Olandijos ir Prancūzijos rungtynėse pagerbtas Johanno Cruyffo atminimas

Penktadienį kontrolines rungtynes Olandijos nacionalinė futbolo rinktinė namuose 2:3 pralaimėjo būsimųjų Senojo žemyno pirmenybių šeimininkei Prancūzijos vienuolikei.
Olandijos ir Prancūzijos rinktinės
Olandijos ir Prancūzijos rinktinės / „Scanpix“ nuotr.

Prieš mačą tylos minute buvo pagerbti antradienį Belgijoje per teroro aktą žuvę žmonės bei olandų futbolo legenda Johannas Cruyffas. Dar kartą šio futbolininko atminimas buvo pagerbtas 14-ą rungtynių minutę.

48 rungtynes Olandijos rinktinėje nuo 1966 iki 1977 metų sužaidęs ir 33 įvarčius įmušęs J. Cruyffas ketvirtadienį mirė nuo vėžio būdamas 68-erių. Jis visą karjerą tiek Amsterdamo „Ajax“ klube, tiek nacionalinėje rinktinėje vilkėjo 14-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.

Aikštės šeimininkams įvarčius pelnė Luukas de Jongas (47 min.) ir Ibrahimas Afellay'us (86 min.).

Svečių gretose įvarčiais pasižymėjo Antoine'as Griezmann (6 min.), Olivier'as Giroud'as (13 min.) ir Blase'as Matuidi (88 min.).

Europos futbolo čempionate (birželio 10 – liepos 10 d.) prancūzų varžovais A grupėje bus Rumunijos, Albanijos ir Šveicarijos futbolininkai.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas