Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujojoje Lietuvos futbolo rinktinės aprangoje dizaineriai užkodavo sėkmę (nuotraukos)

M.Stankevičius
V.Knyzelio/kaff.lt nuotr. / Geriausias Lietuvos futbolininkas Marius Stankevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paskutinėje draugiškoje dvikovoje prieš 2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos ciklą rugpjūčio 11 dieną su Baltarusijos komanda Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pasipuoš specialiai jai sukurta nauja apranga, praneša LFF.lt.

Lietuvos futbolo rinktinių 2010-2011 m. kolekciją nuo apatinio trikotažo, rankšluosčių, kelioninių krepšių iki treniruočių, varžybų ir net paradinės aprangos sukūrė „hummel“ kartu su dizainere Evelina Ugianskyte, kuri viena iš nedaugelio Lietuvoje specializuojasi sporto mados srityje.

„Džiaugiamės po beveik dešimties metų vėl atnaujindami partnerystę su „hummel“, kurie artimiausius penkerius metus rūpinsis rinktinės reprezentacine išvaizda. Pirmoji kolekcija tikrai nenuvylė, tikiuosi ji patiks ne tik rinktinės žaidėjams, bet ir sirgaliams“ – sakė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

„hummel“ vykdančiojo direktoriaus Artūro Krukio teigimu, Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės 2010-2011 metų sezono kolekcija buvo kuriama beveik pusmetį ir kiekviena detalė yra itin gerai apgalvota. Be to, ši kolekcija ateityje bus tobulinama atsižvelgiant tiek į sportininkų, tiek į sirgalių bei mados specialistų pastabas.

Lietuvos futbolo rinktinių aprangos kūrimas


Anot „hummel“ atstovų, formuojant naująją kolekciją apie aprangą, kurią futbolo komandos žaidėjas vilki aikštelėje, buvo mąstoma gerokai plačiau nei tiesiog apie įprastai sporto varžybų metu dėvimus marškinėlius, kelnaites ir blauzdines.

„Užsivilkti Nacionalinės rinktinės aprangą, su kuria kovojama už Lietuvos garbę, gali tik patys geriausi šalies futbolininkai. Žaisti ir laimėti rungtynes vilkint Lietuvos rinktinės aprangą yra kiekvieno futbolo žaidėjo aukščiausias karjeros laiptelis“, - sakė „hummel“ vykdantysis direktorius Artūras Krukis.

Kuriant kolekciją įvairiomis detalėmis buvo siekiama perteikti tiek Lietuvą reprezentuojančius elementus, tiek įvairią futbolo atributiką, duoti nuorodą į istorines pergales praeityje.

Treniruočių apranga

Treniruočių aprangoje dominuoja pilka spalva. Kuriant šią Nacionalinės rinktinės aprangos dalį buvo galvojama apie sunkų ir ilgą kelią, kuriuo ėjo futbolininkas  siekdamas aukščiausio – atstovauti Lietuvai rinktinės sudėtyje.

„Pilka spalva – tai didelio įdirbio, ilgo, pilko kelio siekiamybės link simbolis. Dominuojanti spalva pagyvinama žalia - simbolizuojančia tiek lietuvybę, tiek duodančia užuominą į vieną iš pagrindinių futbolo atributų – žole padengtą futbolo aikštę“, - pasakojo A. Krukis – „Žalia spalva, jos atspalviai nuo šviesiai žalios iki žolės žalumo tamsios, yra pagrindinė spalva, jungianti ir atsikartojanti visoje Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės aprangoje“.

Varžybų apranga

Varžybų aprangai buvo pasirinktos tradicinės geltona ir žalia spalvos, tačiau pirmą kartą pristatomi ir raudonos spalvos marškinėliai, kurie laikomi trečiąja atsargine apranga.

Kaip vieną iš pagrindinių Nacionalinės rinktinės aprangoje naudojant žalią spalvą, yra atiduodama pagarba Lietuvos futbolo istorijai: pirmieji iš Vokietijos atgabenti marškinėliai, su kuriais žaidė Lietuvos futbolo rinktinė 1922 metais buvo žali.

Žalia spalva tai pat yra dominuojanti futbolo aikštės spalva. Stadiono simbolis – vejos kirpimo schema, perkeliama į Nacionalinės rinktinės rungtynių marškinėlių medžiagos pagrindo struktūrą.

Vis tik pagrindinė Lietuvos rinktinės rungtynių aprangos spalva yra geltona, kuri istoriškai dominuoja nuo XX amžiaus vidurio. Geltonos spalvos rinktinės marškinėliuose taip pat išlaikoma ta pati vejos kirpimo schema.

Detalėse užkoduota lietuvybė ir istorija

2010/2011 metų sezono Nacionalinės rinktinės rungtynių marškinėliuose, skirtingos plokštumų faktūros su jose išdėstytais simboliniais elementais, turi savo pasakojimą, paskirtį ir istoriją.

Pagrindinė marškinėlių plokštuma duoda užuominą į futbolo aikštę, kur audinio faktūra yra tarsi veja, o korio formos taškai imituoja užribį, išryškintos siūlės savo geometrine plastika ženklina kampinius.

Nacionalinės rinktinės varžybų aprangos detalėse pilka spalva yra užuominą į ilgą treniruočių procesą, o korio pavidalo faktūra – į bitės darbštumą, sunkų darbą dėl bendro komandos siekio – pergalės. Beje, „hummel“ simbolis taip pat bitė.

„hummel“ kompanijos simbolis yra kamanė arba bitė, kuri būdama pernelyg sunki savo nedideliems sparneliams, sugeba skristi, tarsi paneigdama aerodinamikos dėsnius. Šis simbolis primena, jog net fiziškai sunkiai įmanomus dalykus vis tik įmanoma padaryti“, - sakė A. Krukis

Lietuvą ir lietuviškumą reprezentuoja istorinės spalvos bei nestandartinis sprendimas nugaroje naudoti valstybės vardą ir pačiame tekste komponuoti valstybės vėliava. Viename grafiniame sprendime išryškinamas tiek Lietuvos vardas, tie šalies simbolinės spalvos.

„hummel“ marškinėliai – pergalės simbolis

„Vilkėdama „hummel“ marškinėlius mūsų Baltijos jūros „kaimynė“ Danijos nacionalinė futbolo rinktinė 1992 metais tapo Europos futbolo čempione, o 1998 metais pasiekė Pasaulio čempionato pusfinalį.

„Tikiu, kad teigiama „hummel“ kompanijos aura įsikūnys naujuosiuose Nacionalinės futbolo rinktinės marškinėliuose ir ves Lietuvos rinktinę į pergales“, - sakė A. Krukis.

„hummel“ Lietuvos futbolo rinktinę rengė nuo 1999 m. iki 2003 m. Danijos įmonė -  vienas iš seniausių sporto aprangos prekinių ženklų pasaulyje, geriausiai žinomas kaip komandinių sporto šakų, ypač futbolo bei rankinio, aprangos kūrėjas. Lietuvoje „hummel“ veikia nuo 1998 m.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką