R.Lewandowskis neįmušė baudinio, Lenkija ir Meksika pradžiugino Saudo Arabiją

Antros iš eilės pasaulio futbolo čempionato rungtynės Katare baigėsi be įvarčių 0:0, o labiausiai tokiu rezultatu, neabejotinai, džiaugėsi Saudo Arabija.

Ryškiausia lenkų žvaigždė, įvarčius Barselonoje štampuojantis Robertas Lewandowskis 58-ąją minutę nerealizavo 11 metrų baudinio.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Guillermo Ochoa atmuša Roberto Lewandowskio baudinį

Kamuolį atrėmė legendinis meksikiečių vartininkas 37-erių Guillermo Ochoa, dalyvaujantis penktajame savo pasaulio čempionate.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Guillermo Ochoa ir meksikiečių džiaugsmas

Statistiškai Meksika buvo pranašesnė komanda aikštėje. Kamuolio kontrolė – 49 proc. prieš 32, smūgiai į vartus – 14 prieš 9, į vartų plotą – 4 prieš 2.

Tiesa, daug itin pavojingų progų, išskyrus R.Lewandowkio baudinį ir meksikiečių puolėjo Henry Martino bandymą, abi rinktinės neturėjo.

Tad po pirmosios dienos C grupėje sensacingai pirmauja Saudo Arabija, anksčiau vykusiose rungtynėse 2:1 stebuklingai pranokusi Argentiną su Lioneliu Messi priešakyje.

Antras kėlinys

90+7 min. Antros tuščios lygiosios pasaulio čempionate iš eilės.

90 min. Pridedamos 7 minutės.

79 min. Rungtynėms artėjant prie pabaigos didesnį norą laimėti ir kokybę su kamuoliu demonstruoja meksikiečiai.

64 min. Pavojinga meksikiečių proga. Dabar savo rinktinę gelbėja jau lenkų vartų sargas Wojciechas Szczesny.

53 min. Šansas lenkams. R.Lewandowskis krenta baudos aikštelėje ir reikalauja baudinio... Teisėjas iš Australijos Chrisas Beathas po vaizdo peržiūros rodo į 11 m žymą ir pats R.Lewandowskis stoja mušti baudinio, tačiau G.Ochoa gelbėja Meksiką. Rezultatas lieka 0:0.

46 min. Antrasis kėlinys prasideda keitimu. Lenkai keičia žaidimo schemą ir vietoje penktojo gynėjo K.Bieliko leidžia saugą N.Zalewskį.

Pirmas kėlinys

45+2 min. Pirmasis kėlinys baigiasi. Kol kas į vartų plotą kamuolys buvo smūgiuotas tik sykį. Tai padarė Meksika.

40 min. Kovos aikštėje netrūksta, bet galutinio produkto – įvarčių – ir toliau nėra.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Robertas Lewandowskis (dešinėje)

28 min. Dvi itin pavojingos meksikiečių atakos iš eilės, bet lenkus gelbėja vartininkas ir kiek netikslus varžovų smūgis.

19 min. Lenkai perima iniciatyvą ir dabar jau jie ilgiau žaidžia su kamuoliu. Tiesa, labai pavojingų progų nei vieniems, nei kitiems susikurti kol kas nepavyksta.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lenkijos rinktinės sirgalė Katare

8 min. Dar vienas skausmingas futbolininkų susidūrimas galvomis. Pasaulio čempionate žaidėjai negaili nei savęs, nei varžovų. Laimei, šįkart, po trumpos medicininės pertraukėlės, abu galės tęsti žaidimą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Meksikos futbolo sirgaliai Katare

2 min. Su ašaromis akyse himną sugiedoję meksikiečiai aktyviai pradeda rungtynes. Jie kontroliuoja kamuolį ir stengiasi dominuoti aikštėje. Lenkai laikosi sau įprasto plano – kantriai gintis ir tuomet pristatyti kamuolį ryškiausiai savo žvaigždei R.Lewandowskiui.

Lenkijos rinktinėje rungtyniauja ir Anglijoje gimęs Matty Cashas, atstovaujantis Birmingemo „Aston Villa“ ekipai. Jo mama – lenkė.

Kaimynai lenkai planetos pirmenybėse pasirodys 9-ąjį sykį ir dukart yra laimėję bronzos medalius (1974 ir 1982 m.). Tiesa, pastarąjį kartą Roberto Lewandowskio vedama ekipa finišavo paskutinė grupėje.

Meksikiečiams tai net 17-asis pasaulio čempionatas ir aštuntasis iš eilės, tačiau nuo 1994-ųjų juos lydi prakeiksmas – jie visada krenta aštuntfinalyje. Geriausias Meksikos rezultatas – 6 vieta (1986 m.).

FIFA pasaulio rinktinių reitinge Meksika yra 13-a, Lenkija – 26-a.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.