O.Giroud pavijo legendą, o prancūzai tvirtai pradėjo taurės gynybą

Didier Deschamps‘as dėl traumos prarado dar vieną startinės sudėties žaidėją, tačiau prancūzai pergalingai pradėjo pasaulio futbolo čempionų titulo gynybą – 4:1 (2:1) pranoko Australiją.
Olivier Giroud ir Ousmane'as Dembele
Olivier Giroud ir Ousmane'as Dembele / „Scanpix“/AP nuotr.

36-erių Olivier Giroud (32 ir 71 min.) įmušė du ir pavijo legendinį Thierry Henry pagal rinktinėje pelnytus įvarčius. Abu jų dabar turi po 51. Tiesa, T.Henry prireikė 10 rungtynių daugiau (123 prieš 113).

Bet prasidėjo viskas nuo šalto dušo. Lucas Hernandezas suklupo aikštės krašte, patyręs traumą, ir australus į priekį netikėtai išvedė Craigas Goodwinas (9 min.).

Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatą išlygino Adrienas Rabiot (27 min.), o savo įvartį pelnė ir Kylianas Mbappe (68 min.).

Kitose D grupės rungtynėse, vykusiose anksčiau, Danija ir Tunisas sužaidė be įvarčių 0:0.

Antras kėlinys

90+7 min. Paskutinėmis minutėmis komandos jau tiesiog stumdo kamuolį. Prancūzai švenčia įtikinamą pergalę 4:1.

89 min. Rungtynėms artėjant prie pabaigos eismas ir toliau vyksta viena kryptimi – prancūzai stengiasi įmušti ir penktą. Tiesa, kol kas nepavyksta.

71 min. O.Giroud prideda antrą savo įvartį ir susilygina su Prancūzijos futbolo legenda Thierry Henry. Abiejų sąskaitoje po 51 taiklų smūgį. T.Henry tam prireikė 123 rungtynių, o O.Giroud – 113.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kylianas Mbappe

68 min. Prancūzai beldžiasi į australų vartus, kol K.Mbappe pagaliau pasiekia savo. Puolėjas muša įvartį galva po O.Dembele perdavimo, o prancūzai įgyja saugesnę dviejų įvarčių persvarą (3:1).

50 min. Olivier Giroud įspūdingai smūgiuoja per save, tačiau kamuolys skrieja šalia vartų.

Pirmas kėlinys

45+6 min. Pirmasis kėlinys baigiasi prancūzams pirmaujant 2:1.

45+1 min. Kėlinio pabaigoje apie save primena ir australai. J.Irvine'as po smūgio galva pataiko kamuolį į virpstą.

45 min. Kokios progos neišnaudoja K.Mbappe!! Puolėjas nepataiko į vartus iš šešių metrų atstumo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Olivier Giroud švenčia įvartį

32 min. Australai praranda kamuolį prie savo vartų ir O.Giroud smūgiu į tuščius vartus persveria rezultatą. Rezultatyvų perdavimą atliko A.Rabiot.

27 min. Pasaulio čempionai pagaliau randa skylę sutankintoje australų gynyboje. Nuo suolo pakilęs T.Hernandezas pakelia kamuolį, o laisvas paliktas Adrienas Rabiot galva siunčia jį į vartus (1:1).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Adrieno Rabiot įvartis

20 min. Australai kol kas ginasi itin kietai ir prancūzams nepavyksta sukurti nieko pavojingesnio.

12 min. Kol australai švenčia, L.Hernandezui medikai suteikia pagalbą. Jo rungtynės baigiasi, o Lucasą keičia brolis Theo Hernandezas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Craigas Goodwinas švenčia įvartį

9 min. Australai muša įvartį! L.Hernandezas krenta aikštės krašte, Mathew Leckie atlieka perdavimą, o Craigas Goodwinas muša įvartį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prancūzų ir australų sirgaliai Katare

3 min. Prancūzai stengiasi nuo pat pradžių prispausti australus prie jų vartų, tačiau pastarieji kol kas ginasi be didelių gaisrų.

Palyginus su 2018-ųjų finalu Prancūzijos rinktinės starto sudėtyje vietas išsaugojo H.Llorisas, B.Pavardas, L.Hernandezas, A.Griezmannas, K.Mbappe ir O.Giroud.

Prancūzija šiemet gali tapti tik trečiąja šalimi istorijoje, kuriai pavyko apginti planetos čempionės trofėjų. Iki šiol tai yra padariusi tik Italija (1934, 1938 m.) ir Brazilija (1958, 1962 m.).

Tačiau prancūzai nežais stipriausia sudėtimi. Traumas gydosi Paulis Pogba, N‘Golo Kante, Presnelis Kimpembe ir Christopheris Nkunku, o jau Katare traumą patyrė ir geriausiam pasaulio futbolininkui skiriamą „Auksinį kamuolį“ šiemet laimėjęs Karimas Benzema.

Maža to, planetos čempionus lydi ir savotiškas prakeiksmas. Paskutinius tris sykius titulą gynusi rinktinė iš pasaulio čempionato iškrisdavo jau grupių etape – 2010-aisiais taip nutiko Italijai, 2014-aisiais Ispanijai, o 2018-aisiais Vokietijai.

FIFA rinktinių reitinge Prancūzija užima 4 vietą, Australija – 38-ą.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.