Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 23, 12:40

Paskutinės minutės sprendimas: pro galines duris į A lygą įleista „Dainava“

Lietuvos futbolo federacijoje priimtas galutinis sprendimas, po kurio paaiškėjo visos 10 A lygos kito sezono komandų. Paskutinę vietą aukščiausiame šalies divizione išimties tvarka užims Alytaus „Dainava“.
Alytaus „Dainava“
Alytaus „Dainava“ / nuotr. Domanto Aleksyno/dfkdainava.lt

Jau dabar aišku, kad išimties tvarka priimtas klubas sezoną pradės su -3 taškais savo sąskaitoje.

Nors sezonas prasidės jau už mažiau nei dviejų savaičių, sprendimas dėl A lygos dalyvių užsitęsė iki antradienio.

Alytaus klubas A lygoje paskutinį sykį žaidė 2014-aisiais.

„Labai daug bendravome tiek su „Dainavos“, tiek su „Jonavos“ klubų vadovais, taip pat su abiejų miestų merais, kad labai atsakingai įsivertintume situaciją. Sprendimas buvo labai sunkus, tačiau šiai dienai jis pasirodė teisingesnis,“ – kalbėjo LFF prezidentas bei Nepaprastų atvejų komiteto pirmininkas Tomas Danilevičius.

Tiek „Jonava“, tiek „Dainava“ dalyvavo A lygos licencijavimo procese, bet visų kriterijų taip ir neatitiko.

„Dainava“ pasitraukė jau po pirmo etapo, nes nebuvo atliktas auditas, nebuvo suburta mergaičių komanda ir treneris neturėjo tinkamos licencijos.

„Jonava“ teikė apeliaciją, bet ir per pasitaisyti skirtą laiką biudžeto eilutės LFF atstovų netenkino.

Tada „Jonava“ prašė priimti į A lygą išimties tvarka, bet LFF Vykdomajame komitete nuskambėjo „Dainavos“ variantas, tad klubams buvo suteiktos trys dienos padaryti namų darbus.

Antradienį LFF Ekstremalių situacijų komitetas galiausiai sprendimą priėmė.

„Pagal šių metų sausio 28 dienos Vykdomajame komitete patvirtintas LFF 2021 m. finansines klubų skatinimo taisykles, Alytaus klubui bus skiriama 10 tūkstančių eurų COVID-19 fondo išmoka, kuri jiems atiteko už gautą LFF I lygos licenciją. Klubui taip pat bus kompensuotos visos teisėjavimo išlaidos, o 2021 metų sezono solidarumo lėšos bus skiriamos tuo atveju, jei „Dainava“ be išimčių įveiks 2022 metų sezono licencijavimo procedūrą ir įgis atitinkamo lygmens licenciją“, – rašoma LFF pranešime spaudai.

Primename, kad „Jonava“ yra kaltinama galimai sutartomis trejomis praėjusio sezono rungtynėmis. LFF jau yra paskyrusi sankcijas trims žaidėjams ir klubui, bet sprendimas apskųstas. 15min žiniomis, tyrimą dar tęsia ir policija.

nuotr. facebook.com/FK „Jonava“/„Jonava“ – Vilniaus „Žalgiris“
nuotr. facebook.com/FK „Jonava“/„Jonava“ – Vilniaus „Žalgiris“

Du iš minėtų nešvariais darbeliais įtariamų žaidėjų vis dar yra „Jonavos“ komandoje.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius penktadienį viešai pareiškė, kad kreipėsi į „Jonavą“ ir dėl naujojo trenerio iš Serbijos Dragano Džurdževičius, kuris praeityje taip pat galimai susijęs su nelegaliomis lažybomis.

A lygoje šį sezoną dar dalyvaus šios komandos: Vilniaus „Žalgiris“, Marijampolės „Sūduva“, „Kauno Žalgiris“, „Panevėžys“, Gargždų „Banga“, Vilniaus „Riteriai“, Kėdainių „Nevėžis“, Telšių „Džiugas“, Kauno „Hegelmann Litauen“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką