Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnai sulaikė šešis Lietuvos ir vieną Lenkijos sirgalių

Lietuvos ir Lenkijos futbolo sirgalių konfliktas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos ir Lenkijos futbolo sirgalių konfliktas
Šaltinis: 15min
0
A A

Maždaug apie 18 val. Aušros vartų link ėjęs didelis būrys lietuvių sirgalių pastebėjo lenkų sirgalius. Lietuviai skandavo „Lietuva“ ir laidė šūksnius lenkų sirgaliams. Tarp sirgalių kilo konfliktas ir vieni į kitus ėmė mėtyti butelius ir alaus skardines. Pareigūnams pavyko juos išskirti. Pareigūnų teigimu, lietuvių sirgaliai išprovokavo konfliktą.

„17.54 val. prie Vilniaus Aušros vartų buvo kilęs trumpas konkliktas tarp futbolo sirgalių – Lietuvos klubo gerbėjų eisenos ir greta sustojusios sąlyginai negausios Lenkijos sirgalių grupės. Įsikišus policijos pareigūnams, incidentą pavyko greitai nuslopinti. Iki 20 val. dėl įvairių nedidelių teisės pažeidimų sulaikyti penki Lietuvos ir vienas Lenkijos sirgalius“, – pranešė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių poskyris.

15min.lt žiniomis sulaikė dar vieną lietuvį. Dėl kokios priežasties, kol kas neaišku.

„Pasibaigus rungtynėms, iki 21.30 val. – iš viso šią dieną pažeidėjams surašyti 5 administracinių teisės pažeidimų protokolai, iš jų: 4 Lietuvos sirgaliams (2 įspėjimai, 1 administracinio teisės pažeidimo protokolas už girto pasirodymą viešoje vietoje, 1 protokolas už nedidelį chuliganizmą – šlapinimasi viešoje vietoje) ir 1 Lenkijos futbolo aistruoliui (skirtas įspėjimas)“, – pranešė Vilnius apskrities VPK Valdymo organiavimo skyrius.

15min.lt žurnalistas iš LFF stadiono informavo, kad iš LFF stadiono išneštas „Žalgirio“ aistruolis. Pirminiais duomenimis, stadioną jam palikti teko dėl girtumo. Daugiau incidentų neužfiksuota.

15min.lt duomenimis, lenkų sirgaliai Vilniaus policijai teigė atvykę į Vilnių žiūrėti futbolo ir jeigu jų niekas neprovokuos, žadėjo chaoso nekelti.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas 15min.lt sakė, kad LFF stadionas nepritaikytas dirbti – esą pareigūnai skirtingų komandų sirgalius gali atskirti tik gyva grandine, tuo metu pasaulyje tokiais atvejais taikomi inžineriniai sprendimai. K.Lančinsko teigimu, Vilniaus policijos darbą labai palengvino lenkų pareigūnai.

Po rungtynių minios buvo atskirtos. Lietuvių ir lenkų sirgaliai stadioną palieka pro skritingas puses. Lenkų sirgalių laukia autobusai, kuriais jie paliks Vilnių.

Papildyta 22.19 val. Nemaža dalis lenkų visgi iškart nepaliko Vilniaus ir pajudėjo Lietuvos sostinės senamiesčio link. Juos stebi sustiprintos policijos pareigos, sirgalius iš paskos lydi raitoji policija.

Apie incidentus nepranešama.

Papildyta 22.45 val. Pasiekę senamiestį „Lech“ sirgaliai išsiskirstė mažomis grupelėmis po sostinės barus.

---

Daugybė lenkų sirgalių vilkėjo baltus marškinėlius su užrašu „Polskie Wilno“ („Lenkijos Vilnius“). Toks užrašas naktį atsirado ir ant vienos sostinės gatvės.

Prie Aušros vartų – sustiprintos policijos pajėgos

Prie Aušros vartų buvo atvykusi Raitoji policija. Pro Vilniaus rotušę kiek prieš 18 val. praėjo maždaug 20 vyrų, dauguma jų dėvėjo baltai žaliais marškinėliais. Visi skandavo „Vilniaus „Žalgiris“ laimės“, „Pavydėkit mums visi“.

Prie Aušros vartų susitelkė sustiprintos policijos pajėgos. Dauguma čia – Lenkijos pareigūnai, atvykę padėti Vilniaus policijai. Senamiesčio kavinėse prieš rungtynes galima pastebėti kavinėse sėdinčius futbolo aistruolius.18 val. sirgaliai turėjo pajudėti į LFF stadioną, kuriame 19 val. 30 min. prasidės Poznanės „Lech“ ir Vilniaus „Žalgirio“ ekipų rungtynės. Lenkų sirgaliams iš pradžių nebuvo leista žygiuoti į stadioną. Lietuviai sirgaliai į stadioną buvo nukreipiami per aplinkui. Maždaug 18.40 val. apie pusė tūkstančio lenkų sirgalių pajudėjo stadiono link.

VIDEO: Lenkų futbolo aistruoliai prie Aušros vartų

Sustoję ties Aušros vartais jie sugiedojo Lenkijos himną. Tuomet skanduodami „Polskie Wilno“ patraukė stadiono link. Apie 18.50 val. sirgaliai, lydimi gausių pareigūnų pajėgų, jau pasiekė stadioną. Jie čia tikrinami ir įleidžiami.Rungtynėms prasidėjus, minios žmonių laukia, kol galės pakliūti į stadioną.

VIDEO: Sustoję ties Aušros vartais Poznanės „Lech“ sirgaliai sugiedojo Lenkijos himną.

Pasieniečiai skaičiavo, kad sieną kirto daugiau nei 450 futbolo aistruolių iš Lenkijos.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką