-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Enke kentėjo nuo depresijos (nuotraukos, video, papildyta 15.40 val.)

Vokietijos futbolo visuomenė šokiruota – antradienio vakarą Hanoveryje nusižudė Vokietijos futbolo rinktinės ir klubo „Hannover 96“ vartininkas Robertas Enke. Žmona Teresa trečiadienį teigė, kad jos vyras kentėjo nuo depresijos. Atsisveikinimo laiške velionis atsiprašė už savo veiksmą.
Robertas Enke
Robertas Enke / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pranešama, kad 32 metų „Hannover 96“ klubo vartininkas nusižudė puolęs po traukiniu. Artimas nusižudžiusiojo draugas Jorgas Neblungas patvirtino, kad tai įvyko 18 val. vietos laiku. Vartininkas turėjo žmoną ir aštuonių mėnesių dukrą, kurią įsivaikino gegužės mėnesį.

Reuters/Scanpix nuotr./Atminimo knygoje sirgaliai raaė savo užuojautą
Atminimo knygoje sirgaliai rašė savo užuojautą

Sukrėsti futbolo gerbėjai prie klubo būstinės degino žvakutes ir padėjo gėlių. R.Enke Vokietijos rinktinėje žaidė 8 rungtynes. Jis taip pat žaidė „Barcelona“, „Benfica“ klubuose.

(Papildyta 10.20 val.)Vokietijos nacionalinės rinktinės ir „Hannover 96“ komandos vartininkas antradienį 18 val. 17 min. buvo pervažiuotas traukinio. R.Enke patarėjas Jorgas Neblungas dienraščiui „Bild“ patvirtino, kad tai buvo savižudybė. „Kalbėsime apie tai, kodėl jis nusprendė atimti sau gyvybę“, – sakė jis.

Daug kam kyla klausimas, kodėl sėkmingai žaidžianti ir visų mėgstama futbolo žvaigždė nusprendė pasitraukti iš gyvenimo. Iš prigimties jautrus žmogus R.Enke, atrodo, jau buvo įveikęs sielvartą dėl prieš trejus metus prarastos dukters. Gegužės mėnesį jis su žmona buvo įsivaikinęs mergaitę ir tikėjosi 2010 metų pasaulio čempionate Pietų Afrikos Respublikoje stovėti Vokietijos rinktinės vartuose.

Anot „Bild“, R.Enke, kurio tėvas yra psichoterapeutas, lankėsi pas psichologą. „Esu tikras, kad tai neturi nieko bendra su futbolu“, – teigė „Hannover“ bosas Martinas Kindas. „Prieš porą dienų mes daug kalbėjomės. Kadangi jis kaip tik buvo po ligos, sakiau, kad infekcija jau beveik pasitraukė ir jis vėl stovės ant kojų. Jis man niekada neminėjo, kad turi psichologinių problemų“, – teigė klubo gydytojas Wego Kregehras.

Antradienį popietinėje treniruotėje R.Enke nepasirodė. Jo patarėjas Jorgas Neblungas bergždžiai mėgino su juo susisiekti. Mobilusis telefonas buvo išjungtas. „Išsigandome. Paskambinau jo žmonai Teresai ir paprašiau padėti jo ieškoti. Taip pat paskambinau policijai“, – pasakojo jis.

Reuters/Scanpix nuotr./Įvykio vieta
Įvykio vieta

Tuo tarpu vartininkas tuo metu buvo visai netoli, tik 2,5 km nuo savo gyvenamojo namo Empėdėje. Kažkuriuo metu jis įsuko su juodu „Mercedes“ į nedidelę gatvelę prie geležinkelio linijos, paliko ten automobilį ir patraukė prie bėgių. Tuomet nutiko tai, ko niekas nelaukė.

18.17 val. regioninis greitasis traukinys 4427 iš Brėmeno į Hanoverį važiuoja 160 kilometrų per valandą greičiu. R.Enke metasi po traukinio ratais. Po kelių minučių atvyksta gaisrininkai, policija skambina jo žmonai Teresai. Ši netrukus atvažiuoja ir pamačiusi negyvą vyrą ištikta šoko patenkta į medikų globą.

