Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 11:32

Pakoreguoti nuostatai: iš A lygos neiškris niekas, atidedamas perėjimų langas

A lyga
Vytauto Kuralavičiaus nuotr. / A lyga

Prieš atnaujinant Lietuvos futbolo čempionatus, Lietuvos futbolo federacija (LFF), atsižvelgdama į COVID-19 pandemiją ir jos padarinius – pakeitė LFF organizuojamų varžybų nuostatus.

Klubų komplektacijos koregavimui – papildoma savaitė

Dėl COVID-19 pandemijos sustojus visiems sporto renginiams, klubai didelį dėmesį skyrė savo žaidėjams bei jų išlaikymui. Vis dėlto dėl įvairių priežasčių ne visi klubai baigė komandos komplektaciją, todėl A lygos valdybos posėdžio metu buvo pasiūlyta papildoma savaitė klubų komplektacijos koregavimui.

A lygos valdyba balsuodama nutarė įtraukti papildomą savaitę nuo gegužės 23 dienos iki gegužės 30 dienos, kurios metu klubai galės papildyti savo žaidėjų gretas.

„Lietuvos futbolo federacija siekia padėti Lietuvos klubams. Aktyviai bendraujame tiek su Lietuvos futbolo lygų, tiek su klubų atstovais ir matome realią situaciją. Atsižvelgiant į tai, A lygos valdybos posėdžio metu buvo iškeltas papildomos savaitės klausimas ir balsavimo metu jam buvo pritarta. Yra klubų, kurie jau baigė formuoti komandas, tačiau dėl įvairių priežasčių yra priversti ieškoti papildymo. Tikiu, kad klubai pasinaudos šia galimybe ir prieš čempionatų atnaujinimą grįš dar labiau sustiprėję“, – pabrėžė LFF generalinis sekretorius E.Stankevičius.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius

Atidedama vasaros perėjimų lango data

A lygos valdybos posėdžio metu taip pat nuspręsta atidėti vasaros perėjimų lango datą. „Įprasta, kad perėjimų langas atsidaro birželio 27 d. ir užsidaro liepos 27 d. Tačiau šiuo metu konsultuojamės su FIFA bei klubais apie perėjimo lango paslinkimą. FIFA šitam scenarijui neprieštarauja ir padeda, taip pat išgirdus klubų nuomonę bei pritarimą nuspręstą vasaros perėjimų langą perkelti į liepos 13 d. – rugpjūčio 12 d.“, – sakė LFF generalinis sekretorius.

LFF I lygos pirmenybės bus žaidžiamos 1,5 rato sistema

LFF I lygos pirmenybės bus vykdomos 1,5 (vieno su puse) ratų sistema. Komandos žais po vieną ratą, po kurio bus skirstomos į dvi grupes (1-8 ir 9-14). Pirmas ratas vykdomas Bergerio sistema, pagal 2019 m. pirmenybėse užimtas vietas. Visi iškovoti taškai užskaitomi.

Komandos, kurios pirmo rato rungtynes žaidė namuose, grupių etapų turuose žaidžia išvykoje, arba komandos, kurios pirmo rato rungtynes žaidė išvykoje, grupių etapų turuose žaidžia namuose. Grupės, kurioje žaidžia 1-8 vietas po pirmo rato užėmusios Komandos, sužaidus visas LFF I lygos pirmenybių rungtynes, žemiau 8 vietos nekrenta. Atitinkamai grupėje, kurioje žaidžia 9-14 vietas po pirmo rato užėmusios komandos, sužaidus visas LFF I lygos pirmenybių rungtynes, negali pakilti aukščiau 9 vietos.

Nė viena komanda neiškris iš A lygos

LFF A lygos čempionate dalyvauja šešios komandos, čempionatas yra vykdomas keturiais ratais, komandos tarpusavyje žaidžia keturis kartus (dvejos rungtynės žaidžiamos namuose, dvejos išvykoje).

Nė viena komanda neiškrenta į I lygos pirmenybes, o iš I lygos į A lygą patekti paliekama teisė I lygos pirmą, antrą, trečią ir ketvirtą vietą užėmusioms komandoms, išskyrus dublerines B komandas. I lygos pirmenybių pirmos, antros, trečios ir ketvirtos vietų laimėtojai įgyja teisę kitą sezoną žaisti A lygos čempionate. Siekiant pasinaudoti šia teise atitinkamas klubas privalo įgyvendinti visus su dalyvavimu A lygos čempionate siejamus reikalavimus.

Jei I lygos pirmenybių pirmos, antros, trečios ir ketvirtos vietų komandų laimėtojų tarpe kuri nors komanda atsisako dalyvauti kito sezono A lygos čempionate arba neatitinka visų su dalyvavimu A lygos čempionate siejamų reikalavimų, tuomet šią teisę įgyja LFF I lygos pirmenybėse ne žemesnę nei aštuntą vietą užėmusios komandos.

Jei komandos įgyvendina visus su dalyvavimu A lygos čempionate siejamus reikalavimus. Galutinį sprendimą dėl I lygos pirmenybėse rungtyniavusių komandų dalyvavimo kito sezono A lygos čempionate priima Vykdomasis komitetas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:51
02:01
00:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką