Per pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes – Ekvadoro triumfas

Per pirmąsias 2022 metų pasaulio futbolo čempionato rungtynes turnyro šeimininko Kataro rinktinė pralaimėjo Ekvadoro nacionalinei ekipai 0:2 (0:2). Iki šiol pirmųjų čempionato rungtynių nebuvo pralaimėjusi nė viena šeimininkų komanda.
Pasaulio čempionatas: Kataras – Ekvadoras
Pasaulio čempionatas: Kataras - Ekvadoras / REUTERS nuotr.

Abu įvarčius nugalėtojams Al Khoro „Al Bayt“ stadione pelnė Enneras Valencia. 16 min. puolėjas įmušė savo paties uždirbtą baudinį, o 31 min. pasižymėjo puikiu smūgiu galva.

E.Valencia rungtynių pradžioje įmušė dar vieną įvartį, tačiau jį teisėjai atšaukė dėl VAR užfiksuotos nuošalės.

Kataro (50 vieta FIFA reitinge) ir Ekvadoro (44) rinktinės priklauso turnyro A grupei, kurioje taip pat kovos Nyderlandų ir Senegalo nacionalinės komandos. Jos savo tarpusavio rungtynes žais pirmadienį.

Tiesioginė įvykių Katare eiga

19.59 Rungtynės baigėsi Ekvadoro pergale 2:0.

Antrajame kėlinyje šeimininkai pademonstravo kokybiškesnį futbolą, bet pelnytai tapo pirmąja namų komanda istorijoje, pralaimėjusia turnyro atidarymo mačą.

Ekvadoro rinktinė per šias rungtynes kamuolį kontroliavo 53 proc. žaidimo laiko, atliko 5 smūgius vartų link (3 – į vartų plotą). Kataro ekipa taip pat atliko 5 smūgius, bet visi jie buvo netaiklūs.

19.50 Kataro rinktinė buvo arčiausiai įvarčio šios dienos rungtynėse, kai 86 min. po tolimo vidurio gynėjo perdavimo Mohammedas Muntari galingu smūgiu pasiuntė kamuolį virš skersinio.

19.40 Varžovų ne kartą šiurkščiai atakuotas ir nemažai laiko ant vejos gulėjęs rungtynių didvyris Enneras Valencia šiandien „hattricko“ nepelnys. Abiejų Ekvadoro rinktinės įvarčių autorius užleidžia vietą aikštėje Jose Cifuentesui.

19.26 Rungtynių 62 min. Kataro rinktinė pagaliau surengė ataką, užbaigtą akcentuotu smūgiu. Tiesa, iš daugiau nei 10 metrų atstumo galva smūgiavęs Pedro Migualis nepataikė į vartus.

19.22 Antrojo kėlinio pirmosios 15 min. neleidžia tikėtis kažkokių kardinalių permainų rungtynėse. Ekvadoro komanda dar kartą privertė šeimininkų vartininką padirbėti gelbstint savo ekipą nuo įvarčio, o Kataro ekipa toliau neranda būdų, kaip galėtų prasibrauti arčiau varžovų vartų.

19.07 Prasidėjo antrasis kėlinys. Per pertrauką keitimų nebuvo atlikta.

18.52 Pirmasis kėlinyje po 6 kompensuotų minučių – baigtas, Ekvadoras pirmauja 2:0. Iki pertraukos Ekvadoro rinktinė kamuolį kontroliavo 54 proc. žaidimo laiko, atliko 3 smūgius šeimininkų vartų link (2 – į vartų plotą). Kataro rinktinė atliko du netikslius smūgius vartų link.

18.31 ĮVARTIS!!! Aikštėje toliau eismas vyksta tik viena kryptimi, šeimininkai neturi jokių idėjų, kaip priartėti prie Ekvadoro vartų. Pietų Amerikos atstovai 31 min. atlieka tolimą perdavimą iš dešiniojo krašto ir tas pats Enneras Valencia puikiu smūgiu galva siunčia kamuolį į tinklą – 2:0!

18.15 ĮVARTIS!!! Ekvadoro rinktinė visiškai dominuoja aikštėje ir 15 min. išveda Ennerą Valencią vieną prieš vartininką. Šis griauna puolėją ir užsidirba baudinį bei geltonąją kortelę. Pats E.Valencia šaltakraujiškai įmuša baudinį ir pelno įvartį, kurio jau niekas neatšauks. Ekvadoras priekyje 1:0!

18.05 Ekvadoro rinktinė, ilgai netrukusi, siunčia kamuolį į vartus po to, kai Kataro rinktinės baudos aikštelėje kilo sumaištis. Vartininkas nesugebėjo išsmūgiuoti kamuolio rankomis, o Enneras Valencia galva smūgiavo taikliai. Vis dėlto VAR šiame epizode įžvelgė nuošalę ir įvartį atšaukė. Toliau – 0:0.

18.00 Rungtynės prasideda. Joms teisėjauja 46 metų italas Daniele Orsato.

Pagal prieš rungtynes komandų pateiktą planą šeimininkai pasirinko sau įprastą taktiką 4-4-2, o Ekvadoro ekipa – 3-4-3.

17.45 Atidarymo ceremonija baigta, vietą stadione netrukus užims Kataro ir Ekvadoro futbolininkai.

17.40 Pasaulio čempionato himną Dreamers atliko korėjietis Jungas Kookas iš BTS ir populiarus Kataro daininkas Fahadas Al-Kubaisi.

IMAGO/PanoramiC nuotr./Pasaulio čempionato atidarymo ceremonija.

17.30 Pasaulio čempionato talismanas La'eebas. Talismano vardas, išvertus iš arabų kalbos, reiškia itin talentingą žaidėją.

AP nuotr./Pasaulio čempionato talismanas La eebas.

17.20 „Al Bayt“ stadione vyksta pasaulio čempionato atidarymo ceremonija. Joje pasirodė JAV aktorius Morganas Freemanas.

AP nuotr./Morganas Freemanas pasaulio čempionato atidarymo ceremonijoje.