Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujoji „Šiaulių“ futbolo klubo valdyba sieks ne tik išlaikyti klubą A lygoje, bet ir sugrąžinti gerą vardą bei žiūrovus į stadioną

„Šiaulių“ futbolo klubo prezidentas Giedrius Galvanauskas
Giedriaus Vaitkevičiaus nuotr. / „Šiaulių“ futbolo klubo prezidentas Giedrius Galvanauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį pristatyta visiškai naujo modelio „Šiaulių“ futbolo klubo valdyba. Ją sudarys aštuoni žmonės. Pastarieji balsavimu išsirinko klubo prezidentą – Vytautą Galvanauską. Pagrindiniai valdybos tikslai – išlaikyti klubą Lietuvos futbolo A lygoje, sugrąžinti gerą vardą ir žiūrovus į stadioną.

Klubas įsiskolinimų neturi

V.Galvanauskas pasikeitimus klubo valdymo struktūroje revoliucija nelaiko. Prezidentui talkins šiuo metu valdybai priklausantis ir, kaip ir ankstesniais sezonais, direktoriaus pareigas eisiantis Gintautas Mirauskas. Anksčiau prezidentu buvęs Astijus Jasaitis pasitraukė, o viceprezidentas Saulius Lesnickas lieka valdybos sudėtyje.

„Be anksčiau klube dirbusių žmonių pagalbos neišsiverstume. Juk mes – nauji žmonės“, – aiškino klubo valdybos narys Igoris Riabčinskis.

Naujosios klubo valdybos teigimu, „Šiauliai“ jokių ankstesnių sezonų įsiskolinimų neturi.

„Lietuvoje nėra klubų, kuris neturėtų problemų. Tačiau visos bėdos išsprendžiamos, – nedetalizavo valdybos narys Mindaugas Dėlkus. – Susirinkome tie, kurie myli futbolą, domisi juo, nori, kad Šiauliai turėtų komandą A lygoje, kad jaunimui būtų į ką lygiuotis.“

Pasak M. Dėlkaus, nors klubo valdyba sudaryta iš aštuonių žmonių, joje tikimasi matyti ir daugiau asmenų: „Nebenorime, kad valdymo struktūroje būtų vienas ar du žmonės, kurie viską neša ant savo pečių. Klubas nėra asmeninis. Kviečiame prisidėti visus. Visuomet sieksime paklausti ir sirgalių nuomonės.“

Komandos pagrindas – šiauliečiai ir vietos akademijos auklėtiniai

V.Galvanausko teigimu, šiuo metu klubo biudžetas nėra suformuotas. Prezidentas negalėjo įvardyti tikslaus skaičiaus. „Tikimės, rasime pinigų savo planams įgyvendinti“, – vylėsi V.Galvanauskas.

Pasak klubo valdybos, pagrindiniai komandos tikslai – gera psichologinė atmosfera ekipos viduje, sugrąžintas geras klubo vardas ir į tribūnas grįžtantys žiūrovai.

„Čia tikrai nebus ypatingai geros sąlygos. Nesiūlysime to, ko negalėsime – atsižvelgsime į tai, ką turime. Jei kitąmet žaisime A lygoje, vadinasi, to tesame nusipelnę“, – drąsiai kalbėjo M. Dėlkus.

Klubo vadovai užsibrėžė minimalų startinį tikslą – išsilaikyti A lygoje. To padės siekti ir į komandą sugrįžę šiauliečiai. Su komanda treniruojasi Edvinas Jasaitis, Vilius Lapeikis, Eimantas Marozas, Aivaras Renusas ir Rytis Riabčinskis. Vyriausiojo trenerio Gedimino Jarmalavičiaus asistentais turėtų būti į ekipą po pertraukos grįžę vietiniai specialistai – Vitalijus Daniličevas ir Rytis Tavoras.

„Vienas pagrindinių klubo akcentų – šiauliečių žaidimas komandoje. Jokia ekipa neapsieina ir be pagalbos iš šalies – legionierių. Naudosime tokią formulę – po trečdalį vietinių žaidėjų, Šiaulių futbolo akademijos auklėtinių ir sportininkų iš kitų šalių. Šį principą stengsimės išlaikyti“, – žadėjo V.Galvanauskas.

Naujoji klubo valdyba tiki, kad šiauliečių sugrąžinimas į komandą – vienas pagrindinių raktų į gerbėjų širdis ir aistruolių sugrąžinimą į tribūnas.

Kurs Šiaulių futbolo piramidę

Valdyba neketina keisti klubo pavadinimo ar tradicinių geltonos ir juodos spalvų.

Tikimasi, kad vietinis futbolas neapsiribos vien „Šiaulių“ klubu. Entuziastai nori sukurti futbolo bendruomenę, kuri siektų vieno tikslo, o ne džiaugtųsi kolegų nesėkmėmis.

„Norime, jog A lygos komanda būtų tam tikros piramidės, kurią siekiame sukurti, viršus. Viliamės, kad pirmieji piramidės bruožai atsiras per artimiausius trejus ar ketverius metus. Šiauliai turi komandą LFF II lygoje – „Juventą-99“. Dar viena ekipa galėtų būti ir I lygoje“, – įsitikinęs M. Dėlkus.

V.Galvanauskas neatmeta galimybės, kad „Šiaulių“ apetitas augs bevalgant: „Šiauliai – ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas. Manyčiau, kad tokioje A lygos turnyrinės lentelės vietoje ir turime būti. To ateityje ir sieksime.“

Sirgaliai siūlė papūsti naujiems vėjams

Paskutinėse 2013 metų A lygos sezono rungtynėse „Šiaulių“ sirgaliai iškėlė plakatą, kuriame buvo skelbiama: „Kylame iki vidutiniokų. Ritamės į dugną. Užburtas ratas. Gal jau laikas papūsti naujiems vėjams?“

„Nupieščiau visiškai tokį pat. Pamatęs jūsiškį, nudžiugau. Vadinasi, mąstome vienodai. Gal verta žengti porą žingsnių atgal?“, – po praėjusio sezono sakė buvęs „Šiaulių“ viceprezidentas S.Lesnickas.

Jis praėjusių metų lapkritį pranešė pasitraukiantis iš pareigų. Kartu su juo atsisveikino ir stambiausias rėmėjas bei klubo prezidentas A.Jasaitis.

Paskutinėse rungtynėse su Pakruojo „Kruoja“ Šiaulių komandai vadovavo Audrius Paškevičius. Prieš pat finišą su „Šiauliais“ atsisveikino ilgametis klubo sporto direktorius Deivis Kančelskis ir jo jaunesnysis brolis bei treneris Tomas.

„Nežadame klubo atiduoti bet kam. Ieškome naujų investuotojų, kurie turėtų garantijas, kad klubas gyvuos bent trejus metus, – lapkritį kalbėjo S.Lesnickas. – Galbūt mes nesugebėjome? Visuomet yra pradžia ir pabaiga. Gal papūs nauji vėjai ir viskas bus gerai?“

„Tikimės, kad naujas vėjas mums pūs į nugarą, o ne iš užpakalio. Pamatę mūsų darbo rezultatus, galėsite spręsti, ar vėjas mums pūtė į nugarą ar iš užpakalio“, – skambiai ketvirtadienį vykusią konferenciją baigė V.Galvanauskas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką