Austrijai nusileidusi Ukraina atidavė savo likimą į kitų komandų rankas

Iš finišavusios C grupės kovų be lyderių Nyderlandų išsikapstė ir Austrijos futbolininkai. Jie paskutinėse rungtynėse Bukarešte 1:0 įveikė Ukrainą ir pačiupo antrąją vietą.

6 taškus per trejas rungtynes surinkę austrai C grupėje liko antri ir iškovojo bilietą į aštuntfinalį, kuriame jų laukia akistata su A grupės nugalėtoja Italija.

Savo ruožtu tik su 3 taškais likusi Ukraina dabar privalės laukti kitų grupių baigčių. Trečioje vietoje likę Andrijaus Ševčenkos auklėtiniai tikisi patekti tarp keturių geriausių trečiąsias vietas užėmusių komandų.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Austrijos futbolininkai Bukarešte ėmė dominuoti nuo pirmųjų rungtynių akimirkų. Jau per pirmąsias 10 minučių austrai surengė kelis pavojingus išpuolius, kuriuos teko gesinti Oleksandrui Zinčenkai ir vartininkui Georgijui Buščanui, o galiausiai ukrainiečiams teko traukti kamuolį iš savo vartų.

21-ąją minutę Christophas Baumgartneris atsidūrė laiku ir vietoje ir nukreipė kamuolį į vartus po kampinio, išvesdamas Austriją į priekį, o, kaip vėliau paaiškėjo, ir į aštuntfinalį.

Nors praleido įvartį, per likusį rungtynių laiką ukrainiečiai varžovų vartų apsiausties surengti nepajėgė, o pavojingiausias progas ir toliau kūrė Austrija.

Vien pirmojo kėlinio pabaigoje Marko Arnautovičius bent kelis sykius nepasinaudojo nuostabiais šansais, po kurių jam teliko stebėtis, kaip rezultatas nebuvo padvigubintas.

Tuo tarpu ukrainiečiai priminė tik savo pačių šešėlius. Daug ką iliustruoja faktas, kad Ukraina šiose rungtynėse atliko vos keturis, o Austrija – net 19 smūgių link vartų.

Austrijos rinktinė į Europos čempionato atkrintamąsias iškopė pirmą kartą istorijoje. Jei sulauks palankių rezultatų kituose stadionuose ir žengs į aštuntfinalį, grupės etapą pirmą sykį įveiks ir ukrainiečiai.

Image result for Ukrainian Association of FootballAustrian Football Association

Ukraina – Austrija 0:1
21' Christophas Baumgartneris [0:1]

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90 min. Ukrainiečiams teliks laukti - grupių etapą jie užbaigė pralaimėjimu.

86 min. Blankiai rungtyniaujantys ukrainiečiai vos neišlygino rezultato - bene geriausią progą antrajame kėlinyje turėjo per plauką į vartus nepataikęs R.Jaremčiukas.

62 min. Atodūsis austrų stovykloje – S.Laineris vos nenukreipė kamuolio į savo vartus po ukrainiečių pakelto baudos smūgio.

46 min. Ar Andrijaus Ševčenkos pamokslai žaidėjams suveikė? Pamatysime jau netrukus – prasideda antrasis kėlinys.

45+2 min. Ar tik austrai nepasigailės tokių iššvaistytų progų antrajame kėlinyje... Dar kartą neįmušė M.Arnautovičius.

42 min. M.Arnautovičius guli ant žolės ir sunkiai suvokia, kaip iššvaistė tokią progą – austras nepataikė į vartus iš itin dėkingos padėties.

37 min. K.Laimeris labai pavojingai smūgiavo į vartus, bet ukrainiečius šįkart gelbsti G.Buščanas.

21 min. ĮVARTIS! Austrija veržiasi į priekį po Ch.Baumgartnerio įvarčio po kampinio – 0:1. Dabar jau eilė mušti Ukrainai – pralaimėjimo atveju ši komanda atsidurtų nepavydėtinoje situacijoje.

11 min. A.Dragovičius pabandė nukreipti kamuolį į vartus po kampinio, bet nepataikė į stačiakampį.

3 min. Pavojingas austrų išpuolis, kurį užgesino O.Zinčenka.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės komandų sudėtys:

Ukraina (4-1-4-1): Georgijus Buščanas, Vitalijus Mykolenka, Mykola Matvijenka, Ilja Zabarnijus, Oleksandras Karavajevas, Serhijus Sidorčiukas, Ruslanas Malinovskis, Oleksandras Zinčenka, Mykola Šaparenka, Andrijus Jarmolenka, Romanas Jaremčiukas.

Austrija (4-3-2-1): Danielis Bachmannas, Davidas Alaba, Martinas Hintereggeris, Aleksandras Dragovičius, Stefanas Laineris, Florianas Grillitschas, Konradas Laimeris, Xaveras Schlageris, Marcelis Sabitzeris, Christophas Baumgartneris, Marko Arnautovičius.