Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naują generalinį rėmėją turinti Lietuvos futbolo A lyga žada būti patrauklesnė žiūrovams

"General financing" generalinis direktorius K.Balakinas ir LFF prezidentas L.Varanavičius
lff.nuotr. / "General financing" generalinis direktorius K.Balakinas ir LFF prezidentas L.Varanavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir aukščiausioje šalies futbolo lygoje žaidžiančių klubų pastangos davė pirmuosius vaisius. Dar vasarą pritarus LFF iniciatyvai klubai susibūrė į Klubų valdybą ir bendrai pradėjo spręsti lygos organizavimo klausimus, o jau spalį sukirto rankomis su A lygos generaliniu rėmėju – pirkimo išsimokėtinai paslaugų ir vartojimo kreditų bendrove „General Financing“.

Įvertintos LFF bei klubų pastangos

„Ilgą laiką siekėme, kad klubai aktyviau įsitrauktų į futbolo vystymą  Lietuvoje.  Šįmet kartu žengėme pirmuosius žingsnius įkurdami Klubų valdybą – susitikinėjome, ginčijomės, planavome“, – pasakojo LFF prezidentas Liutauras Varanavičius – Šiandien mūsų pastangas įvertino labai rimtas partneris, kuris ėmėsi remti A lygą. Didžiuojamės šiuo pasiekimu ir stengsimės nenuvilti mūsų naujo futbolo bendruomenės nario“.

LFF ir „General Financing“ pasirašytoje rėmimo sutartyje finansų bendrovė įsipareigojo svariu finansiniu indėliu prisidėti prie LFF A lygos vystymo. Rudenį prasidėjęs bendradarbiavimas bus tęsiamas iki 2012 m. pabaigos.

„Mes tikime futbolo perspektyvomis Lietuvoje. Dėl to nusprendėme remti A lygą ir tapti jos partnere, nes taip galėsime padėti jai siekti užsibrėžtų tikslų, o kartu prisidėsime ir prie bendro futbolo lygio Lietuvoje kėlimo“, – sakė UAB „General Financing“ generalinis direktorius Konstantinas Balakinas.

Mes tikime futbolo perspektyvomis Lietuvoje. Dėl to nusprendėme remti A lygą ir tapti jos partnere

LFF prezidento L.Varanavičiaus teigimu, kitais metais yra suplanuota nemažai pokyčių, kurie turėtų teigiamai atsiliepti aukščiausiam šalies futbolo divizionui. Jis turėtų tapti dar patrauklesnis būsimiems partneriams, sirgaliams ir pačioms komandoms – atitikti Lietuvos futbolo strategijoje 2010 – 2020 m. iškeltus uždavinius.

„Svarbiausia, kad šalies klubai pradėjo dirbti ir spręsti klausimus kartu. Šiuo metu Klubų valdyba yra federacijos struktūros dalis, tačiau ateityje norėtume, kad klubai perimtų iniciatyvą ir vystytų A lygą savarankiškai“, – teigė L.Varanavičius.

Investicija į lygos ateitį

Dėl LFF A lygos medalių kovojančių Panevėžio „Ekrano“, VMFD „Žalgirio“, Marijampolės „Sūduvos“ ir „Šiaulių“ klubų vadovai yra ir vieni aktyviausių Klubų valdybos narių. Jų teigimu, kito sezono startui pasirengimas jau prasidėjo.

„Žengėme pirmą žingsnį kuriant lygą su tokiais atributais, kokius turi visos geriausios pasaulio lygos,  – kalbėjo Panevėžio „Ekrano“ prezidentas Aušrys Labinas – Visame pasaulyje čempionate žaidžiantys klubai ir kuruoja jo pravedimą, užsiima rėmėjų paieška, finansų pritraukimu ir pinigų skirstymu.“

Klubų Valdybai jau pavyko susitarti dėl licencijų išdavimo tvarkos pakeitimo – A ir I lygos licencijos bus išduodamos gerokai anksčiau nei iki šiol. Be to, nutarta, kad bendrame Stabilumo fonde klubai kaups dalį pajamų iš komercinės veiklos, kurias, esant poreikiui, Klubų valdybai nusprendus, lėšas bus galima panaudoti su finansinėmis problemomis susidūrusių klubų paramai. Nemažai dėmesio ruošiamasi skirti ir rinkodarai bei komunikacijai.

