Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pabuvęs „Šeimininkų“ komandoje, Giedrius Arlauskis vėl žais „Steaua“

Giedrius Arlauskis
V.Januškos/LFF.lt nuotr. / Giedrius Arlauskis
Šaltinis: sportas.info
0
A A

„Kai kas nori pinigų iš mūsų klubo. Turbūt nemažų pinigų“, – apie skandalą Rumunijoje teigia ten žaidžiantis geriausias Lietuvos futbolininkas G.Arlauskis

"Dabar vėl žaidžiu „Steaua“. Dar du mačus rungtyniausiu tokio pavadinimo komandoje. Tiek kol kas sutarė klubo vadovai su armijos vadovybe, kad klubas neturėtų problemų su UEFA. O po to prasidės pertrauka sezone. Per tą laiką, iki pavasario rato tikimasi, kad abi pusės susitars“, – paklaustas, ar žino, kokiame klube rungtyniauja, kalbėjo geriausiasis šių metų Lietuvos futbolininkas Giedrius Arlauskis.

Neseniai Rumunijos futbolą sukrėtė skandalas. Trečiosios instancijos teismas panaikino pirmosios ir antrosios instancijų teismo sprendimus ir nutarė, kad ilgą laiką besibylinėjančių Rumunijos gynybos ministerijos ir „Steaua“ klubo ginče teisi pirmoji.

Tai reiškė, kad Bukarešto klubui draudžiama save identifikuoti su „Steaua“, naudoti jos logotipą ir net raudonos ir mėlynos spalvų uniformas.

Tas teismo sprendimas čia sukėlė didžiuli atgarsį. Visi kalba, kad tai yra sunkiai suvokiamas sprendimas. Įsivaizduokite, kokią reikšmę „Steaua“ turi Rumunijai. Populiariausias klubas su tokia istorija.
 

Per Rumunijos pirmenybių rungtynes su „Iasi“ sekmadienį garsiausias Rumunijos klubas žaidė geltonais marškinėliais. Švieslentėje vietoj komandos pavadinimo švietė užrašas „Šeimininkai“. 

„Šeimininkai“ laimėjo 1:0 ir pirmauja Rumunijos pirmenybėse, per 17 susitikimų surinkę 43 taškus ir artimiausią persekiotoją „Cluj“ lenkdami dešimčia taškų.

„Tas teismo sprendimas čia sukėlė didžiuli atgarsį. Visi kalba, kad tai yra sunkiai suvokiamas sprendimas. Įsivaizduokite, kokią reikšmę „Steaua“ turi Rumunijai. Populiariausias klubas su tokia istorija“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės ir „Steaua“ vartininkas.

„Steaua“ yra viena iš dviejų komandų (antra – Bukarešto „Dinamo“), visą savo istoriją, 61 metus, žaidusi aukščiausiojoje Rumunijos čempionato lygoje. Ji  daugiausia kartų – net 25, laimėjo Rumunijos pirmenybes, 21 kartą – šalies taurę. 1986-aisias metais komanda iškovojo Europos čempionų taurę. Tada ji buvo Rumunijos armijos sporto klubas. Tačiau ryšius su armija nutraukė 1998-aisiais. Iki 2004-ųjų „Steaua“ gaudavo Rumunijos gynybos ministerijos naudoti šį vardą. 2004-asiais gražūs klubo ir ministerijos santykiai nutrūko, kai klubo savininku tapo Gigi Becali. Tada gynybos ministerija atsisakė leisti klubui vadintis „Steaua“. Praėjusią savaitę teismas nusprendė, kad klubas nėra „Steaua“ jau nuo tų 2004-ųjų...

„Pasakysiu paprastai ir atvirai: kai kas nori pinigų iš mūsų klubo. Ir, turbūt, nemažų pinigų. Mato, kad mūsų klubas veikia puikiai, mato pergales ir nori iš jo pasipelnyti. Visi kalba, kad tas armijos ir „Steaua“ konfliktas – kažkieno asmeniniai interesai“, – rėžė G. Arlauskis.

Skirtingai, nei 2008-ųjų Lietuvoje, kai į kalėjimą atsisėdus į kalėjimą Vilniaus "Žalgirio" savininkui Vadimui Kastujevui, klubui tik aistruolių pagalba pavyko išsigelbėti nuo visiško išnykimo, "Steaua" dėl G. Becali dabartinės padėties finansinių bėdų neturi.
 

G. Becali yra kontroversiška asmenybė. Vietos žiniasklaida ir „Steaua“ gerbėjai kaltina G. Becali diktatoriškumu. Jis yra gąsdinęs klubo gerbėjus atsisakysiantis „Steaua“ prekės ženklo, įsivėlęs į mokesčių skandalą, naudojęs klubą vienos politinės partijos propagandai, uždraudęs stadione „Queen“ muziką dėl šios grupės vokalisto Freddie Mercury seksualinės orientacijos.

Šiuo metu G.Becali sėdi kalėjime už piktnaudžiavimą valdžia, kaip, beje, ir generalinis klubo vadybininkas Mihai Stoica.

Skirtingai, nei 2008-ųjų Lietuvoje, kai į kalėjimą atsisėdus į kalėjimą Vilniaus "Žalgirio" savininkui Vadimui Kastujevui, klubui tik aistruolių pagalba pavyko išsigelbėti nuo visiško išnykimo, "Steaua" dėl G. Becali dabartinės padėties finansinių bėdų neturi.

„Tai, kad klubo savininkas sėdi kalėjime, niekam ne paslaptis. Ir klubas puikiai funkcionuoja. Jokių bėdų dėl atlyginimų futbolininkams nėra. Mums neblogai sekasi Rumunijos čempionate, šiek tiek nepasisekė Čempionų lygoje, bet žadame už tai atsigriebti Europos lygoje“, – kalbėjo G. Arlauskis.

Per rungtynes su „Iasi“ Bukarešto komandos aistruoliai surengė mačo boikotą. Stadionas buvo tuščias ir tylus. Lietuvis „Steaua“ vartininkas tuo labai stebėjosi.

„O fanų tai aš nesupratau. Atrodo sutrikę, nežinantys, kokį sprendimą pasirinkti tokioje neįprastoje situacijoje. Aš kaip tik tikėjausi, kad kas jau kas, o jie bus mūsų parama šiuo atveju. Taip, jie gal ne puikiausiai sugyvena su klubo vadovybe, kartais konfliktuodavo su ja. Bet šiuo atveju nemanau, kad tai gera proga tam konfliktui. Man jų poelgis – keistas“, – kalbėjo G. Arlauskis.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką