Paradoksas: dar nė vienų rungtynių nelaimėję Paragvajaus futbolininkai – „Copa America“ finale

Kova dėl kamuolio
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kova dėl kamuolio
0

Pietų Amerikos futbolo čempionate („Copa America”) ankstų ketvirtadienio rytą paaiškėjo ir antroji finalo dalyvė. Ja tapo Paragvajaus nacionalinė rinktinė, kuri po baudinių serijos įveikė Venesuelos futbolininkus.

Įdomu tai, kad šiame čempionate Paragvajaus rinktinė dar nelaimėjo nė vienų rungtynių, jei kalbėtume apie pagrindinį rungtynių laiką.

Grupės varžybose Paragvajus sužaidė lygiosiomis su Ekvadoru (0:0), Brazilija (2:2) ir Venesuela (3:3). Ketvirtfinalyje brazilus eliminavo po baudinių serijos, nes reguliarus rungtynių laikas taip pat baigėsi lygiosiomis (0:0). Pusfinalio mače su Venesuela įvarčių per 120 minučių taip pat nebuvo pelnyta – 0:0.

Pirmojoje rungtynių dalyje daugiau progų turėjo Paragvajaus futbolininkai, tačiau jie jomis nepasinaudojo. Tuo tarpu Venesuela kamuolį buvo pasiuntusi į vartus, bet dėl nuošalės įvartis nebuvo įskaitytas.

Antrame kėlinyje savo turėtas progas švaistė tiek vieni, tiek kiti. Paragvajaus rinktinės gretose pasižymėti nepasinaudodavo Nelsonas Valdezas, o venesueliečių gretose sėkmė buvo nusisukusi nuo Cesaro Eduardo Gonzalezo bei Salomono Rondono.

Nepavykus pelnyti įvarčių per pagrindinį laiką, buvo žaidžiamas pratęsimas. Jo metu užtikrintai žaidė Paragvajaus vartininkas Justo Villaras, kuris ne kartą gelbėjo savo komandą nuo praleisto įvarčio. Verta paminėti, kad 103-ą minutę iš aikštės buvo išvarytas paragvajietis Jonathanas Santana.

Venesuelos rinktinė abiejų pratęsimo kėlinukų metu atrodė geriau ne jų varžovai, bet įvarčio nepavyko pelnyti nė vienai komandai, tad teko mušti vienuolikos metrų baudinius, kurių serijoje triumfavo Paragvajus.

Finale paragvajiečiai susitiks su Urugvajaus rinktine, kuri vakar pusfinalio mače rezultatu 2:0 privertė pasiduoti Peru futbolininkus.