Pasaulio čempionato atranka: Lietuva įmušė nuostabų įvartį, bet nusileido Slovakijai

Revanšas nepavyko, bet graži kova pradžiugino. Audringų sirgalių palaikoma Lietuvos futbolo rinktinė Vilniuje, LFF stadione, antrą kartą šiame pasaulio čempionato atrankos cikle 1:2 nusileido Slovakijos rinktinei. Ši šventė jau ketvirtą pergalę iš eilės ir F grupėje užima antrąją vietą. Trečią pralaimėjimą iš eilės patyrusi Lietuvos rinktinė grupėje rikiuojasi penkta.
Arvydas Novikovas
Arvydas Novikovas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos rinktinė tradiciškai gerai pradėjo rungtynes ir kontroliavo situaciją aikštėje. Lietuviai buvo drąsesni, tačiau Vaido Slavicko ir Darvydo Šerno smūgiai skriejo šalia vartų. O štai slovakai 32-ąją minutę pirmą pavojingą progą pavertė įvarčiu.

Vladimiras Weissas išvedė slovakus į priekį po puikaus Mareko Hamšiko perdavimo.

Gavęs kamuolį arti vartų be priežiūros paliktas slovakas puikiai suvaldė kamuolį ir stipriu smūgiu nokautavo E.Zubo vartus. Tai buvo antras V.Weisso įvartis šiame atrankos cikle.

Dar pirmajame kėlinyje geltoną kortelę gavo ir kitas rungtynes rugsėjį su Škotija turės praleisti Nerijus Valskis.

Antrajame kėlinyje Arvydas Novikovas sukūrė pavojingą progą, kai smūgiavo į vartus, bet M.Dubravka gaudė kamuolį, o netrukus Marekas Hamšikas dvigubino slovakų pranašumą – „Napoli“ klubo žvaigždė meistriškai atliko baudos smūgį, perkėlęs kamuolį per lietuvių „sienelę“.

Baudinys buvo skirtas, kai Linas Klimavičius neleistinai stabdė Milaną Škriniarą.

M.Hamšikas šiame etape įvarčiu prieš lietuvius pasižymėjo antrą kartą šiame etape - jis pasižymėjo taikliu smūgiu ir pernai per slovakų laimėtas rungtynes Trnavoje 4:0.

Jau per pridėtą rungtynių laiką rezultatą sušvelnino Arvydas Novikovas.

Deivydas Matulevičius uždirbo pavojingą baudos smūgį, kai geltona kortele buvo nubaustas J.Durica. A.Novikovas atliko baudos smūgį ir pataikė į skersinį, o nuo jo kamuolys atšoko keli centimetrai už vartų linijos.

Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad įvartį pelnė D.Šernas, galva įstūmęs kamuolį, atšokusį nuo vartų skersinio. Visgi pakartojimas parodė, kad kamuolys kirto vartų liniją, kai jį smūgiavo A.Novikovas ir įvartis buvo įskaitytas jam.

Lietuvių įvartis buvo pernelyg vėlyvas. Kone iškart po jo teisėjas paskelbė apie rungtynių pabaigą.

Šeštadienį kitose F grupės rungtynėse Anglija sužaidė lygiosiomis 2:2 su Škotija, o Slovėnija 2:0 įveikė Maltą.

Iš viso Slovakijos ir Lietuvos rinktinės buvo susitikusios šešis kartus. Tris pergales šventė Slovakija, trejos rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Lietuvos futbolo rinktinė F grupėje su 5 taškais užima penktąją vietą ir turi menkus šansus patekti į pasaulio čempionatą.

Slovakijos ekipa su 12 taškų išsaugojo antrąją vietą.

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč. Tšk.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Slovakija 1:2

90 min. Lietuvos rinktinė 1:2 nusileido Slovakijos rinktinei ir toliau grupėje rikiuojasi penkta.

90 min. ĮVARTIS! A.Novikovas atliko baudos smūgį ir pataikė į skersinį, nuo kurio kamuolys atšoko už vartų linijos.

90 min. J.Durica gavo geltoną kortelę po grubios pražangos prieš D.Matulevičių.

85 min. D.Šernas veržėsi dešiniuoju kraštu, bet kamuolys skriejo už vartų.

80 min. M.Hamšikas susikibo su M.Dapkumi. Teisėjas paprašė slovako atsiprašyti lietuvio, tačiau M.Dapkus sulaukė tik ironiško paplekšnojimo.

75 min. V.Slivką pakeitė Martynas Dapkus, kuriam tai debiutas Lietuvos rinktinėje.

74 min. Po V.Slavicko perdavimo iš dešiniojo krašto visai šalia puikios progos buvo F.Černychas, tačiau futbolininkas kamuolio nepasiekė.

72 min. N.Valskį pakeitė D.Matulevičius.

69 min. Geltoną kortelę gavo D.Šernas.

58 min. ĮVARTIS. Marekas Hamšikas dvigubino slovakų pranašumą. „Napoli“ puolėjas realizavo praktiškai prieš vartus paskirtą baudos smūgį. Tai buvo antras M.Hamšiko įvartis šiame atrankos cikle ir į Lietuvos rinktinės vartus.

57 min. L.Klimavičius neleistinai griovė M.Škriniarą ir gavo geltoną kortelę.

54 min. A.Novikovo smūgis šįkart buvo daug tikslesnis, tačiau kamuolį gaudė M.Dubravka.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Slovakija 0:1

45 min. A.Novikovas kėlinį užbaigė gaivia nata, kai veržėsi link varžovų vartų, tačiau smūgis buvo labai netaiklus ir skriejo į tribūnas.

42 min. M.Škriniaras gavo geltoną kortelę.

40 min. Geltoną kortelę gavo N.Valskį neleistinai stabdęs M.Šrtelis.

35 min. N.Valskis užsidirbo pirmąją geltoną kortelę. Lietuvis neleistinai stabdė J.Gregušą. Puolėjas turės praleisti kitas atrankos rungtynes su Škotija.

32 min. ĮVARTIS. Vladimiras Weissas išvedė slovakus į priekį. Po puikaus Mareko Hamšiko perdavimo slovakas puikiai suvaldė kamuolį ir stipriu smūgiu nokautavo E.Zubo vartus. Tai buvo antras V.Weisso įvartis šiame atrankos cikle.

27 min. Puikią progą pasižymėti turėjo D.Šernas. Kamuolys skriejo visai šalia vartų.

22 min. J.Gregušas sukūrė rimtesnę progą prie Lietuvos rinktinės vartų.

17 min. Pirma pavojinga Lietuvos rinktinės ataka. Vaidas Slavickas smūgiavo kaire koja, tačiau slovakų vartininkas apsigynė.

2 min. Jau pačioje rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė uždirbo kėlinį. Jį pakėlė A.Novikovas, tačiau N.Valskio bandymas buvo netikslus.

1 min. Pirmą kartą šiame atrankos cikle Lietuvos rinktinės vartus gins Emilijus Zubas. Jis pakeitė Ernestą Šetkų.

Startinės sudėtys:

Lietuva: E.Zubas, L.Klimavičius, T.Kijanskas, V.Slavickas, D.Šernas, A.Novikovas, V.Slivka, M.Kuklys, N.Valskis, V.Borovskis, F.Černychas.

Slovakija: M.Dubravka, P.Pekarikas, M.Škrtelis, J.Durica, J.Gregušas, V.Weissas, O.Duda, M.Škriniaras, T.Hubočanas, M.Hamšikas, R.Makas.