Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pašalins futbolą iš olimpiados?

Generalinis WADA sekretorius D.Howmanas (d.) atsisako leistis į kompromisus su FIFA ir UEFA organizacijomis ir grasina, jog futbolas gali būti išbrauktas iš olimpinių žaidynių programos.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Generalinis WADA sekretorius D.Howmanas (d.) atsisako leistis į kompromisus su FIFA ir UEFA organizacijomis ir grasina, jog futbolas gali būti išbrauktas iš olimpinių žaidynių programos.
Šaltinis: 15min
0
A A

FIFA ir UEFA organizacijoms nesutinkant su naujosiomis pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) taisyklėmis, WADA pagrasino, jog jau 2012 metų Londono olimpinių žaidynių programoje neišvysime futbolo.

Pagal naująsias pasaulines antidopingo taisykles futbolininkai, kaip ir kiti sportininkai, privalo nurodyti WADA kiekvienos dienos valandą, kada jiems gali būti atliktas dopingo testas.

Tačiau, motyvuodamas futbolininkų privatumu, su šiomis taisyklėmis nesutiko Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) prezidentas Seppas Blatteris.

„Nesutinkame, kad WADA taisyklės galiotų ir trumpų futbolininkų atostogų metu. Norime atkreipti dėmesį, jog taip naujosios WADA taisyklės kišasi į privatų sportininkų gyvenimą ir pažeidžia asmeninę laisvę“, - BBC skundėsi FIFA prezidentas.

„Kiekvienais metais atliekame 25-30 tūkstančių futbolininkų dopingo testų visame pasaulyje ir stengiamės kovoti su dopingu visomis išgalėmis. Tačiau naujosios WADA taisyklės perlenkia lazdą. Manome, jog jos turėtų būti peržiūrėtos“, - siūlė S.Blatteris.

Tačiau WADA agentūra leistis į kompromisus nusiteikusi nebuvo.

„Futbolas gali būti pašalintas iš olimpinių žaidynių programos. Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) chartijoje yra punktas, kuris skelbia, kad bet kuri olimpinių žaidynių sporto šaka privalo sutikti su pasaulinėmis WADA taisyklėmis. Kitu atveju, ji bus pašalinta iš olimpinių žaidynių programos“, - trečiadienį BBC žinioms rėžė generalinis WADA sekretorius Davidas Howmanas.

Vasaros olimpinėse žaidynėse futbolas debiutavo 1900 metais ir nuo to laiko buvo žaidžiamas kiekvienoje olimpiadoje, išskyrus 1936 metų žaidynes Los Andžele (JAV). Tais metais futbolas, populiariausia šių dienų sporto šaka pasaulyje, iš olimpiados programos buvo išbrauktas motyvuojant mažu jo susidomėjimu JAV.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką