2012 10 16 /23:27

Pasaulio čempionato atranka: Lietuva 0:3 nusileido grupės favoritei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinei

Antradienį Zenicoje vykusiose atrankos į 2014 pasaulio futbolo čempionatą rungtynėse Lietuvos futbolo rinktinė nesugebėjo pasipriešinti grupės lyderei, Bosnijos ir Hercegovinos ekipai. Lietuviai buvo palaidoti trijų bosnių įvarčių dar pirmajame mačo kėlinyje, o antroje rungtynių pusėje nieko pakeisti nesugebėjo.
Marius Žaliūkas, Vedadas Ibiševičius ir Marius Stankevičius
Marius Žaliūkas, Vedadas Ibiševičius ir Marius Stankevičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynes lietuviai pradėjo drąsiai ir neleido bosniams perimti kamuolio kontrolės. Varžovų vartus atakavo Marius Stankevičius ir Valdemaras Borovskis. Tačiau 28 minutę pasižymėjus Vedadui Ibiševičiui Lietuvos rinktinės gynyba sutriko ir perleido kontrolę varžovams. Netrukus rezultatą padvigubino „Manchester City“ žvaigždė Edinas Džeko, o kėlinio pabaigoje rungtynių baigtį nulėmė Miralemas Pjaničius.

Antrą kėlinį bosniai pradėjo puikiai nusiteikę ir nors po pakeitimų pasirodę Arūnas Rimkevičius ir Darvydas Šernas bandė atakavo varžovų vartus, tai rezultato nepakeitė. Be įvarčių pasibaigęs antrasis kėlinys Lietuvos nuo triuškinančio pralaimėjimo neišgelbėjo. Negana to, rungtynių pabaigoje geltonas korteles užsidirbo net trys futbolininkai – Arūnas Klimavičius, Valdemaras Borovskis ir Marius Žaliūkas.

Rungtynių statistika:

Lietuva 0 – 3 Bosnija ir Hercegovina

Smūgiai į vartus: 3 – 6
Kampiniai: 5 – 3
Pražangos: 10 – 12
Geltonos kortelės: 3 – 1

Po šių rungtynių Lietuva su 4 taškais išsaugojo 4 vietą G grupėje. Bosnija ir Hercegovina su dešimčia taškų ir 15 įmuštų įvarčių dalijasi pirmąją vietą su Graikijos rinktine. Slovakija su 7 taškais trečia, po Lietuvos rikiuojasi Latvija su 3 taškais ir taškų neturintis Lichtenšteinas.

Atrankos rungtynėse dėl kelialapio į 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė žygiuoja užtikrintai – po nulinių lygiųjų su gerai besigynusia Graikijos rinktine, bosniai sutriuškino Lichtenšteiną net 8:1 ir nepasigailėjo latvių 4:1.

Lietuviai atrankos ciklą pradėjo lygiosiomis 1:1 su Slovakijos rinktine, vėliau 0:2 nusileido Graikijai, bet spalio 12 dieną šventė gražią pergalę 2:0 prieš Lichtenšteiną.

Startinės sudėtys:

Lietuva: Žydrūnas Karčemarskas, Deividas Šemberas, Ramūnas Radavičius, Tadas Kijanskas, Marius Žaliūkas, Tadas Labukas, Arūnas Klimavičius, Mindaugas Panka, Arvydas Novikovas, Valdemaras Borovskij, Marius Stankevičius.

Bosnija ir Hercegovina: Asmiras Begovičius, Emiras Spahičius, Miralemas Pjaničius, Vedadas Ibiševičius, Zvjezdanas Misimovičius, Edinas Džeko, Mensuras Mujdža, Adnanas Zahirovičius, Sejadas Salihovičius, Senadas Luličius, Ognjenas Vranješas.

6. Lichtenšteinas 4 0 0 4 1-14 0

R – Sužaistos rungtynės, P – Pergalės, Lg. – Lygiosios, Pr. – Pralaimėjimai, Įv. sant. – Įvarčių santykis

Atrankos formatas: Grupės nugalėtojas iš karto patenka į Pasaulio čempionato finalinį etapą Brazilijoje. Aštuonios geriausios komandos užėmusios antrąsias vietas grupėse pusfinaliuose kovos dėl keturių kelialapių į FIFA World Cup 2014 varžybas.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Pirmas kėlinys

3 min. Kampinį kelė Arvydas Novikovas, bet Arūnui Klimavičiui nepavyko sėkmingai atakuoti varžovų vartų.

8 min. Žydrūno Karžemarsko vartams pagrasino Sejadas Salihovičius, bet vartininkas lengvai sugavo kamuolį.

10 min. Valdemaras Borovskij išsiveržė link bosnių vartų, bet gynėjui pritrūko tikslumo pasinaudoti šia situacija. Kol kas tai buvo pavojingiausia lietuvių ataka.

16 min. Sužaidus 15 minučių, bosniai pirmavo pagal kamuolio kontrolę 61% prieš lietuvių 39%.

20 min. Ant žolės atsidūrė ir tolimą baudos smūgį uždirbo Ramūnas Radavičius. Nors Mariaus Stankevičiaus bandymas rezultato nepakeitė, varžovų vartams buvo pagrasinta.

23 min. Dar vieną tolimą baudos smūgį pabandė realizuoti Marius Stankevičius, bet bosnių vartininkas sugavo kamuolį.

24 min. Arvydas Novikovas pakėlė dar vieną lietuvių kampinį. Bosniai apsigynė.

26 min. Virš vartų skriejo Zvjezdano Misimovičiaus tolimas smūgis.

28 min. ĮVARTIS. Vedadas Ibiševičius įmušė įvartį į Lietuvos vartus.

33 min. V. Ibiševičius neišnaudojo dar vienos progos, Žydrūnas Karčemarskas sužaidė užtikrintai.

35 min. ĮVARTIS. Edinas Džeko nuginkluoja lietuvių vartus. 2:0.

38 min. Smūgiuoti iš toli pabando Marius Stankevičius.

41 min. ĮVARTIS. Miralemas Pjaničius pelnė įvartį po Edino Džeko perdavimo. 3:0.

45 min. Rungtynių arbitras nusprendė nepridėti laiko ir pirmas kėlinys baigėsi. Pertrauka, kurios Lietuvos rinktinei reikia norint kažką pakeisti antroje rungtynių pusėje.

Antras kėlinys

Į aikštę sugrįžo puikiai nusiteikę Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės futbolininkai ir situaciją pakeisti bandysiantys lietuviai.

46 min. Ramūną Radavičių pakeitė Darvydas Šernas.

49 min. Deividas Šemberas prasižengė prieš Vedadą Ibiševičių, bet Sejadas Salihovičius baudos smūgio nerealizavo.

51 min. Nors rezultatas ne Lietuvos naudai, futbolininkai Zenicoje gali girdėti ir lietuvių palaikymo šūksnius.

54 min. Ant žolės atsidurė Mindaugas Panka. Abiejų komandų žaidėjai apsistumdė.

59 min. Mensurą Mujdžą pakeitė Avdija Vršajevičius.

61 min. Kamuolio kontrolė 62% – 38% bosnių naudai.

63 min. Tadas Labukas bandė atakuoti, bet atsidūrė nuošalėje.

65 min. Edinas Džeko po pakelto kampinio pabandė smūgiuoti į vartus per save, bet kamuolys atsitrenkė į skersinį.

66 min. Tadą Labuką pakeitė rezultatyviausias A lygos žaidėjas Arūnas Rimkevičius.

66 min. Miralemą Pjaničių pakeitė Miroslavas Stevanovičius.

68 min. Po keitimo pasirodęs Darvydas Šernas smūgiavo į vartus, bet nesėkmingai.

74 min. Po Arvydo Novikovo perdavimo galva kamuolį vartus pabandė nukreipti Darvydas Šernas.

75 min. Senadą Luličių pakeitė Ervinas Zukanovičius. Tai paskutinis Bosnijos ir Hercegovinos keitimas.

77 min. Nuošalėje atsidūrė Mindaugas Panka.

79 min. Pagalbos prireikė ant žolės atsidūrusiam Deividui Šemberui, bet kapitonas grįžta į aikštę.

80 min. Arūnas Klimavičius užsidirbo geltoną kortelę. Tai reiškia, kad gynėjas praleis kitas rungtynes.

80 min. Geltoną kortelę gavo ir po keitimo pasirodęs Miroslavas Stevanovičius.

85 min. Linas Pilibaitis pakeitė Mindaugą Panką. Paskutinis Lietuvos rinktinės keitimas.

85 min. Pavojingai susidūrė iššokę dėl kamuolio pakovoti Miroslavas Stevanovičius ir Tadas Kijanskas.

87 min. Iš toli pabando smūgiuoti Arūnas Rimkevičius.

88 min. Prie vartų priartėjo ir padirbėti bosnių vartininką privertė Darvydas Šernas.

91 min. Arbitras pridėjo 3 minutes.

92 min. Geltoną kortelę užsidirbo Valdemaras Borovskis.

93 min. Geltona kortelė įrašyta ir Mariui Žaliūkui. Rungtynės baigėsi Bosnijos ir Hercegovinos pergale.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.