Pagaliau: Afrikos čempionu pirmą kartą tapo Senegalas

Afrikos čempionatas Kamerūne pasibaigė pirmą kartą triumfavusio Senegalo pergale. Baudinių serijoje „Terangos liūtai“ palaužė tituluočiausią žemyno komandą Egiptą. Pagrindinis finalo rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių, o baudinių serijoje Aliou Cisse auklėtiniai triumfavo 4:2.
Senegalo triumfas
Senegalo triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Senegalas turėjo puikią progą išsiveržti į priekį jau 7-ąją dvikovos minutę, kai į Egipto vartus buvo skirtas baudinys.

Visgi Sadio Mane smūgiavo nesėkmingai ir Egipto vartų sargas Gabaski sugebėjo smūgį atremti.

Per likusį laiką Senegalas turėjo nedidelę persvarą, bet viskas baigėsi ne tik pratęsimu, bet ir baudinių serija.

Antras smūgiavęs egiptietis Mohamedas Abdelmonemas šovė į virpstą, bet ir po jo smūgiavusio Bouna Sarro smūgį Gabaski atrėmė.

Ketvirtas mušęs Mohanadas Lasheenas vėl smūgiavo netiksliai – Edouardas Mendy smūgį atrėmė.

Lemiamas tapo S.Mane smūgis, o Egipto lyderis Mohamedas Salahas savo šanso nesulaukė.

Egiptas yra pati tituluočiausia Afrikos komanda, žemyno pirmenybes laimėjusi net 7 kartus (1957, 1959, 1986, 1998, 2006, 2008, 2010).

Senegalas laimėjo pirmą kartą, po pralaimėtų finalų 2002 ir 2019 metais.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius