Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 30d. 10:15

Pirmąjį sezoną išgyvenęs F.B.K. „Kaunas“ į ateitį žvelgia optimistiškai

F.B.K. „Kaunas“ komanda.
R.Tenio/fbk-kaunas.lt nuotr. / F.B.K. „Kaunas“ komanda.

Praėjusiais metais sirgalių iniciatyva įkurtas ir vis dar gyvuojantis Futbolo bendruomenės klubas (F.B.K.) „Kaunas“, netrukus pradės naują sezoną aukštesnėje lygoje. Entuziastingas ir pasiaukojantis sirgalių darbas bei pastangos leido pratęsti futbolo istoriją Kaune.

2012-aisiais nebelikus Kauno futbolo beisbolo klubo (Kauno FBK) ištikimiausieji sirgaliai „Kaunas Ultras“ įkūrė atskirą klubą pavadinimu F.B.K. „Kaunas“, kuris siekia pratęsti „Geltonai Žalių: tradicijas šalies futbolo padangėje. Nors klube neatlygintinai dirba patys sirgaliai, turintis mažai patirties klubų valdyme, vis dėlto Kauno komanda naują sezoną pasitinka jau aukštesnėje lygoje.

„Praeitas sezonas mums visiems buvo tikras iššūkis. Sunkiausia yra viską pradėti iš naujo, nuo nulio, tačiau įgavome daug naujos patirties, patyrėme daug iššūkių, mokėmės ir vis dar mokomės iš klaidų. Kauno apskrities futbolo federacijos (KAFF) pirmenybėse užėmėme 2-ąją vietą ir nors galbūt norėjosi būti pirmiems, manau, kad iš to sezono išspaudėme maksimumą. Pirmą sezoną vertinčiau stipriu devynetu“, – kalbėjo F.B.K. „Kauno“ vadovas Valdas Knyzelis.

R.Tenio/fbk-kaunas.lt nuotr./F.B.K. Kauno sirgaliai.
R.Tenio/fbk-kaunas.lt nuotr./F.B.K. „Kauno“ sirgaliai.

Prioritetas – rasti naujus partnerius

Klubą įkūrę sirgaliai nuo pat pradžių aukojo savo asmenines lėšas, kad komanda galėtų egzistuoti ir varžytis miesto pirmenybėse, nors buvo manoma, jog miesto bendruomenė, politikai bei verslo atstovai prisidės prie futbolo Kaune išsaugojimo, klubą vis dar išlaiko pavienių sirgalių bei neabejingų asmenų skiriamos lėšos, nors klubo vadovas V.Knyzelis pripažįsta, jog nepakanka ir jų.

„Iš pat pradžių klubo finansinė situacija buvo stabili, tačiau vėliau tų lėšų vis trūkdavo ir trūkdavo, tad šiuo esame skolingi už aikštės nuomą, kuri buvo reikalinga tiek treniruotėms, tiek rungtynėms. Nepaisant to, mūsų prioritetas šiuo metu yra grąžinti visas skolas ir žinoma surasti partnerių, kurie prisidėtų prie mūsų klubo gyvavimo. Šiuo metu vedamos derybos su 3-4 potencialiais partneriais ir tikimės, jog viskas paaiškės jau artimiausiu metu“, – atviravo “Geltonai Žalių„ vadovas.

Kalbėdamas apie naująjį sezoną, V.Knyzelis pabrėžė, jog klubo administracija ir toliau aktyviai sieks rasti partnerių, kurie prisidėtų prie futbolo Kauno mieste neišnykimo, o taip pat ir išsaugotų tradicijas, kurios mieste tęsiasi jau ne vieną dešimtį metų.

Miesto savivaldybė ir verslininkai nerodė dėmesio

Klubo vadovas apgailestauja ir miesto valdžios atsukta nugara ir abejingumu, pademonstruotu klubui. Pasak klubo direktoriaus V.Knyzelio, buvo ne vienas susitikimas su Kauno miesto valdininkais ir pokalbiai dėl pagalbos, tačiau pažadėję, jog padės, politikai savo pažadus netruko pamiršti.

R.Tenio/fbk-kaunas.lt nuotr./F.B.K. Kaunas komanda.
R.Tenio/fbk-kaunas.lt nuotr./F.B.K. „Kaunas“ komanda.

„Ketinome šiame sezone žaisti legendiniame S.Dariaus ir S.Girėno stadione, tačiau be miesto pagalbos, to neišgalime. Galbūt mes dar nesame tas klubas, kuriuo savivaldybė gali patikėti, tačiau tikėjomės nors menkiausio dėmesio. Taip pat buvome susitikę ir su miesto verslininkais, tačiau iš jų konkrečių pasiūlymų padėti klubui, taip pat nesulaukėme.“, – pasakojo atkuriamo klubo direktorius.

Siekis – prasibrauti į penketuką ir laimėti namų rungtynes

Sportiniu aspektu, F.B.K. „Kauno“ futbolininkams bus keliamas tikslas papulti į pirmąjį turnyrinės lentelės penketuką, o taip pat laimėti visas namų rungtynes.

„Komandą atstovaujantys futbolininkai yra mėgėjai, todėl jiems kartais būna sunku derinti darbus ir futbolą, o prie viso to prisideda ir tam tikras spaudimas, atsakomybės jausmas, nes vyrai supranta, jog vilki “Geltonai Žalius„ F.B.K. „Kauno“ marškinėlius. Kitos komandos būtent dėl to dar labiau norės mus nugalėti ir mums „įkasti“, tačiau tikimės, jog mums pagelbės gausiai į stadioną keliausantys sirgaliai, nes tik su jų pagalba mes galėsime pasiimti 3 taškus“, – apie keliamus tikslus pasakojo klubo vadovas.

Tarpsezonio metu komandą paliko nemažai futbolininkų, taip pat strategas Artūras Ramoška, kurie iškeliavo į aukštesnėse lygose besigrumiančius Lietuvos futbolo klubus. Dėl šios priežasties atgimstančio „Kauno“ vadovams teko kamšyti ir atsivėrusias spragas komandos komplektacijoje, tačiau pavyko išspręsti ir tai, o komandai nuo šio sezono vadovauja treneris Audrius Statkevičius.

R.Tenio/fbk-kaunas.lt nuotr./F.B.K. Kaunas komanda.
R.Tenio/fbk-kaunas.lt nuotr./F.B.K. „Kaunas“ komanda.

Strategas prisijungdamas prie F.B.K. „Kauno“ teigė, jog būtent iššūkis dirbti su šia komanda, o taip pat ir noras neleisti išnykti “Geltonai Žaliems„, suteikė entuziazmo, kurio reikia, norint dirbti šį darbą.

„Vyrai stengiasi, dirba, ruošiasi, tikrai su visais varžovais kovosime, žengsime į aikštę tik laimėti ir tikimės, jog sirgaliams padovanosime daug pergalių. Tikiuosi, jog būsime turnyrinės lentelės viršuje“, – pridūrė ekipos vyr. treneris A.Statkevičius.

Tikėjimas klubo šviesa ateitimi leidžia judėti į priekį

Pasak klubo vadovų, įkūrus naują futbolo klubą, netrūko skeptiškų nuomonių iš aplinkinių, kurie darė prielaidas, jog klubas greitai žlugs, o futbolas mūsų šalyje mažai kam įdomus, tačiau neblėstanti viltis ir noras darbais, o ne žodžiais kažko pasiekti, užgožė visas pašalines negandas.

„Skeptiškų žmonių visad yra, tačiau aš visada atsakau, jog nebūna taip, kad besėdint sudėjus rankas, iš dangaus nukrinta milijonas. Kartais entuziazmas priblėsta, kuomet būna sunku, nes tai yra iš tiesų didžiulis ir sunkus darbas, tačiau širdyje vis dar rusena viltis, jog kažkam rūpi šis klubas, kažkam rūpi futbolas ir Kauno bendruomenė. Tikiu, jog sulauksime partnerių, su kuriais drauge galėsime pasirūpinti tuo, jog F.B.K. „Kaunas“ atsidurtų A lygoje ir galų gale – pratęsime :Geltonai Žalią“ tradiciją“, – optimizmo neslėpė V.Knyzelis.

F.B.K. „Kaunas“, savo naująjį sezoną pradės jau šį penktadienį, Kauno NFA stadione, kur susitiks su kita legendine Lietuvos futbolo komanda – Kybartų „Sveikata“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką