2016 10 09 /23:50

Pasaulio čempionato atrankoje Velsas nesugebėjo įveikti Gruzijos, Italija vos palaužė Makedoniją

Atrankos į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą Europos zonoje sužaistos devynerios rungtynės. Didžiausią staigmeną pateikė Gruzijos rinktinė, Makedonijos futbolininkai tik per plauką neatėmė taškų iš italų.
Garethas Bale'as
Garethas Bale'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

D grupėje užfiksuota viena didžiausių staigmenų. Gruzinai išvykoje sugebėjo iškovoti tašką prieš Velsą – 1:1.

Garethas Bale'as įmušė įvartį 10-ąją minutę, į kurį taikliu smūgiu sužaidus 57 minutes atsakė Tornikė Okriašvilis.

Po šios nesėkmės Velso rinktinė buvo išstumta iš lyderių trejeto.

Moldovoje vietos futbolininkai ilgai žengė koja kojon su Airijos rinktine, tačiau pralaimėjo 1:3.

Shane'as Longas jau 2-ąją minutę įmušė įvartį, tačiau rezultatą per pridėtą pirmojo kėlinio laiką išlygino Igoris Bugajevas. Antrajame kėlinyje du įvarčius įmušė Jamesas McLeanas (69 ir 76 min.).

Kartu su Airija į lyderius išsiveržė Serbijos futbolininkai, atkakliose rungtynėse 3:2 nugalėję Austriją.

Aleksandras Mitrovičius serbams pelnė du įvarčius (6 ir 23 min.), o vieną pridėjo Dušanas Tadičius (74 min.). Austrams įvarčius įmušė Marcelis Sabitzeris (15 min.) ir Marcas Janko (62 min.)

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įv. Tšk.
1. Serbija 3 2 1 0 8:4 7
2. Airija 3 2 1 0 6:3 7
3. Velsas 3 1 2 0 7:3 5
4. Austrija 3 1 1 1 6:6 4
5. Gruzija 3 0 1 2 2:4 1
6. Moldova 3 0 0 3 1:10 0

I grupėje įsibėgėjęs Mario Mandžukičius atnešė Kroatijos ekipai antrąją pergalę iš eilės – 1:0 išvykoje palaužta Suomija.

M.Mandžukičius vienintelį įvartį įmušė 18-ąją minutę.

Kartu su kroatais po sekmadienio grupėje pirmauja Islandija, namuose 2:0 įveikusi Turkijos rinktinę.

Islandams pergalė lėmė du įvarčiai pirmojo kėlinio pabaigoje. 42 min. Omeras Toprakas įsimušė į savus vartus, o po dviejų minučių antrą įvartį pridėjo Alfredas Finnbogasonas.

Pergalę pagaliau iškovojo Ukraina, namuose 3:0 sutriuškinusi Kosovo rinktinę.

Amiras Rrahmani įsimušė į savus vartus sužaidus pusvalandį, o antrajame kėlinyje įvarčius pelnė Andrejus Jermolenka (81 min.) ir Ruslanas Rotanas (87 min.).

Gražus Ruslao Rotano įvartis

G grupėje Italijos rinktinė buvo per plauką nuo didžiulės nesėkmės, svečiuose per teisėjo pridėtą laiką 3:2 įveikusi Makedonijos ekipą.

Andrea Belotti (24 min.) ir du Ciro Immobile (75 ir 90+2 min.) įvarčiai išgelbėjo italus. Šeimininkų gretose įmušė Ilija Nesterovskis (57 min.) ir Ferhanas Hasani (59 min.).

Grupės lyderiais tapo Ispanijos futbolininkai, antrajame kėlinyje 2:0 palaužę Albanijos komandą.

Po įvartį įmušė Diego Costa (55 min.) ir Nolito (63 min.).

Puikų mačą sužaidė Lichtenšteino rinktinė, svečiuose tik 1:2 nusileidusi Izraelio futbolininkams.

Pirmąjį įvartį šiame atrankos cikle Lichtenšteinui pelnė Maximilianas Goppelis (49 min.), o nugalėtojų gretose dviem įvarčiais pasižymėjo Tomeras Hemedas (3 ir 16 min.).

1. Ispanija 3 2 1 0 11:1 7
2. Italija 3 2 1 1 7:4 7
3. Albanija 3 2 0 0 4:3 6
4. Izraelis 3 2 0 1 5:5 6
5. Makedonija 3 0 0 3 4:7 0
6. Lichtenšteinas 3 0 0 3 1:12 0