naujų įrašų nebus ir po antradienio susitikimo Miunchene. 0:3 pirmąją dvikovą Barselonoje pralaimėję vokiečiai buvo atgavę blausią viltį, kai 7-ąją mačo minutę galva pasižymėjo Medhi Benatia, tačiau šeimininkų džiaugsmas tęsėsi vos 8 minutes.

15 minutę „Barcelona“ surengė greitą rezultatyvią kontrataką, kurioje dalyvavo visas magiškasis katalonų ekipos trejetas – Lionelis Messi, Luisas Suarezas ir Neymaras.

Dar po 14 minučių antrasis L.Suarezo rezultatyvus perdavimas šiame mače baigėsi antruoju Neymaro įvarčiu.

59-ąją minutę Robertui Lewandowskiui pavyko rezultatą išlyginti, o 74 min. Thomasas Mulleris panašiu tolimu smūgiu vėl sugrąžino „Bayern“ pranašumą (3:2), tačiau to buvo per maža.

Laimėję dvejas rungtynes bendru rezultatu 5:3, į finalą tiltą nusitiesė Luiso Enrique auklėtiniai.

Šiame varžybų etape Miuncheno futbolininkai suklupo ir pernai, kai beviltiškai kapituliavo prieš vėliau titulą iškovusį Madrido „Real“. Įdomu, kad iki šiol pusfinalinio etape bavarai niekada nebuvo iškritę du kartus iš eilės.

Čempionų lygos finale „Barcelona“ žais po keturių metų. 2011-aisias Londono „Wembley“ stadione jie 3:1 įveikė „Manchester United“.

Birželio 6 dieną Berlyne vyksiančiame finale katalonų varžovu bus Turino „Juventus“ arba Madrido „Real“. Šios ekipos savo antrą tarpusavio dvikovą  Madride žais trečiadienį. Pirmasis susitikimas prieš savaitę pasibaigė italų trapia pergale 2:1.

Rungtynių eiga

Rungtynės baigiasi. „Bayern“ pasiekia revanšą 3:2, tačiau jis mažai džiugina. Į turnyro finalą keliauja „Barcelona“.

87 min. Paskutinis Josepo Guardiolos reveransas – dvigubas keitimas. Thomasą Mullerį ir Bastianą Schweinsteigerį keičia Mario Goetze ir Javi Martinezas.

85 min. Geltoną kortelę prieš save išvysta ir Pedro. Ispanas aikštės krašte kirto per kojas Thomasui Mulleriui.

84 min. Stabdydamas įsibėgėjusį Lionelį Messi geltoną kortelę užsidirba Sebastianas Rode.

79 min. Dar vienas kampinis prie „Barcos“ vartų. Vėl Xabi Alonso perdavimą galva siekia Medhi Benatia, tačiau šį kartą smūgiuoja virš vartų.

74 min. ĮVARTIS!!! Miuncheno „Bayern“ sezoną stengiasi baigti pergale. Po Bastiano Schweinsteigerio trumpo perdavimo tolimu smūgiu kamuolį į svečių vartus siunčia Thomasas Mulleris. Bavarai vėl susigrąžina persvarą – 3:2.

59 min. ĮVARTIS!!! Štilį rungtynėse nutraukia Robertas Lewandowskis. Lenkui pagaliau pavyksta pramušti „Barcos“ vartus. Su apsaugine kauke žaidžiančiam lenkui tai yra šeštasis įvartis per dvylika šio sezono Čempionų lygos kampanijos rungtynių.

46 min. Keitimas „Barcelono“ gretose. Du rezultatyvius perdavimus atlikusį Luisą Suarezą keičia puikų įvartį savaitgalį į San Sebastiano „Real Sociedad“ vartus įmušęs Pedro.

Baigiasi pirmasis kėlinys. Antrojoje mačo pusėje lieka tik formalumas.

40 min. Puikų reidą vel surengia Thiago Alcantara. Po jo kamuolys atšoka Robertui Lewandowskiui. Lenkas stipriai kala kamuolį į Marcą-Andre Ter Stegeną. Vokietis ranka liečia kamuolį, tačiau šis skrieja į vartus. Po akimirkos vartininkas spėja numušti jį nuo vartų linijos.

29 min. ĮVARTIS!!! Antrasis „Barcelonos“ smūgis į vartų plotą pasibaigia įvarčiu. Po dar vienos katalonų kontratakos Luisas Suarezas vėl perduoda kamuolį į baudos aikštelę tam pačiam Neymarui ir brazilas iš kelių metrų antrą kartą sušaudo Manuelį Neuerį.

28 min. Puikus Thiago Alcantaros reidas. Ispanas išmaudo kelis savo buvusius bendraklubius ir atlieka puikų perdavimą Thomasui Mulleriui, tačiau pastarajam smūgis nepavyksta.

27 min. Progą turi Robertas Lewandowkis, tačiau „Barcelonos“ vartininkas vietoje.

15 min. ĮVARTIS!!! „Bayern“ džiaugsmas trunka vos 8 minutes. „Barcelonos“ trigalvis slibinas vėl kanda labai skaudžiai. Lionelio Messi puikus perdavimas Luisui Suarezui, išvedantis urugvajietį vieną prieš vartininką, o šis tarsi ant lėkštutės kamuolį perduoda Neymarui. Brazilas muša į tuščius vartus. Manuelis Neueris dar apeliuoja į šoninį teisėją, kad buvo nuošalė, tačiau šis savo sprendimo nekeičia. „Bayern“ šiemetinė odisėja baigta. Norint išsigelbėti vokiečiams jau reikia dar keturių įvarčių.

7 min. ĮVARTIS!!! Vokiečiams pavyksta pelnyti greitą įvartį ir atgaivinti savo blausias viltis pakovoti dėl kelialapio į finalą. Po Xabi Alonson pakelto kampinio kamuolį į „Barcos“ vartus galva siunčia marokietis gynėjas Medhi Benatia – 1:0.

4 min. Šeimininkai rungtynes pradeda žymiai aktyviau nei pirmojoje dvikovoje, tačiau pirmasis gaisras kyla būtent prie „Bayern“ vartų. Po kontratakos vienas prieš Manuelį Neuerį iššoka Ivanas Rakitičius, tačiau jo smūgį į tolimą vartų kampą vokietis atremia.

1 min. Abiejų komandų treneriai šias rungtynes pradėjo tokiomis pačiomis sudėtimis, kaip ir prieš savaitę Barselonoje.

Startinės sudėtys:

„Bayern“: Manuelis Neueris, Rafinha, Jerome'as Boatengas, Medhi Benatia, Juanas Bernatas, Xabi Alonso, Philippas Lahmas (kapitonas), Bastianas Schweinsteigeris, Thiago Alcantara, Thomasas Mulleris, Robertas Lewandowskis.

Atsarginiai: Pepe Reina, Dante, Javi Martinezas, Claudio Pizarro, Gianluca Gaudino, Mario Götze, Sebastianas Rode, Mitchellas Weiseris.

„Barcelona“: Marcas-Andre Ter Stegenas, Dani Alvesas, Gerardas Pique, Javieras Mascherano, Jordi Alba, Sergio Busquetsas, Andresas Iniesta, Ivanas Rakitičius, Luisas Suarezas, Leonelis Messi, Neymaras.

Atsarginiai: Claudio Bravo, Marcas Bartra, Adriano, Jeremy Mathieu, Xavi, Rafinha, Pedro.