Narsūs Maroko futbolininkai atlaikė pasaulio vicečempionų kroatų iššūkį

Pasaulio futbolo čempionate Katare – jau trečios tuščios lygiosios. Taktikos geriau nesuklysti ir nepralaimėti, nei rizikuoti ir jau pirmajame mače suteikti pranašumą varžovams, trečiadienį laikėsi ir Kroatija bei Marokas.

„Šachmatiniai“ kroatai šiose planetos pirmenybėse dalyvauja kaip pasaulio vicečempionai, tačiau įmušti įvarčio kovingam Marokui nesugebėjo – 0:0.

37-erių Luka Modričiaus vedami kroatai buvo kiek pavojingesni, ypač pirmojo kėlinio pabaigoje, tačiau Nikola Vlašičius pataikė į vartininką, o tas pats L.Modričius šovė virš vartų.

Kroatai ilgiau žaidė su kamuoliu (53 proc. prieš 30 proc.), bet pagal smūgius į vartus (7) ir vartų plotą (2) statistikoje švietė lygybė.

Šioje grupėje trečiadienio vakarą dar susitiks Belgija ir Kanada.

Antras kėlinys

90+6 min. Atsargios rungtynės baigiasi be įvarčių.

90 min. Pridedamos 6 minutės.

82 min. Abi rinktinės dar labiau vengia rizikos atakuoti ir stengiasi neapnuoginti gynybos. Laukia trečios lygiosios 0:0?

„Scanpix“/AP nuotr./Achrafas Hakimi ir Luka Modričius

64 min. Dvi iš eilės progos A.Hakimi ir Maroko rinktinei, bet švieslentėje ir toliau žiba du apskriti nuliai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maroko futbolo sirgalė Maroke

46 min. Antrasis kėlinys prasideda kroatų keitimu. Puikios progos neišnaudojusį N.Vlašičių keičia Mario Pašaličius.

Pirmas kėlinys

45+2 min. Netrukus puikios progos neišnaudoja ir L.Modričius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Luka Modričius

45+1 min. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje nuostabus šansas kroatams, tačiau Maroką po N.Vlašičiaus smūgio gelbėja vartininkas Yassine'as Bounou.

33 min. Abi rinktinės vengia rizikuoti ir atakuoti didesnėmis pajėgomis. Pralaimėjimas grupėje, kurioje žaidžia ir Belgija, gerokai komplikuotų šansus patekti į kitą etapą, tad abi ekipos pirmiausia galvoja apie gynybą.

17 min. Marokas nedovanotinai klysta prie savo vartų, bet I.Perišičius šauna šiek tiek virš vartų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kroatų futbolo sirgalius Katare

5 min. Rungtynių pradžioje kroatai kol kas tikslesni ir pavojingesni. Jie dažniau žaidžia su kamuoliu, bet susitikimas kol kas vyksta be smūgių į vartus.

Įdomu, kad ir Kroatijai, ir Marokui tai – šeštasis pasirodymas pasaulio čempionate. Kroatai gali pasigirti sidabru (2018 m.) ir bronza (1998 m.), o Marokas tik sykį po grupės varžybų pateko į atkrintamąsias.

FIFA rinktinių reitinge Kroatija yra 12-a, Marokas – 22-as.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.