„Augantis šio ir praėjusio sezono rungtynių lankomumas parodė, kad futbolas turi savo žiūrovą. Todėl klubai vieningai sutaria, kad ir A lygos organizavimo profesionalumas turi kilti“, – pažymėjo VMFD „Žalgiris“ vykdančioji direktorė Vilma Venslovaitienė – „Jau pradėjome rengti kitų metų A lygos rinkodaros planą, kuris orientuotas į visas futbolo gerbėjų grupes. Gyvenimas verčia tobulėti, nes yra daugybė naujų komunikacijos priemonių. Norime, kad ir futbolo bendruomenė gautų visapusišką bei operatyvią informaciją.“

„Sutartis su nauju generaliniu rėmėju atveria mums platesnes perspektyvas. Tikiuosi, kad tų sutarčių bus daugiau ir jos leis daugiau resursų skirti A  lygos populiarinimui,  – sakė „Sūduvos“ prezidentas Vidmantas Murauskas – Planuojame, kad kitąmet lyga startuos su nauju vardu, atsinaujinusi ir įdomesnė visiems Lietuvos futbolo mylėtojams.“

„Visada norisi eiti į priekį. Šios sutarties pasirašymas būtent ir yra žingsnis pirmyn, – pridūrė „Šiaulių“ viceprezidentas Saulius Lesnickas – Nereikia tikėtis, kad ryškų rezultatą turėsime jau šiandien ar kitąmet. Galvojame apie perspektyvą. Ši parama bus investicija į ateitį, kad lyga taptų patrauklesnė ir padėtų pritraukti dar daugiau rėmėjų.“

Planuojame, kad kitąmet lyga startuos su nauju vardu, atsinaujinusi ir įdomesnė visiems Lietuvos futbolo mylėtojams

V.Venslovaitienės teigimu, visų pirma planuojama įdiegti naują informacijos apie A lygos klubų gyvenimą sklaidos sistemą. Be to, svarstoma, kaip pritraukti į rungtynes dar daugiau žiūrovų iš kuo įvairesnių visuomenės sluoksnių. Viena iš įdėjų – savaitgaliai su futbolu visai šeimai.

„Suprasdami, kad ne visi žiūrovai gali ateiti į stadioną, taip pat ruošiamės kitų metų TV transliacijų sezonui. Norime, kad prie TV ekranų ir internetu rungtynes stebintys žiūrovai gautų kokybišką produktą. Tokį, koks įprastas gilias futbolo tradicijas turinčiose šalyse – su įdomiais reportažais, laidomis, specialistų apžvalgomis ir komentarais“, – sakė V.Venslovaitienė.

LFF prezidentas L.Varanavičius tuo pačiu pristatė dar vieną gerą naujieną – kartu su Vokietijos futbolo sąjunga (DFB) vykdomą projektą.

„Lietuvos futbolas bus organizuojamas ir valdomas naudojant Vokietijos futbolo sąjungos futbolo valdymo sistemą.  Joje registruosime visus žaidėjus ir visus su futbolu susijusius asmenis, su šios sistemos pagalba vyks varžybų planavimas ir organizavimas, tvarkaraščių rengimas, teisėjų paskyrimas ir rezultatų pateikimas“, – aiškino L.Varanavičius.

Nauja sistema bus išbandyta jau šiemet su salės futbolu, o iki kitų metų pabaigos turėtų apimti visas šalies futbolo sritis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką