Olandų stebuklas per 5 minutes – pratęsė gėdingą Vokietijos rinktinės seriją

UEFA Tautų lygos rungtynėse dramatiškas lygiąsias išplėšė Nyderlandų futbolo rinktinė.
Virgilas Van Dijkas
Virgilas Van Dijkas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

A lyga

I grupė

Gelzenkirchene vykusios rungtynės vokiečiams nieko nereiškė, nes jie jau žinojo, kad iš paskutinės grupės vietos nebepakils. Tačiau vokiečiai principingai pažiūrėjo į kovą ir iki 85 minutės pirmavo 2:0, tačiau atgiję olandai išplėšė lygiąsias 2:2 ir pateko į finalinį Tautų lygos ketvertą.

Jau devintą minutę Timo Werneris fantastiškai susistabdė kamuolį galva ir vienu lietimu galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus.

Po dešimties minučių Leroy Sane įmušė pirmąjį įvartį Vokietijos rinktinėje oficialiose rungtynėse. 22-ejų puolėjas sulaukė puikaus Toni Krooso perdavimo ir apžaidęs tris olandų gynėjus įmušė į vartus.

Pirmojo kėlinio pabaigoje traumą patyrė olandų futbolininkas Ryanas Babelis.

Antrajame kėlinyje toliau dominavo vokiečiai, bet trečio įvarčio taip ir nepasiekė. Tai kainavo brangiai.

85-ąją minutę rezultatą sušvelnino Quincy Promesas, o paskutinę pagrindinio laiko minutę Virgilas van Dijkas galingu smūgiu po perdavimo iš krašto išplėšė lygiąsias.

Nyderlanduose vykusiose rungtynėse olandai 3:0 sutriuškino Vokietiją, o vėliau 2:0 palaužė Prancūziją.

Vokietija nelaimėjo jau šeštų rungtynių iš eilės. Tai blogiausia vokiečių serija nuo 1999 metų.

Nyderlandai tapo paskutine rinktine, patekusia į Tautų lygos finalinį etapą. Jame dėl trofėjaus kitų metų birželį taip pat varžysis Portugalija, Anglija ir Šveicarija.

Pirma grupė Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvar. Tšk.
1. Nyderlandai 4 2 1 1 8:4 7
2. Prancūzija 4 2 1 1 4:4 7
3. Vokietija 4 0 2 2 3:7 2