Įvarčio nešventęs B.Embolo dovanojo Šveicarijai pergalę prieš Kamerūną

Vienintelį rungtynių įvartį pelnęs Breelas Embolo dovanojo svarbią pergalę Šveicarijos rinktinei pasaulio futbolo čempionato starte, tačiau po lemiamo smūgio demonstratyviai pakėlė rankas.
Breelas Embolo nešventė įvarčio prieš gimtąjį Kamerūną
Breelas Embolo nešventė įvarčio prieš gimtąjį Kamerūną / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

25-erių puolėjas, gimęs būtent Kamerūne, nuskriaudė savo protėvių rinktinę 1:0 (0:0) vos prasidėjus antrajam kėliniui (48 min.). Blankokai iki tol žaidusiems šveicarams tai buvo pirmasis smūgis į varžovų vartų plotą.

Kamerūne gimęs B.Embolo, šį sezoną įvarčius štampuojantis ir „Monaco“ klube, gimtinę paliko 5-erių, po tėvų skyrybų. Kartu su mama jis atvyko į Prancūziją, o po metų su patėviu iš Šveicarijos persikėlė į Bazelį ir taip atsidūrė šveicarų futbolo sistemoje.

Šioje grupėje ketvirtadienio vakarą dar žais Brazilija ir Serbija.

Antras kėlinys

90+6 min. Šveicarai švenčia. Pasaulio čempionatą jie pradeda minimalia pergale 1:0.

90 min. Teisėjas prideda 6 minutes vilties Kamerūnui.

82 min. Kamerūno idėjos stringa. Šveicarai daro tai, kuo labiausiai ir garsėja – patikimai gina savo vartus bei saugo rezultatą.

66 min. Po pirmojo įvarčio futbolas tampa gerokai atviresnis. Progų turi ir Kamerūnas, ir Šveicarija. Komandas gelbėja vartininkai.

48 min. Antras kėlinys prasideda šveicarų įvarčiu. Graži ataka nuo gynybos, kamuolys krašte galiausiai pasiekia laisvą Xherdaną Shaqiri, šis – toliau į baudos aikštelę ir Breelas Embolo muša tiksliai. Šveicarų puolėjas įvarčio nešvenčia, nes yra gimęs būtent Kamerūne. Tai tik pirmasis šveicarų smūgis į vartų plotą šiose rungtynėse.

„Scanpix“/AP nuotr./Breelas Embolo

Pirmas kėlinys

45+1 min. Jau per pridėtą laiką M.Akanji laisvas smūgiuoja po kampinio, bet nepataiko į vartus.

41 min. Šveicariškas laikrodis ir toliau stringa. Murato Yakino auklėtiniams nepavyksta susikurti nieko pavojingesnio, o Kamerūnas atakuoja aštriai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ryškūs Kamerūno sirgaliai Katare

29 min. Kuo toliau, tuo drąsiau atakuoja Kamerūnas. Šveicarus gelbėja Y.Sommeris ir netikslūs varžovų smūgiai.

10 min. Tačiau pirmąją gerą progą susikuria Kamerūnas. Yannas Sommeris atremia Bryano Mbeumo smūgį, o pirmasis prie kamuolio suskubęs Karlas Toko Ekambi šauna virš vartų.

3 min. Susitikimą aktyviau pradeda šveicarai. Jie kontroliuoja kamuolį ir verčia Kamerūną galvoti tik apie gynybą.

Tai buvo pirmosios šių rinktinių tarpusavio rungtynės.

Tikslų lyg šveicariškas laikrodis futbolą mėgstantys Murato Yakino auklėtiniai planetos pirmenybėse dalyvauja 12 kartą ir pastaruosius du sykius žengė į atkrintamąsias.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šveicarų futbolo sirgaliai Katare

Tuo metu Kamerūno liūtai, pirmoji Afrikos rinktinė, patekusi į pasaulio čempionato ketvirtfinalį (tai padarė 1990-aisiais), į planetos pirmenybes sugrįžta po 8 metų pertraukos ir net šešis kartus iš septynių savo pasirodymą baigdavo jau grupės varžybose.

FIFA reitinge Šveicarija užima 15 vietą, Kamerūnas yra 43-ias.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.