Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 13d. 06:57

Nerijaus Kesmino žvilgsnis į H grupę: superžaidėjų daugiau nei superkomandų

Grupėje H susitiks žvaigždės iš Lenkijos, Kolumbijos, Senegalo ir Japonijos komandų.
Grupėje H susitiks žvaigždės iš Lenkijos, Kolumbijos, Senegalo ir Japonijos komandų.

Daugelis jų keliaus namo po vos poros Rusijoje praleistų savaičių ir galbūt gailėsis laiko, kurį galėjo skirti atostogoms. Kiti lies apmaudo ašaras po pralaimėtų atkrintamųjų rungtynių arba svajonės žlugimo finale. Ir tik 23 iš 736 žaidėjų liepos 15-osios vakarą galės išdidžiai pasakyti: „Aš – pasaulio čempionas“. Birželio 14 dieną Rusijoje prasidėsiantis planetos futbolo čempionato finalo turnyras – prie starto linijos, o 15min.lt apžvelgia grupes. Šįkart – apie H ketvertą.

Sąrašas. Lenkija, Senegalas, Kolumbija, Japonija.

Prologas. Nė viena šio ketverto komanda nenuskriejo atrankos bangomis plačiai išskleidusi nepažeidžiamumo bures. Vienokių ar kitokių laikinų rūpesčių turėjo visi.

Mažiausiai – Senegalas, grupės turnyre nepralaimėjęs nė sykio. Bet ir šios komandos žaidėjai privertė savo gerbėjus nerimauti, kai paskutinėmis rungtynių minutėmis varžovams iš Burkina Faso leido ne tik išnešti sveiką kailį – šie išsivežė namo ir tašką, ir viltį išplėšti pirmąją vietą grupėje palankiai susiklosčius aplinkybėms paskutiniajame ture.

Savo problemas senegaliečiai išsprendė galingu finišu Pietų Afrikos Respublikoje nesidairydami į tai, kas vyksta kituose stadionuose. Taip pat, kaip Kolumbija – paskutinėje atrankos dvikovoje su Peru.

Iki tol pralaimėjimų Kolumbijos futbolininkai neišvengė. Kaip ir lenkai bei japonai. Lenkiją negailestingai pažemino Danija, įmušusi į būsimų grupės laimėtojų vartus keturis įvarčius be atsako. Japonijos komanda pralaimėjo Saudo Arabijai, bet taip galbūt nutiko pirmiausia dėl to, kad prieš paskutinio turo dvikovą bilietai į Rusiją jau šiugždėjo „Mėlynųjų samurajų“ kišenėse.

Kad ir kaip būtų, atrankos įvykiai tik dar kartą parodė: nė viena H grupės komanda nėra be trūkumų, nors visos jos stiprios. Nuo to tik įdomiau – pabandyk, atspėk, kuo ten pas juos viskas baigsis.

Ginklai. Saudo Arabijos antausis Japonijos rinktinei tarsi atvėrė vartus į nesėkmių labirintą, iš kurio niekaip iki šiol nepavyksta rasti kelio. Labirinte užvirė ir japoniško futbolo dvaro intrigos bei perversmai.

Po pasaulio čempionato atrankos turnyro bosnio Vahido Halilhodžičiaus treniruoti „Samurajai“ laimėjo tik trejas rungtynes iš devynerių. Visas – prieš ginčytino pajėgumo oponentes: Naująją Zelandiją, Šiaurės Korėją, Kiniją. Tada išaušo viena balandžio diena, kai Japonijos futbolo asociacijos vadovas Kozo Tashima sėdo į lėktuvą ir išskrido į Europą pasakyti V.Halilhodžičiui, kad jis atleistas.

Treneriui prikaišioti ne tik prasti rezultatai. Sirgalių nepasitenkinimą kėlė ir oficialiai nepaskelbti V.Halilhodžičiaus karai su trimis banginiais, ant kurių pečių, daugelio japonų suvokimu, laikosi jų šalies futbolas – Shinji Kagawa, Keisuke Honda ir Shinji Okazaki. Šios žvaigždės vienu metu net nebuvo kviečiamos į rinktinę.

Išvaryto bosnio vietą užėmė 63 metų Akira Nishino, japonams vadovavęs dar 1996 metų olimpinėse žaidynėse.

„Scanpix“ nuotr./Japonijos futbolo rinktinės treneris Akira Nishino.
„Scanpix“ nuotr./Japonijos futbolo rinktinės treneris Akira Nishino.

Pasak K.Tashimos, pasirinktas stabilumas. Stabilumas, tik, matyt, ne tas, kurį turėjo galvoje Japonijos futbolo vadovas, išliko: abejas kontrolines rungtynes – Ganai ir Šveicarijai – su A.Nishino prie šturvalo „samurajai“ pralaimėjo.

Lyginant su japonais, kitų grupės komandų bėdos – mažų vaikų žaidimai smėlio dėžėje. Kolumbija prie čempionato starto linijos stovi gal net stipresnė nei prieš ketverius metus, kai žengė iki pasaulio pirmenybių ketvirtfinalio: rezultatyviausias turnyro Brazilijoje futbolininkas Jamesas Rodriguezas vėl stiprus po gero sezono Miuncheno „Bayern“ gretose, komandoje bus ir puolėjas Radamelis Falcao, 2014-aisiais nežaidęs dėl traumos.

„Scanpix“ nuotr./Kolumbijos futbolo rinktinė
„Scanpix“ nuotr./Kolumbijos futbolo rinktinė

Kolumbijos futbolo žinovai, vertindami „Los Cofeteros“ galimybes, pasigenda tik vieno sėkmės ingrediento – sugebėjimo laimėti prieš stiprius varžovus. Atrankos turnyre šiai komandai nepavyko nugalėti nei Argentinos, nei Brazilijos, nei Urugvajaus, nei Čilės.

Kita vertus, Kolumbija turi privalumą – ji labai nenoriai barsto taškus žaisdama su kuklesnio kalibro komandomis. Prie tokių galima priskirti Japoniją, o gal ir Lenkiją su Senegalu, besimėgaujančiu tuo faktu, kad dalyvaus čempionate antrą kartą per visą šalies futbolo istoriją ir pirmą – per 16 metų.

2002-aisiais komandą, kurioje žaidė ir dabartinis treneris Aliou Cisse, sudarė nedaug kam žinomi, bet drąsūs ir savimi pasitikintys afrikiečiai iš Prancūzijos klubų. Dabartinį „Terangos liūtų“ komandos branduolį sudaro ne tik Prancūzijos, bet ir Anglijos, Italijos, Vokietijos lygose pinigus uždirbantys futbolininkai, o tarp jų yra tokių žvaigždžių kaip Kalidou Coulibaly, Idrissa Gueye‘is, Keita Balde ir, aišku, Sadio Mane.

Skambių pavardžių netrūksta ir Lenkijos rinktinės žaidėjų sąraše, nors Jakubas Blaszczykowskis, Grzegorzas Krychowiakas, Arkadiuszas Milikas, Kamilis Grosickis dėl traumų ar kitų priežasčių ne vieną ką tik pasibaigusio klubų sezono atkarpą praleido užribyje, vartininkas Wojciechas Szczęsny šildė Turino „Juventus“ suolą būdamas Gianluigi Buffono dublerio pozicijoje, o lenkų gynybos lyderis Kamilis Glikas prieš pat čempionatą per treniruotę susižeidė petį.

Bet net ir esant tokioms aplinkybėms lenkai turi gerą patirties – G.Krychowiako, J.Blaszczykowskio, Lukaszo Piszczeko – ir jaunimo – Piotro Zielinskio, Karolio Linetty – derinį. Ir, žinoma, siaubą bet kurio varžovo gynybai – Robertą Lewandowskį.

„Scanpix“ nuotr./Lenkijos futbolo rinktinė
„Scanpix“ nuotr./Lenkijos futbolo rinktinė

Intriga. Ar R.Lewandowskis bus sustabdytas? Atrankos turnyre jis laužė visas užtvaras lyg galingas cunamis: danams ir rumunams per rungtynes atskaičiavo po tris įvarčius, iš viso jų įmušė 16 – rezultatas, kuriuo lenkui lygūs buvo tik du gerokai silpnesnėje, Azijos, atrankoje dalyvavę snaiperiai iš Saudo Arabijos bei Jungtinių Arabų Emyratų.

Bet prieš dvejus metus Europos čempionato finalo turnyre lenkiškos įvarčių mašinos variklio galia buvo prislopinta, – jis įmušė tik sykį, – o šiemet R.Lewandowskis Vokietijoje buvo tarkuojamas dėl blausaus žaidimo UEFA čempionų lygoje. Faktai, galintys įkvėpti optimizmo gynėjams iš Kolumbijos, Senegalo ir Japonijos, bet vien faktų žinojimo šiuo atveju neužteks.

Žvaigždė. S.Mane. Grupės komandos, bokso terminais, nėra pasaulio futbolo ringo sunkiasvorės. Jų svoris vidutinis, geriausiu atveju – pussunkis.

Kalbant apie komandų lyderius – visai kita istorija, spindesys visur, kur pažvelgsi. R.Lewandowskis su Lenkijos rinktinės apranga, J.Rodriguezas – su Kolumbijos. Senegalo komandos puolimas bus sudėliotas taip, kad kamuolys nuolat ieškotų S.Mane – mažo, greito, techniško ir mirtinai pavojingo žmogaus, šio sezono UEFA čempionų lygoje ir Anglijos čempionate atskaičiavusio po 10 įvarčių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sadio Mane
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sadio Mane

Žaidėjas, kurį verta stebėti. P.Zielinskis. R.Lewandowskis – baisus žvėris, bet jo įvarčių medžioklė efektyvi gali būti tik tada, kai aplink – tinkama kompanija. Lenkijos rinktinėje bene svarbiausia šios kompanijos jungiamoji grandis – P.Zielinskis. 24 metų „Napoli“ saugas ne tik patiekia sviediniu R.Lewandowskiui. Nuo P.Zielinskio ir G.Krychowiako tandemo veiksmų taip priklausys, ar lenkai sugebės šeimininkauti aikštės viduryje.

„Scanpix“ nuotr./Lenkijos futbolo rinktinės žaidėjas P.Zielinskis.
„Scanpix“ nuotr./Lenkijos futbolo rinktinės žaidėjas P.Zielinskis.

Trys įdomūs faktai. 1. Kung Fu Pazdanas. Tokios pravardės nusipelnė Lenkijos rinktinės gynėjas Michalas Pazdanas, kai ruošdamasis duoti interviu televizijai laiku pamatė ant reporterės Sylwios Diekert galvos griūvantį prožektorių su masyviu stovu. Ne tik pamatė – futbolininkas žaibiškai susiorientavo ir nuspyrė šviestuvą taip, lyg jis būtų kamuolys, atskriejęs į baudos aikštelę paskutinę rungtynių minutę lenkams pirmaujant 1:0. „Geriausias gynėjas šalyje. Tuo neabejoju“, – socialiniame tinkle parašė dėkinga S.Diekert.

2. Kolumbijoje J.Rodriguezo pilna visur. Jo „Instagram“ paskyra turi 30 milijonų sekėjų. Didesniu populiarumu iš visų Kolumbijos piliečių pasigirti gali tik dainininkė Shakira. Negana to, gegužės pabaigoje paskelbta, kad Jamesas pradeda prekiauti asmenine kriptovaliuta „JR10 Token“. Nepasiginčysi – šiuolaikiškas žmogus.

