Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 27d. 21:11

Netaiklus Leonardo Bonucci smūgis nulėmė Ispanijos pergalę Konfederacijų taurės pusfinalyje prieš Italiją po 11 metrų baudinių serijos – 7:6

Leonardo Bonucci
„Scanpix“ nuotr. / Leonardo Bonucci

Dvylika iš eilės taiklių smūgių nuo 11 metrų baudinio žymos – tokį vaizdą Brazilijoje vykstančio Konfederacijų taurės turnyro pusfinalio rungtynėse tarp Ispanijos ir Italijos rinktinių išvydo futbolo gerbėjai.

Turino „Juventus“ gynėjas Leonardo Bonucci mušė tryliktas – neaišku, ar futbolininkas prietaringas, tačiau velnio tuzinas koją italui pakišo. 

L.Bonucci baudinys skriejo virš vartų, po jo prie kamuolio žengė Jesusas Navasas, pelnė įvartį ir „Furia Roja“ futbolininkai šoko džiaugsmo šokį.

Ispanijos rinktinė Konfederacijų taurės pusfinalyje po 11 metrų baudinių serijos 7:6 įveikė Italiją ir pateko į finalą, kurs sekmadienį varžysis su turnyro šeimininke Brazilija. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas bagėsi be įvarčių.

Į stadioną susirinkę žiūrovai ketvirtadienio naktį išvydo tikrą trilerį – Europos vicečempionai italai, praėjusiais metais finale pralaimėję ispanams 0:4, šiandien metė rimtą iššūkį.

Pirmajame kėlinyje daugybę progų sukūrę Italijos futbolininkai graužėsi nagus, nes švaistė vieną galimybę po kitos. Ispanijos futbolininkai dominavo tik pirmas 10-15 min., o vėliau žaidimas išsilygino. Dar vieną rimtą apgultį „Furia Roja“ surengė pačioje antrojo pratęsimo pabaigoje, tačiau savo galimybėmis nepasinaudojo.

11 metrų baudinių serija prasidėjo puikiu A.Candreva baudiniu, pelnytu Panenkos stiliumi. Iš viso futbolininkai taikliai smūgiavo 12 sykių iš eilės – vartininkai neturėjo jokių galimybių. Vis dėlto tryliktas prie kamuolio stojęs L.Bonucci smūgiavo virš vartų, o po jo žengęs J.Navasas padovanojo ispanams pergalę.

Konfederacijų taurės finalas tarp Brazilijos ir Ispanijos rintinių vyks sekmadienį, kova dėl trečiosios vietos – šeštadienį.

 

Leonardo Bonucci baudinys
Leonardo Bonucci baudinys

Rungtynės:

11 metrų baudinių serija: Italija – Ispanija

Smūgis 7: L.Bonucci – virš vartų; J.Navasas – įvartis 6:7

Smūgis 6: R.Montolivo – įvartis; S.Busquetsas – įvartis 6:6

Smūgis 5: A.Pirlo – įvartis; J.Mata – įvartis 5:5

Smūgis 4: S.Giovinco – įvartis; S.Ramosas – įvartis 4:4

Smūgis 3: D.De Rossi – įvartis; G.Pique – įvartis 3:3

Smūgis 2: A.Aquilani – įvartis; A.Iniesta – įvartis 2:2

Smūgis 1: A.Candreva – įvartis A.Panenkos stiliumi; Xavi – įvartis 1:1

Pratęsimas: Italija – Ispanija 0:0

120+1 min. Paskutinėmis sekundėmis – tikra ispanų apgultis. Italijai apvyko apsiginti.

119 min. Ispanijos futbolininkai bandė paspausti savo varžovus ir išvengti 11 metrų baudinių – italai atsimušinėjo.

118 min. Ispanai uždirbo kampinį, o po to – dar vieną. Vis dėlto ispanams įmušti nepavyko, nors jie netrukus surengė dar vieną pavojingą ataką.