„Hannover 96“ klubo prezidentas Martinas Kindas 19.35 val. informuojamas policijos apie tragišką įvykį. 21.47 val. automobilis su R.Enke kūnu pajuda iš įvykio vietos. Vis dar ieškomas atsakymas, kodėl jis paliko šeimą, draugus ir visą futbolo visuomenę.

(papildyta 12.05 val.)Trečiadienį 13 val. vietos laiku „Hannover 96“ klube organizuojama spaudos konferencija, kurioje žada dalyvauti R.Enke žmona Teresa ir vienas psichologas. Anot laikraščio „Welt“, vartininką kankino depresija. Policijos duomenimis, futbolininkas paliko atsisveikinimo laišką.

Kaip pranešė policija, R.Enke antradienio vakare savo automobilį paliko maždaug 10 metrų iki geležinkelio bėgių. 32 metų futbolininkas padėjo savo piniginę ant priekinės keleivio sėdynės ir paliko automobilį neužrakintą. R.Enke ėjo bėgiais apie 100 metrų, kol partrenkė traukinys.

Traukinio vairuotojas pasakojo, kad pamatė žmogų, stovintį ant bėgių. Iš karto buvo nuspausti stabdžiai, tačiau tai vartininkui gyvybės neišgelbėjo.

Reuters/Scanpix nuotr./Teresa Enke sakė, kad jos vyras bijojo visko netekti
Teresa Enke sakė, kad jos vyras bijojo visko netekti

(papildyta 15.05 val.)Hanoveryje surengtoje spaudo konferencijoje trečiadienį popiet R.Enke žmona Teresa atvirai kalbėjo apie vyrą kankinusią depresiją, kuri jį priverti pakelti ranką prieš save. Iki mirties visuomenėje niekas nežinojo, kad vartininkas sirgo depresija.

„Kai jį užklupdavo depresijos priepuolis, būdavo sunkus laikas, jam trūkdavo motyvacijos ir vilites. Didžiausias sunkumas būdavo visa tai paslėpti nuo viešumos. Jis bijojo visko dėl to netekti, iki išprotėjimo“, – bild.de pasakojo Teresa.

„Mes daug kartu ištvėrėme. Laikas Stambule ir Barselonoje buvo labai sunkus. Po to galvojome, kad galime viską įveikti. Tuomet mirė dukra Lara. Galvojome, kad ir tai įveiksime, meilė viską gali, tačiau nepavyko“, – toliau dėstė tragiškai žuvusio vartininko žmona.

Kaip ji bandė padėti savo vyrui? „Stengiausi visada būti šalia jo, ir sakiau, jog futbolas, dar ne viskas. Yra daug daugiau gražių dalykų gyvenime. Išeitis visuomet yra. Turėjome Larą, dabar turime Leilą... Norėjau visuomet jam padėti visa tai įveikti. Iš baimės jis nieko nenorėjo. Jis bijojo prarasti Leilą...“, – sakė Teresa.

R.Enke pirmą kartą psichologo Valentino Markserio įstaigos duris atvėrė 2003 metais. Pastarasis taip pat kalbėjo spaudos konferencijoje: „Vis dar esu šokiruotas. Pirmą kartą mes susitikome 2003 metais, tuomet jis jau kentėjo nuo depresijos.“ Paprašytas pakomentuoti vartininko atsisveikinimo laišką, V.Markseris tepasakė tiek: „Čia jis atsiprašo už savo sąmoningą klaidą – savižudybę.“

(papildyta 15.40 val) Savižudybių tyrinėtojas Georgas Fielderis teigia, kad R.Enke neatsitiktinai pasitraukė iš gyvenimo netoli tos vietos, kur palaidota prieš trejus metus mirusi jo dukra. „Akivaizdu, kad tarp dukters mirties ir Roberto savižudybės yra ryšys“, – welt.de sakė jis.

Anot G.Fielderio, savižudybė ant bėgių yra „labai drastiškas būdas pasitraukti iš gyvenimo“, nes visi su juo susiję to yra stipriai psichologiškai paveikimi. „Traukinio mašinistas, policininkai, keliautojai, gydytojai ir visi tai pamatę buvo vienaip ar kitaip traumuoti. Kai kuriems prireikė ir psichologų pagalbos“, – kalbėjo specialistas.

VIDEO: Robert Enke German Footballer Suicide

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius