Pasaulio čempionato atranka: H.Kane'as išplėšė Anglijai lygiąsias

Šeštadienį Europoje tęsėsi pasaulio futbolo čempionato atrankos C, E, F grupių rungtynės. Anglijos rinktinę nuo pirmojo pralaimėjimo išgelbėjo kapitonas Harry Kane'as, kuris jau per pridėtą rungtynių laiką išplėšė lygiąsias 2:2 su Škotija.
Harry Kane'as
Harry Kane'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

F grupėje, kurioje varžosi ir Lietuva, lyderė Anglijos futbolo rinktinė Glazge išplėšė lygiąsias 2:2 su Škotija.

Anglija išsiveržė į priekį 70-ąją minutę, kai įmušė po keitimo pasirodęs Alexas Oxlade-Chamberlainas. Tai buvo šeštas futbolininko įvartis rinktinėje.

87-ąją minutę tolimu baudos smūgiu Leighas Griffithsas išlygino rezultatą.

Nepraėjus nė trims minutėms tas pats L.Griffithsas išvedė į priekį Škotijos rinktinę. Tai buvo pirmieji futbolininko įvarčiai nacionalinėje komandoje.

Tačiau tuo drama nesibaigė. Jau per pridėtą laiką rezultatą išlygino Harry Kane'as. Kapitonas išgelbėjo Anglijos rinktinę nuo pirmojo pralaimėjimo atrankos cikle.

Tai buvo antrosios Anglijos rinktinės lygiosios šiame atrankos cikle ir pirmieji praleisti įvarčiai.

Anglijos rinktinei dėl traumos negalėjo padėti Jamie Vardy, o Wayne'as Rooney dėl prastos formos net nebuvo pakviestas į rinktinę. Jo kaip kapitono pareigas laikinai užėmė Harry Kane'as.

Kitose grupės rungtynėse Slovėnija 2:0 nugalėjo grupės autsaiderę Maltą.

Pergalingą įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje įmušė Josipas Iličičius.

Slovėnai bent trumpam pakilo į antrąją grupės vietą. Ją gali susigrąžinti Slovakija, kuri šeštadienio vakare Vilniuje susitinka su Lietuvos rinktine.

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč. Tšk.
1. Anglija 6 4 2 0 10:2 14
2. Slovėnija 6 3 2 1 6:3 11
3. Slovakija 5 3 0 2 10:3 9
4. Škotija 6 2 2 2 9:10 8
5. Lietuva 5 1 2 2 5:9 5
6. Malta 6 0 0 6 2:15 0

C grupės rungtynėse Šiaurės Airija 1:0 įveikė Azerbaidžaną.

Jau per pridėtą laiką pergalę išplėšė Stuartas Dallasas.

Grupės lydere išlieka Vokietijos rinktinė, kuri kol kas iškovojo visas penkias pergales.

1 Vokietija 5 5 0 0 20:1 15
2 Šiaurės Airija 6 4 1 1 11:2 13
3 Čekija 5 2 2 1 8:4 8
4 Azerbaidžanas 6 2 1 3 3:9 7
5 Norvegija 5 1 0 4 5:9 3
6 San Marinas 0 0 0 5 1:23 0

E grupės rungtynėse Danija 3:1 nugalėjo Kazachstaną.

Pirmąjį įvartį 27-ąją minutę įmušė Nicolai Jörgensenas. 43-iąją minutę iš aikštės buvo pašalintas raudoną kortelę gavęs Bauyrzhanas Islamkhanas.

51-ąją minutę 11 metrų baudinį realizavo Christianas Eriksenas. 76-ąją minutę rezultatą sušvelnino Islambekas Kuatas.

Rungtynių pabaigoje dar vieną įvartį pridėjo Kasperas Dolbergas.

Grupės lydere išlieka Lenkijos rinktinė, kuri iškovojo keturias pergales ir pasiekė lygiąsias.

1 Lenkija 5 4 1 0 12:6 13
2 Danija 6 3 1 2 10:6 10
3 Juodkalnija 5 2 1 2 10:6 7
4 Rumunija 5 1 3 1 6:4 6
5 Armėnija 5 2 0 3 6:10 6
6 Kazachstanas 5 0 2 3 3:13 2

Į pasaulio čempionatą pateks 9 grupių nugalėtojos ir dar aštuonios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.