115 min. XAVI! Nuostabus saugo smūgis, tačiau G.Buffonas sugebėjo kamuolį stebuklingai atmušti, o po to jis atsimušė į skersinį ir atsidūrė po J.Martinezo kojomis, tačiau ispanas nepataikė iš dėkingos situacijos.

114 min. Komandos, atrodo, nusprendė sulaukti 11 metrų baudinių serijos ir viską išsiaiškinti futbolo „loterijoje“.

112 min. Ilgoką ataką surengė italai, o kamuolys net kelis kartus skriejo už šoninės linijos. Pratemptos dar kelios minutės.

110 min. J.Mata atliko pavojingą smūgį, tačiau jis buvo netaiklus. Aikštėje – pirmasis raumenų mėšlungis, sukaustęs G.Chiellini koją.

108 min. Kuo toliau, tuo labiau abi komandos pirmiausia galvojo, kaip nepraleisti, o tik po to – kaip įmušti. Ispanų kamuolio kontrolės pranašumas šiame mače nukrito iki vos 52 proc. prieš 48.

105 min. Pirmasis pratęsimo kėlinys baigėsi

103 min. Italai prasižengė labai pavojingoje vietoje – prie pat baudos aikštelės linijos.

99 min. Puikią progą komandos draugai sukūrė J.Albai, tačiau krašto gynėjo smūgis skriejo vos virš vartų.

95 min. Pavojingas G.Pique smūgis! Gynėjui atšoko kamuolys po baudos smūgio, tačiau italai smūgį blokavo.

94 min. V.Del Bosque atliko paskutinį keitimą – puolėją F.Torresą pakeitė atraminis saugas Javi Martinezas.

93 min. Virpstas! Emanuelis Giaccherini kamuolys po komandos draugo smūgio prišoko prie kamuolio, tačiau pataikė į virpstą.

92 min. Po standartinės situacijos pavojingai į vartus smūgiavo J.Navas, kuris pirmas prišoko prie toli atmušto kamuolio.

91 min. Italijos rinktinės gretose Sebastianas Giovinco žengė į aikštę vietoj A.Gilardino.

Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: Italija – Ispanija 0:0

90+3 min. A.Candreva pažeidė taisykles prieš A.Iniestą. Šis baudos smūgis – paskutinė ispanų proga mače. Epizodas buvo pavojingas, tačiau italams apsiginti pavyko.

90 min. Teisėjas H.Webbas pridėjo tris minutes, o rezultatas ir toliau 0:0.

85 min. Puikią galimybę turėjo G.Pique, gavęs perdavimą iš F.Torreso, tačiau gynėjas pasižymėti nesugebėjo.

79 min. Keitimai. Vietoje Pedro Ispanijos rinktinės gretose į aikštę žengė Juanas Mata. Italų gretose vietoj Claudio Marchisio – Alberto Aquilani.

76 min. Italai viena po kitos rengė atakas ir kėlė kampinius prie ispanų vartų – kampinių statistika buvo 6:1 italų naudai.

73 min. Dvi iš eilės standartinės situacijos, pasibaigusios italų smūgiais į vartus galva didelių problemų Ispanijos rinktinės vartams nesukėlė.

68 min. Labai pavojingai smūgiavo C.Marchisio, tačiau ispanai varžovo smūgį blokavo.

65 min. Aikštėje – kelios minutės ramesnio žaidimo. Pirmąją geltoną kortelę rungtynėse gavo D.De Rossi.

58 min. Pirmą kartą į vartų plotą pataikė ispanai – smūgiavo J.Navasas, tačiau jo bandymas G.Buffonui didelės grėsmės nesukėlė.

55 min. Antrajame kėlinyje ispanams užvaldyti kamuolio kontrolės nesisekė. Italai jau kelis sykius atliko pavojingus perdavimus iš krašto į baudos aikštelę, tačiau perdavimai buvo per aukšti.

52 min. Pirmasis Ispanijos rinktinės keitimas – D.Silva pakeistas Jesusu Navasu.

49 min. Pavojingą ataką surengė ispanai, tačiau A.Iniestos smūgis skriejo pro šalį.

46 min. Andrea Barzagli paliko aikštę, o jį pakeitė Riccardo Motolivo.

Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka

Pirmame kėlinyje ispanai kamuolį kontroliavo 62 proc. taiko, tačiau italai į vartus smūgiavo 9 sykius ir 4 pataikė į vartų plotą. Tuo tarpu ispanai smūgiavo tik 2 kartus ir nepataikė nė sykio.

Pirmasis kėlinys: Italija – Ispanija 0:0

45 min. Gražaus žaidimo kupinas kėlinys baigėsi ramiai – teisėjas papildomo laiko nepridėjo.

43 min. Italai kėlinio pabaigoje toliau spaudė savo varžovus – I.Casillasui teko kumščiais atmušti D.De Rossi smūgį į vartus.

37 min. TORRESAS! Ispanai į varžovų išpuolį atsakė puikiu „Chelsea“ puolėjo žaidimu, tačiau „El Nino“ smūgis skriejo šalia virpsto – turbūt realiausia „Furia Roja“ proga rungtynėse.

36 min. MAGGIO! Trūko tiek nedaug, tačiau I.Casillas dar kartą įrodė, kodėl jis vadinamas „šventuoju Ikeru“. Nuostabus E.Giaccherini perdavimas, išvedęs C.Maggio dešiniajame atakos krašte į ataką, tačiau jo smūgį galva atrėmė ispanų vartų sargas.

35 min. Žaidimas apsilygino, o italai dar kartą pradėjo žaisti aktyviau.

30 min. Ispanai kiek atsitokėjo ir vėl vis dažniau valdė kamuolį, niekur neskubėdami ir perdavinėdami jį vieni kitiems.

26 min. Ispanai buvo gana pasimetę dėl puikaus varžovų žaidimo, vienintelis kiek aktyvesnis atrodė Pedro, tačiau ispanų puolimo linija buvo išmušta iš pusiausvyros.

19 min. Italai spaudė toliau – po pakelto baudinio D.De Rossi smūgiavo galva, tačiau ir vėl šalia vartų. Netrukus C.Marchisio atliko dar vieną smūgį į vartus, tačiau galva naudos aikštelės centre buvęs „Juventus“ saugas pratęsė netaiklių smūgių seriją. Smūgiai į vartų pusę – jau 6:1 italų naudai.

17 min. Dar vienas pavojingas italų išpuolis! Dešiniajame krašte C.Maggio atsidūrė prieš tolokai nuo vartų baudos aikštelėje atsidūrusį I.Casillasą, tačiau ispanas atrėmė italo suktą smūgį galva nuo žemės.

15 min. Vėl matėme greitą italų perėjimą į puolimą, kuris baigėsi puikiu perdavimu į baudos aikštelę ten buvusiam A.Gilardino, tačiau „Bologna“ ekipos lyderis į vartus nepataikė – trūko labai nedaug.

14 min. Italai kol kas puikiai tvarkėsi su ispanų puolimo linija ir stengėsi neleisti pasaulio čempionams priartėti prie vartų. Tai padaryti pavyko A.Iniestai, kuris apžaidė kelis gynėjus, tačiau saugas netrukus buvo neutralizuotas.

10 min. Per pirmas dešimt minučių Ispanijos futbolininkai kamuolį kontroliavo daugiau kaip 70 proc. laiko.

8 min. Pirmasis kampinis – prie ispanų vartų. Po A.Pirlo perdavimo C.Maggio galva mušė virš vartų.

5 min. A.Iniesta pabandė atlikti perdavimą į centrą F.Torresui, tačiau puolėjas už kamuolio „neužsikabino“.

3 min. Italai pavojingai kontratakavo, tačiau E.Giaccherini smūgis buvo labai netaiklus, nors situacija buvo tikrai pavojinga.

2 min. Per pirmas dvi ispanų atakas situaciją aštrinti bandė Pedro, tačiau abukart „Barcos“ puolėjas buvo netikslus.

1 min. Rungtynėms teisėjauja anglas Howardas Webbas ir jo švilpukas pradėjo antrąjį Konfederacijų taurės pusfinalį.

Futbolo rungtynių sirgaliai
Futbolo rungtynių sirgaliai

Startinės sudėtys:

Ispanija: vartininkas – Ikeras Casillasas; gynėjai – Jordi Alba, Gerardas Pique, Sergio Ramosas ir Alvaro Arbeloa; saugai – Savi, Sergio Busquetsas, Andresas Iniesta; puolėjai – Davidas Silva, Fernando Torresas, Pedro.

Italija: vartininkas – Gianluigi Buffonas; gynėjai –  Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Mattia De Sciglio; saugai – Christianas Maggio, Andrea Pirlo, Daniele de Rossi, Emanuelle Giaccherini, Claudio Marchisio, Antonio Candreva; puolėjas – Alberto Gilardino.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Atsižvelgiant į tai, kad Cesare'as Prandelli savo komandoje neturės Mario Balotelli ir Ignazio Abate, „Furia Roja“ galime laikyti neabejotina pusfinalio favorite. 

Ispanai Konfederacijų taurės turnyre jau yra įmušę 15 įvarčių, o į savus vartus praleidę vos vieną. Italijos rinktinės kraityje – 9 įmušti įvarčiai ir 8 praleisti į savus vartus. Vis dėlto, reikia pripažinti, kad pasaulio čempionai grupėje turėjo lengvesnius varžovus – vien ko verti 10 įvarčių į Taičio vartus.

C.Prandelli savo varžovą Vicente del Bosque rungtynėse bandys nustebinti trijų centro gynėjų linija, kurią sudarys Turino „Juventus“ futbolininkai Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini ir Leonardo Bonucci.

Ispanijos gretose aikštėje turėtume išvysti kovinę sudėtį su Ikeru Casillasu vartuose, Xaviniesta aikštės viduryje ir Fernando Torresu atakos smaigalyje.

Per pastaruosius aštuonis komandųs susitikimus vienintelę pergalę Italijos rinktinė iškovojo 2011 metų rugpjūtį, kai po Riccardo Montolivo ir Alberto Aquilani įvarčių laimėjo 2:1.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Sportas

Čempionų lyga: Maskvos CSKA vėl pažemino namuose žaidusį Madrido „Real“

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Vardai

Filmavimo metu susižalojo Mios sūnus – prireikė medikų pagalbos

Gyvi regionai

Sostinę palikusią menininkę klientai atsekė į Druskininkus

Gyvenimas

Savanoriaujanti Vitalija: „Kodėl seneliai, turintys artimuosius, jaučiasi tokie vieniši?“

Vardai

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: duetas kartu dirbs pirmą kartą

Gazas

Filmų sukurti mitai: ar susišaudymo metu tikrai saugu slėptis už automobilio?

Mokslas.IT

Rusijoje demonstruotas „pažangus robotas“ pasirodė esąs žmogus su roboto kostiumu

Verslas

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

24sek

Čempionų lyga: „Neptūnas“ namuose nukovė be pralaimėjimų žengusius italus

Naujienos

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Sportas

Čempionų lyga: Maskvos CSKA vėl pažemino namuose žaidusį Madrido „Real“

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Vardai

Filmavimo metu susižalojo Mios sūnus – prireikė medikų pagalbos

Gyvi regionai

Sostinę palikusią menininkę klientai atsekė į Druskininkus

Gyvenimas

Savanoriaujanti Vitalija: „Kodėl seneliai, turintys artimuosius, jaučiasi tokie vieniši?“

Vardai

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: duetas kartu dirbs pirmą kartą

Gazas

Filmų sukurti mitai: ar susišaudymo metu tikrai saugu slėptis už automobilio?

Mokslas.IT

Rusijoje demonstruotas „pažangus robotas“ pasirodė esąs žmogus su roboto kostiumu

Verslas

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

24sek

Čempionų lyga: „Neptūnas“ namuose nukovė be pralaimėjimų žengusius italus

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką