„Euro 2020“: čekiškas riešutas per kietas ir pasaulio vicečempionams

Čekijos rinktinė „Euro 2020“ starte įrodinėja, ko yra verta. Penktadienio vakarą Glazge čekų įveikti nepavyko ir pasaulio čempionei Kroatijai – susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Geresnė komanda buvo Čekija pirmajame kėlinyje, o pranašumą rezultatu pavertė tik po VAR įsikišimo.

Dejanas Lovrenas kovos antrajame aukšte metu trinktelėjo į veidą Patrikui Schickui, kuris raitėsi iš skausmo, susiėmęs už kruvinos nosies.

Arbitras nutarė peržiūrėti epizodą ekrane šalia aikštės ir nusprendė, kad Kroatijos gynėjo veiksmas buvo neleistinas bei paskyrė 11 metrų baudinį. Prie kamuolio stojo pats P.Schickas, smūgiavo užtikrintai ir mušė trečią įvartį per dvejas rungtynes Europos čempionate.

Ir nors čekai pirmajame kėlinyje buvo aiškiai geresnė komanda, po pertraukos kroatai tarė žodį.

Ivanas Perišičius 47-ąją minutę gavo kamuolį kairiajame atakos krašte, priartėjo prie vartų, prisitaikė ir galingu šūviu pasiuntė kamuolį į tinklą, rezultatas tapo lygus 1:1.

Žaidimas, kaip ir rezultatas, išsilygino, tačiau pergalės nė vienai komandai pasiekti taip ir nepavyko.

Pirmosiose čempionato rungtynėse Čekija 2:0 nugalėjo Škotiją, o Kroatija 0:1 krito prieš Angliją.

Antras kėlinys

86 min. Kurį laiką komandos nekuria pavojingų progų, artėjame prie lygiųjų.

47 min. Štai taip! ĮVARTIS! Kroatai jau pačioje kėlinio pradžioje lygina rezultatą. Kamuolį kairiajame krašte gavęs Ivanas Perišičius turėjo laiko prisitaikyti ir šovė taip stipriai, kad vartininkui šansų neliko – 1:1.

46 min. Mačas tęsiasi!

Pirmas kėlinys

37 min. Įvartis! P.Schickas realizuoja 11 metrų baudinį! Čekija priekyje – 1:0.

35 min. Tai yra 11 metrų baudinys! P.Schickas griūva ant vejos po D.Lovreno smūgio į veidą kovoje dėl aukšto kamuolio ir teisėjo sprendimas čekų naudai.

34 min. VAR tikrina ir sprendžia, ar skirti 11 metrų baudinį į Kroatijos vartus.

15 min. Kol kas Kroatijos komanda nespindi. Pasaulio vicečempionai dar nė karto nepalietė kamuolio varžovų baudos aikštelėje.

Startinės sudėtys:

Kroatija: Dominikas Liakovičius; Šime Vrsaljko, Dejanas Lovrenas, Domagojus Vida, Jasko Gvardiolas; Luka Modričius, Mateo Kovačičius, Ivanas Perišičius, Andrejus Kramaričius, Josipas Brekalo; Ante Rebičius.

Čekija: Tomasas Vaclikas; Janas Borilas, Ondrejus Čelustka, Tomasas Kalasas, Vladimiras Coufalas; Tomasas Součekas, Tomasas Holesas, Lukasas Masopustas, Vladimiras Darida, Jakubas Jankto; Patrikas Schickas.