Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujasis LFF vadovas Julius Kvedaras: nesakau, kad turėsime aleknas ar sabonius, bet kažką turėsime

Julius Kvedaras
Aliaus Koroliovio nuotr. / Julius Kvedaras
Šaltinis: 15min
0
A A

„Be pagalbos aš vienas nieko nenuveiksiu“, – iškart po rinkimų ištarė naujasis Lietuvos futbolo federacijos vadovas Julius Kvedaras. Naują ketverių metų kadenciją ilgametis LFF narys ir buvęs generalinis direktorius pradės prezidento poste ir po rinkimų įvardijo būsimas permainas šalies futbole.      

„Tikiuosi, kad bendromis pastangomis subursime naują komandą, nes be pagalbos aš vienas nieko nenuveiksiu. Iš sporto atstovų sulaukiau daug geranoriškumo ir kaip vieną iš svarbiausių savo darbų norėčiau įvardyti futbolo akademijų steigimą. Turime vieną Kaune, bet reikia įkurti dar mažiausiai dvi“, – pirmuosius tikslus atskleidė J.Kvedaras.

LFF prezidentas teigė, kad futbolo akademijos turėtų būti kuriamos Panevėžyje, Šiauliuose, galbūt Vilniuje. „Futbolo akademijos ir centrai – mūsų futbolo ateitis. Viena akademija vaisių jau davė, bet turime daugiau akcentuoti dėmesį į vaikus. Pasaulyje į futbolo investuojami milžiniški pinigai, investuoti turime ir mes. Nesakau, kad turėsime Aleknas ar Sabonius, bet kažką turėsime ir šimtuke tikrai būsime“, – pažadėjo J.Kvedaras.

Naujojo LFF prezidento manymu, turime suprasti, kad esame maža valstybė, o futbolo pasaulyje – didžiulė konkurencija.

„Jei norime neatsilikti, svarbu toliau vystyti infrastruktūrą. Tą jau darėme ir darysime toliau. Planuojame toliau plėsti akademijų tinklą ir pritraukti investicijų iš Vokietijos, – sakė J.Kvedaras – Bendromis pastangomis sieksime suburti kuo pajėgesnę nacionalinę ir jaunimo rinktines, taip pat, kad stiprėtų ne tik aukščiausioji mūsų lyga, bet ir I lyga.“

Rado naujus investuotojus

62-ejų naujasis LFF prezidentas dvylika metų užėmė generalinio direktoriaus pareigas. Futbolo situacija Lietuvoje jam puikiai pažįstama. Kaip ir futbolo problemos. Žurnalistų paklaustas, kas anksčiau kliudė įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, J.Kvedaras įvardijo sudėtingą finansinę situaciją.

„Pastaruoju metu padėtis futbole nebuvo gera, bet jau pavasarį turėsime naujus investuotojus iš Vokietijos. Radome rėmėjus, kurie suprato mūsų viziją ir sutiko suteikti finansinę pagalbą. Balandžio mėnesį pasirašysime kontraktą. Pirmaisiais dvejais metais gausime po 300 tūkstančių eurų, o trečiaisiais ir ketvirtaisiais po 400 tūkstančių eurų“, – dėstė J.Kvedaras.

Pastaruoju metu padėtis futbole nebuvo gera, bet jau pavasarį turėsime naujus investuotojus iš Vokietijos.

„Mes su jais (vokiečiais – 15min.lt past.) turim kontaktą dar kai Aidas Preikšaitis žaidė Berlyno „Union“. Mūsų pagrindinis derybininkas agentas iš Vokietijos nuo visų sumų gaus 25 proc. Svarbiausia, kad yra kas nori ir sutinka investuoti“, – tikino LFF prezidentas.

Naujasis futbolo prezidentas įvardijo du asmenis, kurie išliks neatsiejama jo komandos dalimi bei pažadėjo, kad į futbolą bus įtraukta dar daugiau žmonių: „Aš turiu labai gerą pavaduotoją Edviną Eimontą bei sporto žmogų Nerijų Dunauską. Nuo šiol vykdomojo komiteto posėdžiuose kviesime dalyvauti ne tik jos narius, bet ir kitus suinteresuotus asmenis. Sieksime daugiau žmonių įtraukti į futbolo plėtrą“, – dėstė J.Kvedaras.

Aliaus Koroliovio nuotr./Liutauras Varanavičius ir Julius Kvedaras
Aliaus Koroliovio nuotr./Liutauras Varanavičius ir Julius Kvedaras

Prezidentas teigia mokėsiąs priimti kritiką ir žino, kad jos išvengti nepavyks.

„Man kolegos sako – tu nesulauksi, kada futbolas pakils. Aš nesulauksiu – kiti, jauni sulauks. Jeigu blogas rezultatas, tada kaltas treneris, po to prezidentas ir po to federacija. Kritiką reikia priimti ir ją valgyti. Aktyviai kovojam dėl aikštės Naujojoje Vilnioje. Dar jei ten gausis. Čia reikia laiko. Jeigu prisimintumėt tarybinius laikus kaip buvo. Dibenka kuravo futbolą, toks žydas Tokeris buvo krepšinis, už boksą – Šocikas. Turi būt žmonės, kurie myli tą sportą“, – sakė J.Kvedaras.

Šeštadienį buvo patvirtintas ir 2012 metų LFF biudžeto projektas, tačiau kalbėti apie tai J. Kvedaras nebuvo linkęs.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką