Sausa serija tęsiasi: bedantė Lietuva sumušta Rumunijoje

Lietuvos futbolo rinktinė toliau lieka be taškų Tautų lygos C diviziono 4-oje grupėje. Prie tuščių tribūnų žaidę Edgaro Jankausko auklėtiniai nei karto nepataikė į varžovų vartų plotą ir išvykoje prieš Rumuniją krito 0:3 (0:1).
Rumunija – Lietuva
Rumunija – Lietuva / „Scanpix“ nuotr.

Rumunų sirgaliams neleista patekti į rungtynes dėl nusižengimų ankstesniuose mačuose. Kadangi grupelei lietuvių buvo suteiktas leidimas įsitaisyti tribūnose, nuo pat susitikimo pradžios skambėjo lietuviškos dainos.

Tačiau jos greitai pritilo. Jau 7-ąją minutę kamuolį baudos aikštelėje gavęs George’as Puscasas pasiuntė dovanėlę į artimąjį vartų kampą.

Pirmąjame kėlinyje Lietuvos komanda turėjo vieną neblogą progą, bet Arvydo Novikovo smūgiuotas kamuolys zvimbė virš vartų stačiakampio.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rumunija – Lietuva

Tiesa, galėjo dar mušti ir šeimininkai, tačiau kartą drebėjo virpstas, kartą Alexandru Maximas neišpakavo Egidijaus Vaitkūno dovanėlės šalia vartų.

Po pertraukos į aikštę žengę lietuviai vėl greitai nunarino galvas – E.Šetkaus atmuštą kamuolį 47-ąją minutę pirmas surado Claudiu Caseru ir mušė antrąjį Rumunijos įvartį.

65-ąją minutę E.Šetkus iš savo vartų tinklo painiojo ir trečią kamuolį. Tiesa, šįkart vartininkas jau galėjo kaltinti tik pats save, mat iš aštraus kampo smūgiavęs Nicolae Stanciu pagavo Lietuvos vartų sargą nepasiruošusį.

Lyg to būtų maža, 88-ąją minutę A.Novikovas neleistinai sustabdė greitą varžovų ataką ir užsidirbo antrąją geltoną kortelę, kuri virto raudona ir pašalinimu iš aikštės. Saugas negalės žaisti kitose Lietuvos rinktinės rungtynėse.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais antradienį išvykoje prieš Serbiją. Ten ir užsibaigs pirmasis E.Jankausko auklėtinių bandymas UEFA Tautų lygoje.

Vienintelis likęs klausimas: ar lietuviams pavyks per šešerias rungtynes iškovoti bent tašką ir ar po po tokios serijos treneris liks savo poste.

Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įv.sant. Tšk.
Serbija 5 3 2 0 4 11
Rumunija 5 2 3 0 4 9
Juodkalnija 5 2 1 2 2 7
Lietuva 5 0 0 5 -10 0

Rungtynių eiga. Rumunija – Lietuva 3:0

Antras kėlinys. Rumunija – Lietuva

88 min. A.Novikovas sustabdė greitą rumunų išpuolį, gavo antrą geltoną kortelę ir buvo išvarytas iš aikštės.

80 min. Pagaliau šanso sulaukė D.Kazlauskas, žengęs į aikštę vietoje D.Petravičiaus.

78 min. E.Girdvainis skaudžiai nubloškė varžovą ir užsidirbo geltoną kortelę.

65 min. Įvartis. Nicolae Stanciu iš labai aštraus kampo užklupo nepasiruošusį E.Šetkų, kuris iš tinklo traukė jau trečią kamuolį šiandien. Rumunija jau triuškina lietuvius – 3:0.

52 min. G.Sirgėdas pabandė patikrinti Rumunijos vartininką, tačiau į vartų stačiakampį nepataikė.

47 min. Įvartis. Nors pirmąjį smūgį E.Šetkus atrėmė, pirmas prie kamuolio atskubėjęs Claudiu Kaseru lengvai mušė antrąjį komandos įvartį. Rumunai dvigubina persvarą – 2:0.

Pirmas kėlinys. Rumunija – Lietuva

45 min. E.Vaitkūnas tiesiog padėjo kamuolį šalia savo vartų. Laimei, A.Maximas iš kelių metrų į vartus nepataikė.

44 min. A.Novikovas nubaustas geltona kortele už netyčinį smūgį varžovui į veidą.

40 min. A.Novikovas paleido stiprų smūgį, tačiau kamuolys prašvilpė virš vartų.

35 min. Dar viena geltona kortelė rumunams. Šįkart baudžiamas įvarčio autorius G.Puscasas.

30 min. Dar vienas pavojingas smūgis į Lietuvos vartus, tačiau šįkart E.Šetkus – laiku ir vietoje.

25 min. Geltona kortele už pražangą prieš A.Novikovą nubaustas N.Bancu.

14 min. Virpstas! Rumunai vos nemuša antrojo savo įvarčio.

12 min. Kamuolys atsidūrė Rumunijos vartuose, bet F.Černychas prieš tai akivaizdžiai sužaidė ranka.

7 min. Įvartis. Lengvai kamuolį baudos aikštelėje priėmęs George'as Puscasas pasiuntė dovanėlę į artimąjį vartų kampą. Rumunija veržiasi į priekį – 1:0.