Magiška brazilų samba – su trenksmu žengė į ketvirtfinalį

Pasaulio čempionato favoritė Brazilija pademonstravo savo galimybes aštuntfinalyje – Tite auklėtiniai 4:1 sutriuškino Pietų Korėją ir aštuntose pirmenybėse iš eilės žengė į ketvirtfinalį.

Pasakiškai rungtyniavę brazilai į visus klausimus atsakė per vos daugiau nei pusvalandį.

Jau 7-ą minutę korėjiečiai paliko per daug laisvės Viniciui Juniorui, kuris techniškai patupdė kamuolį vartų tinkle.

Po kelių minučių Pietų Korėjos futbolininkai prisidirbo dar kartą – Jungas Woo-youngas prasižengė baudos aikštelėje prieš Richarlisoną, o paskirtą baudinį realizavo ir skirtumą padvigubino Neymaras, pelnydamas jau 76-ąjį įvartį Brazilijos rinktinėje. Dabar jis jau tik vienu tiksliu smūgiu atsilieka nuo legendinio Pele.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Neymaras

29-ą minutę brazilai ėmė triuškinti paskutinę Azijos komandą šiose pirmenybėse, kai pamušinėjęs kamuolį ant galvos ir sužaidęs su komandos draugais Marquinhosu ir Casemiro, fantastišką įvartį pelnė Richarlisonas.

Jau 36-ą minutę brazilai pelnė ir ketvirtą įvartį – po Viniciaus perdavimo įvartį įmušė Lucasas Paqueta.

Per likusį rungtynių laiką progų pasižymėti turėjo ir brazilai, ir korėjiečiai, bet vienintelį įvartį pasakišku smūgiu kaire koja 76-ą minutę pelnė korėjietis Paikas Seung-ho, sušvelninęs rungtynių rezultatą iki 1:4.

Ketvirtfinalyje jau penktadienį Brazilija žais prieš 2018 m. pasaulio vicečempionę Kroatiją, kuri kiek anksčiau pirmadienį per baudinių seriją eliminavo Japoniją.

Brazilija – Pietų Korėja 4:1
7' Vinicius Junioras [1:0]
13' Neymaras [2:0]
29' Richarlisonas [3:0]
36' Lucasas Paqueta [4:0]
76' Paikas Seung-ho [4:1]

89 min. Brazilijos veteranas Dani Alvesas vos irgi neįrašo savo pavardės į įvarčių sąrašą, bet gynėjo smūgį blokuoja oponentas.

76 min. ĮVARTIS! Prieš tokį Paiko Seung-ho smūgį kaire koja bejėgis ir Alissonas – korėjiečiai pelno bent jau paguodos įvartį šiose rungtynėse.

68 min. Labai gera Pietų Korėjos proga, bet ir vėl gerai dirba Alissonas.

54 min. Puikią progą pasižymėti turėjo ir Raphinha, bet „Barcelona“ puolėjo smūgį sulaiko vartininkas.

47 min. Geriausia Korėjos proga! Ryškiausia komandos žvaigždė Son Heung-minas galėjo pelnyti įvartį, bet kamuolį petimi sugebėjo liesti Alissonas ir šis į tinklą neįskriejo.

46 min. Prasidėjo antras kėlinys.

45+5 min. Pirmas kėlinys baigėsi brazilams turint daugiau nei įtikinamą persvarą.

45+3 min. Ir dar vienas auksinis brazilų šansas, bet nuo Richarlisono smūgio korėjiečių vartus apsaugojo vartininkas Kimas Seung-gyu.

45 min. L.Paqueta buvo arti ir antro savo įvarčio, bet šį kartą vietoje vartininkas.

36 min. ĮVARTIS! Brazilai visiškai negaili savo varžovų – greitoje atakoje po Viniciaus perdavimo įvartį muša ir Lucasas Paqueta. 4:0 ir Brazilija jau gali pradėti būsimų varžovų kroatų analizę.

29 min. ĮVARTIS! Vau, kokia Brazilijos ataka! Richarlisonas žongliruoja kamuoliu, sužaidžia su Marquinhosu ir Casemiro, o galiausiai pats atsiduria atakos smaigalyje ir muša jau trečią savo komandos įvartį – 3:0!

17 min. Oho, koks Hwangas Hee-chano smūgis! Korėjiečio mėginimas įvarčiu nesibaigė tik dėl didvyriško brazilų vartininko Alissono šuolio.

13 min. ĮVARTIS! Neymaras ilgai ruošiasi ir žiūri, kaip elgsis varžovų vartininkas, o galiausiai ramiai „patupdo“ kamuolį vartų kamputyje. Brazilija fantastiškai pradeda rungtynes – 2:0.

11 min. Baudinys! Jungas Woo-youngas spiria į koją Richarlisonui ir teisėjas nedvejodamas rodo į 11 metrų žymę.

7 min. ĮVARTIS! Jau pirmoji pavojingesnė brazilų ataka baigiasi įvarčiu – Vinicius Junioras techniškai nukreipia kamuolį į tinklą gavęs per daug laisvės baudos aikštelėje. Brazilija labai greitai veržiasi į priekį – 1:0.

1 min. Rungtynės prasidėjo!