Paaiškėjo visos Europos merginų futbolo čempionato Lietuvoje dalyvės

Lietuvoje dėl Europos merginų (iki 17 metų, WU17) futbolo čempionų titulo varžysis didžiųjų žemyno šalių rinktinės bei kaimyninės Lenkijos ir Suomijos komandos. Tai paaiškėjo pasibaigus atrankai į finalinį etapą.
2018 m. Europos merginų (iki 17 metų) futbolo čempionato trofėjus
2018 m. Europos merginų (iki 17 metų) futbolo čempionato trofėjus / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuva čempionate dalyvaus šeimininkės teisėmis, o kitos septynios komandos paaiškėjo po atrankos varžybų, kuriose dalyvavo 44 rinktinės. Pirmąjį etapą įveikė 27 komandos, prie jų nuo antrojo prisijungė ir ngualėtojų titulą ginanti Vokietija.

Antrojo „Elitinio“ atrankos etapo varžybose visas tris pergales iškovojo Vokietija, Ispanija, Olandija ir Lenkija. Su dviem pergalėmis paskutinį atrankos barjerą įveikė Italijos, Anglijos ir Suomijos futbolininkės.

Didžiausią staigmeną pateikusi Suomija, kaip ir Lietuva, šio amžiaus grupės čempionato finaliniame turnyre varžysis pirmą kartą.

Komandas į dvi finalinio etapo grupes suskirstys burtai. Jie bus ištraukti balandžio 6 d. Kaune.

Finalinio etapo kovos bus žaidžiamos gegužės 9-21 d. Alytuje, Šiauliuose ir Marijampolėje.

Trys čempionato prizininkės pateks į Pasaulio merginų (WU17) futbolo čempionatą Urugvajuje.