„Scanpix“ nuotr./Kolumbijos rinktinės lyderis Jamesas Rodriguezas
„Scanpix“ nuotr./Kolumbijos rinktinės lyderis Jamesas Rodriguezas

3. Į tą pačią upę galima įbristi persikėlus į kitą šalį. Toks Deja vu nutiko V.Halilhodžičiaus gyvenime: iš Japonijos rinktinės trenerio pareigų prieš pat pasaulio čempionatą atleistas bosnis 2010-aisiais lygiai tokios pat patirties turėjo dirbdamas Dramblio Kaulo Krante.

Citata. „Turime vykti į čempionatą be savisaugos komplekso, žaisti sau įprastą žaidimą ir nenutolti nuo afrikietiškos tapatybės, nes tokie esame“, – prisiminęs 2002-uosius, kai, pasak jo paties, Senegalo futbolininkai nesijaudino dėl turnyro situacijos, nesirūpino varžovų žaidimu, o tiesiog pasiduodavo momento emocijoms ir mėgavosi savo futbolu, panašų sėkmės receptą dabartinei komandai siūlo senegaliečių treneris A.Cisse.

„Scanpix“ nuotr./Aliou Cisse
„Scanpix“ nuotr./Aliou Cisse

Prognozuojama rikiuotė. 1. Kolumbija – jie negali laimėti prieš stipriausias komandas, o čia stipriausių nebus – tik stiprios;

2. Lenkija – apie prieš čempionatą išsikeltą tikslą patekti į ketvirtfinalį kalbėti anksti, bet žingsniui į aštuntfinalį komandos potencialas pakankamas;

3. Senegalas – A.Cisse nebūtinai teisus, 2018-ieji – ne 2002-ieji, vien emocijų ir afrikietiškos tapatybės pergalėms gali nepakakti;

4. Japonija – net sirgaliai komanda nebetiki: prieš ketverius metus į Braziliją iš Tokijo Naritos oro uosto ją išlydėjo 700 gerbėjų, dabar – kone penkiskart mažiau, tik 150.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Ekspertai įvertino tarnautojų algų šuolį: kas rėkė, tas gavo, o kiti pamiršti

Pasaulis kišenėje

10 gražiausių Lietuvos pažintinių takų žiemos savaitgaliams

Aktualu

Teismo verdiktą išgirdo dvigubą žmogžudystę Kaune įvykdę budeliai: salėje nesėdėjo kartu

Aktualu

A.Monkevičius žada imtis mokyklų tinklo pertvarkos: ar kokybė įmanoma, jeigu mokytojų daugiau nei vaikų?

Aktualu

Žuvelė užkibo: Nastia Rybka iš Tailando atskrido tiesiai į pareigūnų glėbį Maskvoje

24sek

Šaras prieš R.Pitino: 0:1. Po 24 metų laikas revanšui

Aktualu

Skandalas, sudrebinęs Panevėžį: ilgalaikis korupcijos tyrimas ar politinių žaidimų dalis?

Gyvenimas

15min studijoje – S.Dailidė, siūlantis ledinį iššūkį: 30 dienų maudytis eketėje

N-18 Aktualu

90-metę užpuolęs, išžaginti kėsinęsis ir pasmaugęs recidyvistas laisvės veikiausiai nebeįkvėps

Vardai

Vaidas Baumila – vėl vienišas: išsiskyrė su stiliste Monika Jasionyte

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

Aktualu

Dalia Grybauskaitė Sauliaus Skvernelio sprendimą komentuoja lakoniškai

15min iš Berlyno Verslas

Lietuva šiemet pasauliui prisistato be kiaulienos gaminių

Aktualu

Kauno autobusų stoties aikštelėje užsidegė automobilis, buvo evakuota šimtai keleivių

24sek

Prieš „Žalgirį“ – legendinis treneris, spindėjęs tarp titulų ir sekso skandalų

Aktualu

Policija ir vaiko teisių sargai ieško dingusios visos šeimos – trys vaikai nelanko mokyklos

Aktualu

Theresa May atsisako atmesti „Brexit“ be sutarties galimybę

Sportas

Airinės Palšytės varžovė: po dopingo bylos grįžusi 36 metų rusė šoka įspūdingai

15min iš Berlyno Verslas

G.Surplys tikisi, kad jau kitą savaitę atsinaujins lietuviškų kiaulių eksportas į Lenkiją

24sek

LKL teisėjai paaiškino, kodėl nubaustas Simas Jasaitis, pats susižeidęs labiau

Gazas

Rygos gatvėse nebus barstoma druska, ar tokiu pačiu keliu žengs ir Vilnius?

Vardai

Kultiniai „Sopranai“ grįžta: vietoj serialo – kino filmas apie mafijos šeimos priešistorę

Aktualu

Kolumbijos gynybos ministras: už sprogimą policijos akademijoje atsakingi ELN sukilėliai

Aktualu

Seimas svarsto į darbo stažą įtraukti neįgaliojo priežiūros laikotarpį

Aktualu

Sostinėje sulaikytas jaunas įžūlus plėšikas: poelgius apmąstė gulėdamas veidu į sniegą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

5 Lietuvos pajūrio vietos naujiems pojūčiams

„LKL Finalas“: „Žalgirio“ problemos Vilniuje ir Šaro pareiškimų įvertinimas

Aktualu

Nerimas dėl Rusijos: JAV Norvegijoje padvigubins jūrų pėstininkų skaičių

Laike nuo 1974-ųjų sustingęs apleistas oro uostas Kipre

Pasaulis kišenėje

Kaip atrodo muziejus, kuriame šiaurės korėjiečiai mokomi nekęsti JAV

Kirpėjos profesiją pasirinkusi Kristina: „Visada apie tai svajojau“

Vardai

Arūnas Valinskas tapo dėstytoju: rinks TV laidų vedėjų kursą

Sportas

Nurodymas teisėjams: jei nuošalė neaiški – vėliavėlės nekelti

Aktualu

Ar galingiausia pasaulio valstybė JAV uždarys vartus pabėgėliams?

Verslas

Pagalba sezoniniam verslui: patys galite pasirinkti, kada reikia pinigų

Aktualu

Orai.lt: kasdien bus vis šilčiau

Aktualu

Per gaisrą ir sprogimą Lentvaryje žuvo žmogus, sugriuvo dalis namo

Sportas

Lenkų niuksą gavęs E.Jankauskas: „Rungtynės aiškiai parodė mūsų spragas“

Aktualu

Atėnai ir Skopjė susitarė dėl naujo Makedonijos pavadinimo

Aktualu

KCNA: D.Trumpo ir Kim Jong Uno derybos žymi radikalius pokyčius dvišaliuose santykiuose

AŠ – FUTBOLO ŽINOVAS
Nepraleidžiate futbolo čempionatų ir apie šį žaidimą žinote viską? Dalyvaukite kasdienėje 15min apklausoje ir pasitikrinkite, ar atsakėte teisingai. Gero futbolo!
ŽIŪRĖKITE TEISINGĄ ATSAKYMĄ
Aktualu

V.Pranckietis: rinkimų komitetams reikėtų nustatyti didesnę atsakomybę

Verslas

Oro bendrovės siūlo keleiviams susimokėti už taršą: kur patenka šie pinigai

Pasaulis kišenėje

Atostogų pradžia: 10 valandų Vilniaus oro uoste ir prieš nosį užtrenktos durys į lėktuvą

Aktualu

D.Trumpas džiūgauja, bet ar Kimas tikrai atsisveikins su branduoliniais ginklais?

Aktualu

JK minint gaisro Londono daugiabutyje metines, šalyje tvyro pyktis ir sielvartas

24sek

Kazys Maksvytis: apie pergalingos atakos planą ir sužvėrėjusį Donatą Tarolį

Aktualu

D.Trumpas: susitikimas su Kim Jong Unu padėjo pasauliui išvengti „branduolinės katastrofos“

Gazas

Kelininkai perspėja: eismo sąlygas Telšių, Šiaulių ir Vilniaus apskrityse sunkina rūkas

Aktualu

Neringos valdžia siekia atnaujinti Nidos oro uosto veiklą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:15
01:52
01:07

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką